Ψηλά παραμένει  ο Δωδεκανησιακός στίβος

Πολύ καλά αποτελέσματα είχαν και φέτος οι αθλητές και οι αθλήτριες από τα Δωδεκάνησα στα πανελλήνια πρωταθλήματα στίβου κάθε κατηγορίας.

Η Κλέλια Θεοδώρου του Α.Ο. ΣταματίουΗ Κλέλια Θεοδώρου του Α.Ο. Σταματίου

Η σημαντικότερη επιτυχία ήταν το πανελλήνιο ρεκόρ της Μαρίας Μαγκούλια, αθλήτριας του Κάλυμνος 2000, στη σφαίρα για τις κορασίδες στα Τρίκαλα, που συνέτριψε στη συνέχεια η ίδια στην Τιφλίδα με τη συμμετοχή της στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της κατηγορίας, κατακτώντας την 6η θέση.

Εμπειρία με την εθνική ομάδα είχαν και ο Γιώργος Εργάς από τον ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 όπως επίσης η Καλλιόπη Κουλλιά του Εύδαμου Κω, καθώς πήραν μέρος στη διεθνή συνάντηση Παίδων-Κορασίδων «Ελλάς-Κύπρος» στη Λευκωσία με μετάλλια μάλιστα.
Παρακάτω παρουσιάζονται όλες οι θέσεις των Δωδεκανήσιων στα πανελλήνια πρωταθλήματα ανά κατηγορία:

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΠΑΤΡΑ)
400μ. Ανδρών

1.  Κυριακίδης Πέτρος (Ολυμπιακός) 47.32
2.  Εμπέογλου Νίκος (ΣΑΚ Αθηνών) 48.16
3. Αλμπάνης Χρήστος (ΓΣ Τρικάλων) 48.22
4.  Λογοθέτης Ιωάννης (ΓΣ Κηφισιάς) 48.59
5. Μίχος Δημήτριος (ΑΣ Πελασγός Λάρισας) 48.60
6.  Δουρίδας Γιώργος (ΓΣ Γλυφάδας) 48.89
7.  Χούντας Κωνσταντίνος (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 49.87
8.  Γεωργίου Αθανάσιος (ΓΣ Πρωτάς Ηγουμενίτσας)  50.92

110μ. μ’ εμπόδια (Άνεμος 0.0) Ανδρών
1. Δουβαλίδης Κωνσταντίνος (ΣΚΑ Δράμας) 13.42
2. Καμπάνης Κωνσταντίνος (ΑΓΕΣ Κάμειρος Ρόδου) 14.39
3. Κιάφας Μιχαήλ (ΑΕΚ) 14.52
4. Φιλανδαράκης Νίκος (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 14.52
5. Χατζόπουλος Αθανάσιος (ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας) 14.59
6. Χίντας Κωνσταντίνος (ΓΑΣ Μεγ. Αλέξανδρος Γιαν) 14.72
7.  Μπεκιαρίδης Παναγιώτης (ΑΕ Ολυμπιακή Δομής) 14.88
8.  Μάρης Νικόλαος (ΑΣ Έφηβος Χίου) 15.02

Ο Ευθύμης Καραγιώργος του ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009»Ο Ευθύμης Καραγιώργος του ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009»

3000μ. στιπλ Γυναικών
1.  Παρδαλού Μαρία (ΑΟ Μυκόνου) 10.09.02
2.  Μανιαδάκη Μαρία (ΑΟ Λασηθίου) 10.38.41
3. Γουνάκη Βασιλεία (Βενιζέλος) 10.54.66
4. Δημητριάδου Γεωργία (ΑΟ Δράμας) 11.32.43
5. Μιχαλά Ειρήνη-Ρία (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 11.36.19
6. Ανδρικοπούλου Ζωή-Ανίτα (ΓΣ Ηλιούπολης) 11.36.88
7.  Κωνσταντινοπούλου Βασιλική (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 11.59.26
8.  Καρανάσιου Νικολίτσα (ΑΕ Ολυμπιάς Πατρών) 12.03.33

