Έπαιξε στο ρελαντί ο Ιάλυσος

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 570 ΦΟΡΕΣ

Εύκολα κι άνετα πρόσθεσε άλλους τρεις βαθμούς στη συγκομιδή του ο Ιάλυσος και παραμένει σε απόσταση «βολής» από την πρωτοπόρο Ρόδο στο β’ όμιλο της Α’ κατηγορίας Blue Star Ferries.

Στο Βάτι έπαιξε ακριβώς όσο χρειάστηκε για να πάρει τη νίκη κι επικράτησε 3-0 του Διαγόρα, σκορ που διαμόρφωσε από το α’ ημίχρονο.

Με κοντινό πλασέ ο Γκινής άνοιξε το σκορ στο 5’ και στο 32’ ο Μαθιός διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων. Το 0-3 έκανε ο Σπάρταλης δύο λεπτά πριν τελειώσει το πρώτο μέρος του αγώνα.

Διαγόρας Β.: Αναστασάς (73’ Σαρδέλης), Πιτσουρδάκης (8’ λ.τ. Καραγιάννης), Μ. Ζωάννου, Ι. Ζωάννου, Ντόστι, Μικκιού, Μοσχής, Μαυρομούστακος (65’ λ.τ. Καμπούρης), Παπουρδάνος, Ξύπας, Λαζίδης.

Ιάλυσος: Λουτριώτης, Λαμάι, Σπάρταλης, Μαλλιάκας, Σταυλάς, Αθανασίου (46’ Καρπαθάκης), Ρεκλείτης, Γκινής, Χατζηλιόντας (75’ Σαχίνης), Μαθιός (68’ Γιαννακόπουλος), Παφιάκης.

Με 28 μετάλλια επέστρεψαν οι «Πιγκουίνοι» από τη Χαλκίδα!