Το “γύρισε” στο παρά... ένα

Το “γύρισε”  στο παρά... ένα

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 403 ΦΟΡΕΣ

Ο Απόλλων πήρε την πρόκριση από τον πολύ καλό Άγιο Γεώργιο στην παράταση με 2-1 (1-1 κ.α.)

Παίζοντας καλό ποδόσφαιρο στο τελευταίο ημίωρο ο Απόλλων Καλυθιών «γύρισε» το παιχνίδι και πήρε δύσκολη πρόκριση στην παράταση από τον πολύ καλό Άγιο Γεώργιο, κερδίζοντας με 2-1 (1-1 κ.α.), αφού προηγουμένως στο 89’ κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση.

Ήταν ένα ματς με πολλές συγκινήσεις, τρία γκολ αλλά και δυο χαμένα πέναλτι, που άφησε ικανοποιημένους όλους όσους το παρακολούθησαν.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
10΄Ο Χατζηνικόλας εκτέλεσε κόρνερ κι ο Παπαδόπουλος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (1-0)

57΄Σε σουτ του Χατζηνικόλα ο Κεπέρης απέκρουσε με το χέρι κι ο κ. Παπαγιαννίδης καταλόγισε αμέσως πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Χατζηνικόλας… απελπιστικά άουτ!

89΄Ο Δανάς έβγαλε την σέντρα από αριστερά κι ο Τσαγγάρης με καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1

97΄Ο Πονιάς ανέτρεψε στην περιοχή τον Σταυρή κι ο κ. Παπαγιαννίδης καταλόγισε νέο πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Σταυρής αλλά ο Ναούμ έπεσε στην γωνιά του και μπλόκαρε

101΄Ο Σταυρής έπιασε το δυνατό σουτ από καλή θέση, ο Ναούμ απέκρουσε ασθενώς κι ο Τσαγγάρης από κοντά σημείωσε το 1-2 δίνοντας την πρόκριση στην ομάδα του.

Διακρίθηκαν από τους γηπεδούχους περισσότερο οι Παπαδόπουλος, Κοντόγιαννος και ο Ναούμ Από τον Απόλλωνα άρεσαν περισσότερο οι Παπαδόπουλος Φ., Σαββούλης και ο Κουφάλης

Πολύ καλή ήταν η διαιτησία των κ.κ. Παπαγιαννίδη , Κασιώτη και της κ. Βούλγαρη

ΑΓ . ΓΕΩΡΓΙΟΣ: Ναούμ, Ντύρος, Σακελλάρης, Παπαδόπουλος, Γερακούδης, Χατζημανώλης (26΄ λ..τ. Γκίνος), Σκυλλαράκης, Κοντόγιαννος, Νικήτας (68΄ Πονιάς), Κοστόφ (85΄Κούτρης), Χατζηνικόλας.
ΑΠΟΛΛΩΝ: Χρυσανθής, Παπαδόπουλος, Κυρίτσης, Παπανθύμου (113΄ Πιέρο), Γεωργίου (56΄Σταυρής), Δανάς, Τσαγγάρης, Κεπέρης, Σαββούλης, Μοσχιδιού, Κώστας (58΄ Κουφάλης).

Για ένα «διπλό» στη Θεσσαλονίκη μετά την Πάτρα ο Κολοσσός H Hotels Collection…