Άλμα επί κοντώ  Γυναικών
1 Στεφανίδη Αικατερίνη (ΑΟ Φιλοθέης) 4.80
2 Κυριακοπούλου Νικόλ (ΑΓΕΣ Κάμειρος Ρόδου) 4.65
3. Λεδάκη Στέλλα – Ηρώ (Βενιζέλος) 4.25
4. Πόλακ Κλαούντια Έλεν (ΑΟ Μεγάρων) 4.00
5. Στεφανιδη Γεωργία (ΓΣ Κηφισάς) 4.00
6 Τέλα Βασιλική (ΓΣ Αρκαδίας) 3.60
7. Καλογεροπούλου Χριστίνα (ΓΣ Κηφισιάς) 3.60
8. Τελα Αγγελική (ΓΣ Αρκαδίας) 3.40

100μ.  Γυναικών (Άνεμος -1.10)
1.  Δαλάκα Αικατερίνη (ΓΣ Νεάπολη Χαλκίδας) 11.70
2. Γάτου Μαρία (ΑΓΕΣ Κάμειρος Ρόδου) 11.77
3.  Δαδα Αριάδνη (ΑΟ Βάρης Δρομέας) 11.81
4. Βενιέρη Παναγιώτα (Πανιώνιος) 11.86
5.  Φέρρα Ανδριάνα (Ολυμπιακός) 11.94
6.  Σπανουδάκη-Χατζηρήγα Ραφαηλία (ΓΣ Ηλιούπολης) 11.94
7.  Πολίτη Κορίνα (ΓΣ Χαϊδαρίου) 12.17
8. Σαρρή Αικατερίνη (Βενιζέλος) 12.18

Η Μαρία Μαγκούλια του Κάλυμνος 2000Η Μαρία Μαγκούλια του Κάλυμνος 2000 

4X100 Γυναικών
Ελευθέριος Βενιζέλος (Φακιδάρη, Αρναντωνάκη, Πίντη, Σαρρή) 47.40
ΓΣ Ηλιούπολης (Πιπερίδου, Νζάνγκα, Μπερν, Σπανουδάκη) 47.80
ΓΣ Κηφισιάς (Παπαχρήστου, Γιαννοπούλου Τσιουτσιουμάνου, Πεσιρίδου) 47.81.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (ΤΡΙΚΑΛΑ)
Σφυροβολία Κορασίδων

1. Σταυρούλα Κοσμίδου (Αίολος Μακεδονίας) 59.73
2.Ολγα Καραμανίδου (Αίολος Μακεδονίας) 55.64
3.Ελένη Ζώτου (ΓΣ Μανδρών) 52.40
11. Νίκη Ράμμου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 42,70μ.

Μήκος Κορασίδων
1.Αναστασία Σαρλάνη (ΑΕ Μεσογείων) 5.81 (1,2)
2,.Χριστιάνα Μάρκου (ΓΣ Κηφισιάς) 5.80 (0,9)
3.Νικολέτα Λογδανίδου (ΓΕ Νάουσας) 5.70 (1,0)
8. Καλλιόπη Τσαντάκη (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 5,57μ. (1,4)

200μ τελική κατάταξη Παίδων
1.Στεφάν Φλοριάν (ΓΣ Κηφισιάς) 21.85 (2,6)
2.Θανάσης Τσαναξής (Ολυμπιακή Δομή) 22.25 (2,6)
3.Παναγιώτης Μινόπουλος (ΓΣ Γλυφάδας) 22.41 (2,6)
5. Αντώνης Αναστασιάδης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 22.487
14. Χρήστος Παπαδόπουλος (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 23.36

200μ τελική κατάταξη Κορασίδων
1.Κατερίνα Λαφτσή (Φίλιππος Καβάλας) 25.22 (1,0)
2.Νοριάχ Τζόνσον (Ελ Βενιζέλος) 25.73 (1,1)
3.Καλλιόπη Κουλλιά (Ευδαμος) 25.81 (1,0)
12. Έφη Γκιάτα (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 26.62

Επί κοντώ Παίδων
1.Εμμανουήλ Καραλής (ΓΣ Κηφισιάς) 5.00μ
2.Γιάννης Κυριαζής (ΓΣ Κηφισιάς) 4.50μ
3.Ανδρέας Μητακίδης (ΓΣ Κηφισιάς) 4.30μ
5. Άγγελος Παπαγρηγορίου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4,00μ.
7. Αντώνης Καραμανώλης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4,00μ.
12. Αλέξανδρος Παθιάκης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 3,30μ.

