Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για Πρόοδο Μενετών και Άρη Όθους

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 745 ΦΟΡΕΣ

Έμειναν στο 1-1 σήμερα στο Απέρι. Τι γράφτηκε στο φύλλο αγώνα.

Ισόπαλο έληξε και το δεύτερο παιχνίδι τους για το Ποσειδώνιο Κύπελλο Καρπάθου «Θωμάς Σακελλιάδης», για Πρόοδο Μενετών και Άρη Όθους, αφού οι δύο ομάδες για την δεύτερη αγωνιστική της διοργάνωσης έμειναν σήμερα στο γήπεδο Απερίου στο 1-1.

Το σκορ άνοιξε στο 70’ ο Φραγκιός Βασιλειώτης για τον Άρη, ενώ για τους γηπεδούχους ισοφάρισε στο 75’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Στάθης Γαρεφαλλάκης. Αξίζει να σημειωθεί ότι πριν το φινάλε οι Μενετές είχαν την ευκαιρία να πάρουν τη νίκη, αλλά ο Μηνάς Χατζηκοντός έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Πλέον και οι δύο ομάδες περιμένουν την 3η αγωνιστική του Α’ ομίλου για να διεκδικήσουν την πρώτη τους νίκη στο Κύπελλο Καρπάθου, για να έχουν ελπίδες πρόκρισης στην επόμενη φάση.

Διαιτητές της αναμέτρησης ήταν οι Μίαρης, Τσοπανάκης και Στεφανάκης.

Πρόοδος Μενετών: Γαλάνης, Γαρεφαλλάκης, Γκοτζαμάνης (60’ Μαγριπλής), Καζηλιέρης, Μανωλάκης, Ρουσσάκης, Σεβδαλής, Σπανός Μ., Σπανός Γ., Τσιαβέλης, Χατζηκόντος.
Άρης Όθους: Χατζαντώνης, Βασιλειώτης, Βλάχος, Καμπούρης (72’ Παπαδόπουλος), Κρητσιώτης Η. (62’ Κυτέας), Κρητσιώτης Ε., Βασιλειάδης (90’ Πρωτόπαπας), Λέου, Λυριστάκης, Χανιώτης, Χατζήπαπας.

Το φύλλο αγώνα

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο φύλλο αγώνα σημειώθηκαν τα εξής: «Στο 75ο λεπτό του αγώνα, ενημέρωσα τον παρατηρητή αγώνα ότι ο εκπρόσωπος ο εκπρόσωπος της ομάδας Άρης Όθους, Παπουτσάκης Γιάννης, ο οποίος βρισκόταν στην κερκίδα φώναζε δυνατά, απευθυνόμενος προς τον διαιτητή λέγοντας «είσαι πουλημένος».

Στο 80ο λεπτό του αγώνα απομάκρυνα από τον πάγκο της γηπεδούχου ομάδας Μενετές, τον βοηθό προπονητή Κατωγυρίτη Ιωάννη, διότι απευθυνόμενος προς εμένα μου διαμαρτυρήθηκε σε έντονο ύφος λέγοντάς μου «τι είναι αυτά που κάνεις, να δω πόση ώρα θα κρατήσεις».