Διακρίσεις για τον «Μεσόγειος» στον Πανορμίτη

Διακρίσεις για τον «Μεσόγειος»  στον Πανορμίτη

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 75 ΦΟΡΕΣ

Οι αθλητές και οι αθλήτριές του, επέστρεψαν με μετάλλια από μια διοργάνωση που έγινε ύστερα από πρωτοβουλία του Έλαφου

Πολύ καλή ήταν η παρουσία «Μεσόγειος» στη Χρονοανάβαση Πανορμίτη το περασμένο σαββατοκύριακο με διοργανωτή τον Έλαφο.

Η ανακοίνωση του συλλόγου:
«Επέστρεψε προχθές το απόγευμα από τη γραφική Σύμη, η αποστολή του σωματείου μας, που συμμετείχε για δεύτερη φορά στην ανάβαση Πανορμίτη, που τείνει να γίνει θεσμός.

Σε έναν πολύ όμορφο και ζεστό αγώνα, που οι άνθρωποι του Α.Σ.Ρ. Έλαφος σε συνεργασία με τους τοπικούς φορείς, χάρισαν πάνω από όλα ζεστασιά και καλή φιλοξενία σε όλους τους συμμετέχοντες, οι αθλητές και αθλήτριες μας , επέστρεψαν με δύο πρώτες θέσεις, μια δεύτερη και μία έκτη.

Συγκεκριμένα, η Ελένη Τσαβαρή , εύκολα κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία γυναικών, πετυχαίνοντας και τον 5ο χρόνο (31’51΄΄) γενικής σε όλες τις κατηγορίες, χρόνος κατά 5’’ καλύτερος από τον αντίστοιχο περυσινό. Η Φωτεινή Νικήτα κατέκτησε την πρώτη (1η) θέση στην κατηγορία κορασίδων-παγκορασίδων. Ο Γιώργος Ζαχαριάς κατετάγη 2ος στην κατηγορία παίδων με χρόνο 34’23’’ ενώ ο Μιχάλης Τριομμάτης κατετάγη 6ος με χρόνο 35’06΄΄ !

Την αποστολή συνόδευσαν η γ.γ.. μας κα Βάσιλα Ειρήνη και ο έφορος της ομάδας μας κος Ζαχαριάς Ιωάννης».

Κι ο Λούκα Μπραΐκοβιτς τον… χαβά του στο Αλεξάνδρειο!