Η Νίκη Ράμμου του ΑΓΕΣ ΚάμειροςΗ Νίκη Ράμμου του ΑΓΕΣ Κάμειρος

Σφαιροβολία Κορασίδων
1.Μαρία Μαγκούλια (Κάλυμνος 2000) 16.19μ ΠΡΚ
2.Κατερίνα Ξεζωνάκη (ΟΦΗ) 14.80μ
3.Ματερίνα Βαν ντε Σαντέ (Ποσειδών Λουτρακίου) 14.18μ

800μ Κορασίδων
Νικολέτα Κυνατίδου (ΣΚΑ Δράμας) 2.14.71
2.Αρτεμησία Καραδήμα (Βεργίνα) 2.16.21
3.Δέσποινα Παντέχου (Φίλιππος Καβάλας) 2.19.22
7. Παρασκευή Λουκίσσα (ΓΑΣ Υγεία Ρόδου) 2.23.68
10. Ντενίσα Μπάλλα (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 2.24.76

Μήκος Παίδων
1.Παναγιώτης Μαντζουρογιάννης (Κερκυραϊκός) 7.66 (0,6)
2.Ρόντος Έκτορας (ΓΑΣ Σκάλας) 7.06 (0,8)
3.Ναδρέας Πανταζής (ΑΟ Μεγάρων) 6.84 (1,4)
8. Νικόλαος Κατραμάδος (ΓΣΝ Λέρου) 6,41μ. (1,0)

Η Καλλιόπη Κουλλιά του Εύδαμου Κω
Η Καλλιόπη Κουλλιά του Εύδαμου Κω

 10θλο
1.Αγγελος-Τζανής Ανδρέογλου (ΣΚΑ Δράμας) 6.394 ΠΡΠ
2.Αντώνης Ανδρέογλου (ΣΚΑ Δράμας) 6.184β
3.Κώστας Τσούτσικας (Εσπερος Λαμίας) 5.926β
8. Παναγιώτης Πανσεληνάς (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4762β.

7θλο
1,Ζαφειρία Συνολάκη (ΟΚΑ Αρκάδι) 5.199β ΠΡΚ
2.Ολυμπία Τζιμογιάννη (Φίλιππος Βέροιας) 4.851β
3.Μαργαρίτα Τσουκαλά (Απόλλων Πύργου) 4.608β
9. Νικολέτα Κουτή (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 3480β.

110μ εμπόδια (-1,8) Παίδων
1.Παύλος Μποΐτσιος (ΣΚΑ Δράμας) 14.46,
2.Βαλεντίνος Γουλάρας (Φίλιππος Βέροιας) 14.52
3.Ιεροθεος Δρίτσας (ΑΟ Μεγάρων) 14.70
6. Ηλίας Τοτολίδης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 15.77

100μ εμπόδια (-0,5) Κορασίδων κατάταξη από 2 τελ σειρές
1.Πασχαλίνα Παπαδοπούλου (ΓΣ Λαγκαδά) 14.41
2.Αναΐς Καραγιάννη ΓΣ Κηφισιάς) 14.66
3.Νικολέτα Λογδανίδου (ΓΕ Νάουσας) 14.82
8. Αγγελική Κοτσομύτη (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 15.52
9. Σμαραγδή Μωραΐτη (ΓΑΣ Υγεία Ρόδου) 15.54

Τριπλούν Παίδων
1.Ανδρέας Πανταζής (ΑΟ Μεγάρων) 4.56 (0,9)
2.Αλέξανδρος Νελί (ΓΣ Κηφισιάς) 13.99 (-0,4)
3.Λιόλιος Βασίλης (ΑΣΕ Δούκα) 13.90 (-0,7)
6. Νικόλαος Κατραμάδος (ΓΣΝ Λέρου) 13,56μ. (-1,00)

100μ Παίδων
1. Μιχάλης Παυλίδης (Σέρρες 93) 11.04 (-0,3)
2.Βασίλης Παπαμαργαρίτης (Πελασγός Λάρισας) 11.17 (-0,9)
3.Αντώνης Μποτωνάκης (ΑΟ Κύδων)11.26 (-0,3)
9 Αντώνης Αναστασιάδης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 11.45 (-0,3)
14. Χρήστος Παπαδόπουλος (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 11.71 (-0,9)

Δισκοβολία Κορασίδων
1.Δήμητρα Αλεξίου (Έσπερος Λαμίας) 42.80
2.Σοφία Κεσσίδη (ΑΣ Κένταυρος) 39.72
3.Κατερίνα Ξεζωνάκη (ΟΦΗ) 39.15
11. Μαρία Μαγκούλια (Κάλυμνος 2000) 30,37μ.

