Εύκολα η Τελχινίς 3-0 σετ τον Κλεάνθη

Εύκολα η Τελχινίς 3-0  σετ τον Κλεάνθη

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 264 ΦΟΡΕΣ

Το ματς του εφηβικού πρωταθλήματος έγινε στο Κλειστό της Κρεμαστής την Πέμπτη το βράδυ

Καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και σε όλους σχεδόν τους τομείς οι έφηβοι της Τελχινίδας επικράτησαν του Κλεάνθη με 3-0.

Οι νικητές μπήκαν αποφασισμένοι στο παιχνίδι και πήραν το α΄ σετ με 25-14 και με χαρακτηριστική ευκολία, που φαίνεται άλλωστε από το σκορ του σετ.

Η συνέχεια ήταν ανάλογη καθώς η Τελχινίς υπερίσχυσε του Κλεάνθη στο β΄ με 25-13 και στο γ΄ με 25-12 παίρνοντας μια εύκολη νίκη απέναντι σε ένα αντίπαλο που δεν είχε πολλές λύσεις κι επιλογές.

Τα σετ του αγώνα: 25-14 σε 17΄, 25-13 επίσης σε 17΄ και 25-12 σε 15΄.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Νίκος Χατζησταυρίδης και Νικολέτα Κρίτσα.

ΤΕΛΧΙΝΙΣ: (Τσιντομηνάς Ν.), Ορμενάι Γκ., Χατζηγεωργίου Γ., Γεράκης Μ., Χειμωνέττος Κ., Σίμου Στ., Χατζημανώλης Κρ., Τερζίου Αλ., Πανταζής Στ., Πρεσβύρης Σ., Χαριστής Στ., Σαρικάς Ι.
ΚΛΕΑΝΘΗΣ (Παπακωσταντίνου Λ.), Μενεξής Ν., Μπακάλης Γ., Ανδρέου Γ., Λολάκης Εμμ., Γιακούμαρος Γ. , Κώτης Δ.

Γιορτή αναπαράστασης των Ολυμπιακών Αγώνων στο 12ο Δημοτικό Σχολείο Ρόδου!