400μ Παίδων
1.Γιώργος Λαμπρόπουλος (Ολυμπιακή Δομή 2004) 49.56
2. Γιώργος Λιούμπας (ΟΚΑ Καβάλας) 49.75
3.Φίλιππος Τζανής (ΕΚΑ Δωδώνη) 50.36
4. Γεώργιος Εργάς (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 50.77

400μ Κορασίδων
1. Μαρία Αργυρού (Αθλοκίνηση Μυτιλήνης) 58.75
2. Καλλιόπη Κουλλιά (Εύδαμος ΓΣ) 58.93
3. Αρτεμησία Καραδήμα (Βεργίνα) 59.11
12. Αικατερίνη Τρουμούχη (Εύδαμος) 60.870

 1.500μ Κορασίδων
1. Νικολέτα Κυνατίδου (ΣΚΑ Δράμας) 4.48.56
2. Ελισάβετ Μητρόπαππα (ΣΑΚΑ) 4.52.31
3. Αναστασία Μάκκου (ΓΣ Χαλανδρίου) 4.53.18
5. Ντενίσα Μπάλλα (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4.56.57

2.000μ ΦΕ Παίδων
1. Νίκος Σάκης (ΑΕΚ) 6.03.69  
2. Μανώλης Πουρίκας (Νίκη Βόλου) 6.12.84
3. Γκαμπριέλ Πίσσας (ΓΕ Αγρινίου) 6.13.41
13.  Άντζελο Τσάνι (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 7.06.93

4χ100μ Παίδων
1. ΓΣ Κηφισιάς 43.28
2. ΑΣ Πελασγός 44.17
3. ΓΑΣ Κιλκίς 44.18
21. ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 47.26
(Νικολίτσης, Ρούσος, Παπαγρηγορίου Μηλιός).

4χ100μ Κορασίδων
1. ΟΦΚΑ Οδυσσέας 49.51
2.Φίλιππος Καβάλας 49.84
3. ΣΑΚ Αθηνών 49.93
16. ΑΟ Σταματίου 51.81
(Μαυρουδή, Μανωλά, Παστρικού, Χουσεΐν)
17. ΑΟ Καλλιπάτειρα 52.08
(Ζώρζου, Τσαντάκη, Κοτσομύτη, Γκιάτα)

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΥΝΘΕΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΣΕΡΡΕΣ)
Δέκαθλο

Παναγιώτης Μάντης (Κόροιβος Αμαλιάδας) 6937β.
Κυριάκος Πηλίδης (Τιτάν Σερβιών) 6655β.
Παναγιώτης Πήτας (ΓΣ Βόλου) 6447β.
9.  Σάββας Διακονικόλας (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 5713

Ο Ραφαηλία Σπανουδάκη της Ηλιούπολης
Η Ραφαηλία Σπανουδάκη της Ηλιούπολης


ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (ΝΑΥΠΛΙΟ)
600μ. Παμπαίδων α’ - τελικός

1. Πετρόγκωνας Γεώργιος 2001- Βέλος Παλαιού Φαλήρου 1:25.20
2. Γαβριλάκης Χαρίδημος 2001- ΑΟ Λασιθίου 1:28.70 11
3. Λαμπίδης Απόστολος 2001- Αστερας’90 Αιγάλεω 1:29.21 10
8. Κώτσης Γεώργιος 2002- Εύδαμος Κω 1:34.77 5

1000μ. Παμπαίδων α’ - τελικές σειρές
1. Μαθιόπουλος Γεώργιος-Παναγι 2001 ΓΣ Γλυφάδας 2:39.99
2. Μπενέτος Σπυρίδων 2001 ΑΚΟ Λιβαδειάς 2:40.33
3. Νησιώτης Ταξιάρχης 2001 Αθλοκίνηση Μυτιλήνης 2:44.21
7. Διακοστεφανής Σέργιος 2001 Εύδαμος Κω 2:49.28

300μ. εμπόδια Παμπαίδων α’ - τελικές σειρές
1. Ρούσσος Σάββας 2001 ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 41.96
2. Παρασκευόπουλος Δημήτριος 2001 ΓΣ Κερατσινιού 42.47
3. Μπενάκης Δημήτριος 2001 Ελευθέριος Βενιζέλος 43.36
4. Πανσεληνάς Άγγελος 2001 ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 43.73
10. Πετρόπουλος Συμεών 2001 ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 53.10

Άλμα σε ύψος Παμπαίδων α’ - τελικός
1. Γκορίλας Κωνσταντίνος 2001 ΓΣ Γλυφάδας 1.85
2. Σπάρταλης Άρης 2001 ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών 1.75
3. Κοτζαμπασάκης Αλέξανδρος 2002 ΓΕ Ηρακλείου 1.72
6. Καραγιάννης Απόστολος 2001 Εύδαμος Κω 1.68

Άλμα σε μήκος παμπαίδων α’ - τελικός
1. Κατραμάδος Νικόλαος 2001 ΓΣ Νέων Λέρου 6.55 -1.10
2.Κούτουλας Απόστολος 2001 ΓΑΣ Σκάλας 6.54 -0.50
3.Εμμανουηλίδης Μιχαήλ 2001 ΓΣ Κηφισιάς 6.43 2.10

Σφαιροβολία 4κ. Παμπαίδων α’ - τελικός
1.Ακτύπης Αναστάσιος 2001 ΑΓΕ Ζακύνθου 16.07
2. Σαρρής Νικόλαος 2001 ΓΣΦΑ Άργους Αριστέας 15.55
3. Ματούκα Εμμάνουελ 2001 ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 14.84
14. Χατζηγεωργίου Σωτήριος 2002 ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 11.43

Σφυροβολία 4κ. Παμπαίδων α’ - τελικός
1. Ντουσάκης Ορέστης 2002 Ελευθέριος Βενιζέλος 52.59 13
2. Σπυριδωνίδης Αναστάσιος 2001 ΓΣ Κηφισιάς 46.49 11
3. Τουσισβίλι Γκεόργκι 2001 Ελευθέριος Βενιζέλος 44.76 10
8. Χατζηγεωργίου Σωτήριος 2002 ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 36.96

σκυτ.4χ80μ παμπαίδων α’ - τελικές σειρές
1. Ελευθέριος Βενιζέλος 36.67 26
2. ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας 36.86 22
3. ΟΦΗ 37.03 20
10. ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 38.94 6
Κώστας Π.(2003) - Ρούσσος Σ.(2001) Παθιάκης Α.(2001) - Αβδελίδης Γ.(2002)

300μ. Παγκορασίδων α’ - τελικές σειρές
1. Σιγγελάκη Τατιάνα 2002 ΓΣ Κηφισιάς 41.90
2. Κοντογιάννη Όλγα 2002 ΓΣ Νίκη Βύρωνα 42.24
3. Λαμπόγλου Ευαγγελία 2002 ΓΣ Κερατσινίου 42.74
8. Τρουμούχη Αικατερίνη 2001 Εύδαμος γς 43.38 5
10. Παραστατίδου Γεωργία 2002 ΓΑΣ Υγεία Ρόδου 44.04

1000μ. Παγκορασίδων α’ - τελικός
 1. Σπύρου Βασιλεία 2002 ΟΦΚΑ Οδυσσέας 3:04.08
2. Μητροπαπά Ελισάβετ 2001 ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών 3:04.25
3. Άντζου Κωνσταντίνα 2001 ΓΣ Γλυφάδας 3:05.05
10. Μιαούλη Γεωργία 2001 Κάλυμνος 2000 3:22.74

Δισκοβολία Παγκορασίδων α’ - τελικός (02/07/2016)
1. Μαυρεδάκη Μαρία 2001 Ελευθέριος Βενιζέλος 35.98
2. Φραγκάκη Ειρήνη 2002 Κύδων Χανίων 34.75
3. Μπερτσίμα Ελένη-Μαρία 2001 Ερμής Σχηματαρίου 34.27
8. Σταυρουλλάκη Εμμανουέλλα 2001 ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 25.47

Ακοντισμός 500γρ Παγκορασίδων α’ - τελικός
1. Μπαράκη Μέλπω 2001 Αλκαίος 43.25
2. Μεταξωτού Μαρία-Στεργιάνα 2001 Εύδαμος γς 36.57
3. Δημητροπούλου Κρηνιώ 2001 Μεσσηνιακός 36.25

Σκυτ. 4χ80μ Παγκορασίδων α’ - τελικές σειρές
1. ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας 40.16 26
2.ΓΣ Κηφισιάς 40.24 22
3. Μεσσηνιακός 40.93 20
11. ΑΟ Σταματίου 42.014
Μαυρουδή Τ. (2001) - Αρβανίτη Ε. (2002) Χουσεΐν Σ. (2003) - Παγωνάκη Γ. (2002)

3000μ. Παμπαίδων α’ - τελικός
1. Έλληνας Ανδρέας 2002 Καζώνης Καλύμνου 9:38.33
2. Κατσούλης Στυλιανός 2001 ΑΣ Αθηνόδωρος ο Αιγιεύς 9:42.85
3. Θεριουδάκης Κωνσταντίνος 2002 Αθλοκίνηση Μυτιλήνης 9:55.38
13. Σαββίγκος Ιωάννης-Θεολόγος 2002 ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 10:53.57

100μ εμπόδια 0.84μ Παμπαίδων α’ - τελικός  
1. Τοτολίδης Ηλίας 2001 ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 13.90 -4.40  
2. Ανδρεοσόπουλος Άγγελος 2001 Κούρος Πατρών 14.69 -4.40
3. Παπαγρηγορίου Άγγελος Μιχαήλ 2001 ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 15.12 -4.40

Άλμα επί κοντώ Παμπαίδων α’ - τελικός
1.Παπαγρηγορίου Άγγελος Μιχαήλ 2001 ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 4.30
2. Σάντας Αντώνιος 2001 ΑΟ Φιλοθέης 3.85
3. Μέτα Νικόλαος 2002 ΑΟ Μεγαλόπολης 3.80
7. Τοτολίδης Ηλίας 2001 ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 3.50
8. Παθιάκης Αλέξανδρος 2001 ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 3.40

Άλμα τριπλούν Παμπαίδων α’ - τελικός (03/07/2016)
1. Εμμανουηλίδης Μιχαήλ 2001 ΓΣ Κηφισιάς 13.49 0.80
2. Κατραμάδος Νικόλαος 2001 ΓΣ Νέων Λέρου 13.44.2.00
3. Γούσης Χρήστος 2002 ΑΟ Φιλοθέης 12.48 1.20

150μ. Παγκορασίδων α’ - τελικές σειρές
1. Κριμίτσα Λυδία 2002 ΑΣ Σχολής Μωραΐτη 18.93 -0.50
2. Τζόνσον Νοριάχ-Κάθριν 2001 Ελευθέριος Βενιζέλος 18.98 -0.30
3. Ανθή Παρασκευή-Ελένη 2001 ΓΣ Καλλιθέας 18.99 -0.50
10. Μαυρουδή Τσαμπίκα-Χριστίνα 2001 ΑΟ Σταματίου 20.00 -0.50

Άλμα σε ύψος Παγκορασίδων α’ - τελικός (03/07/2016)
1. Θεοχάρη Βασιλεία 2001 Δίας Ολυμπιακού  Χωριού 1.58
2. Παμπούκη Αικατερίνη 2001 ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών 1.54
3. Γκαλιούρη Αποστολία 2001 ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας 1.50
3. Κρουσσού Άννα 2001 ΓΕ Κεφαλληνιάς 1.50
9. Κολυμπίρη Μαρία 2001 ΑΟ Σταματίου 1.45
12. Γακούδη Παρθένα 2001 ΑΟ Σταματίου 1.40

Σφυροβολία 3κ. Παγκορασίδων α’ - τελικός (03/07/2016)
1. Φρίγγη Παναγιώτα 2002 ΓΣ Θρακ/νων Ι.Δασκαλ. 52.61
2. Ράμμου Νίκη 2001 ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 52.55
3. Φλώρου-Δημητριάδου Μυρτώ 2001 Δίας Ολυμπιακού Χωριού 50.28

Σκυτ.4χ300μ Παγκορασίδων α’ - τελικές σειρές (03/07/2016)
1. ΑΣ Κολλεγίου Αθηνών 2:52.79 26
2. ΓΣ Κηφισιάς 2:54.94 22
3.ΑΟ Φιλοθέης 2:57.94 20
6. Κάλυμνος 2000 3:01.50
 Κίκους Ι.(2002) - Σαββάκη Φ.(2002) Μαρίνου Μ.(2001) - Μιαούλη Γ.(2001)

Έξαθλο Παμπαίδων α’
1. Παναγόπουλος Νικόλαος 2001 ΑΓΕ Ζακύνθου 3981
2. Παναγιωτακόπουλος Γεώργιος 2001 Απόλλων Πύργου 3937
3. Μαύρος Αναστάσιος 2001 Εύδαμος 3935

Πένταθλο Παγκορασίδων α’
1. Τσουκαλά Μαργαρίτα 2001 Απόλλων Πύργου 4512
2. Μπαλούμη Αναστασία 2002 ΓΣ Κερατσινίου 3511
3.  Μανωλά Δέσποινα-Τσαμπίκα 2001 ΑΟ Σταματίου 3358
6. Μάγου Φωτεινή 2002 ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 3245
7. Φραζή Φιλοθέη-Ελένη 2002 Εύδαμος Κω 3125
12. Οικονόμου Θέμις 2001 ΑΟ Καλλιπάτειρα 2912
22. Σιμιτζή Αρετή-Μαρία 2002 ΑΟ Καλλιπάτειρα
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ (ΣΕΡΡΕΣ)
400μ εμπόδια Εφήβων

1. Δημήτρης Λεβαντίνος (ΓΣ Ηλιούπολης) 54.19
2. Ευθύμης Καραγιώργος (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 54..94
3. Κυριάκος Σκάρπας (ΓΑΣ Χολαργού) 55.20

Μήκος Νεανίδων
1. Κωνσταντίνα Ρωμαίου (Κερκυραϊκός) 5.93 (2,7)
2. Ελένη Κουτσαλιάρη (ΓΣ Γρεβενών) 5.77 (1,1)
3.Χριστιάνα Μάρκου (ΓΣ Κηφισιάς) 5.75 (2,3)
7. Ραφαέλα Γκάμμις (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 5.42
8. Καλλιόπη Τσαντάκη (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 5.40

800μ. Νεανίδων
1. Κατερίνα Κούτλη (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας) 2.17.23
2.Δανάη Λιάκου (Σ Λούης Κορυδαλλού) 2.18.37
3.Κατερίνα Δελλή (ΓΣ Σέρρες 93) 2.19.58
5. Παρασκευή Λουκίσσα (ΓΑΣ Υγεία Ρόδου) 2.23.08
10. Ντενίσα Μπάλλα (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 2.29.03

200μ. Νεανίδων
1. Ολυμπία Μπέκου-Φέρρες (Βεργίνα) 24,77 (1,7)
2. Νίκη Καλογριανίτη (ΓΣ Καρδίτσας) 24.92 (1,7)
3. Ελένη Αμανατίδου (ΜΕΑΣ Τρίτων) 25.46 (1,6)
10. Καλλιόπη Κουλλιά (Εύδαμος Κω) 26.05 (1,6)

200μ. Εφήβων
1. Μιχάλης Παππάς (ΕΚΑ Δωδώνη) 21.65 (1,1)
2. Κώστας Ζήκος (ΓΕΑ Τρικάλων) 21.84 (5)
3. Φλοριάν Στεφάν (ΓΣ Κηφισιάς) 21.88 (1,1)
15. Διονύσης Ζήκας (ΑΟ Σταματίου) 22.99 (1,1)

100μ εμπόδια (-2,7) Νεανίδων
1.Αναΐς Καραγιάννη (ΓΣ Κηφισιάς) 14.48
2.Μελίνα Κστρινού (ΟΦΗ) 14.82
3.Βασιλική Σάββα (ΓΣ Σέρρες 93) 14.92    
5. Νεφέλη Ράμμου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 15.30

100μ. Εφήβων τελική κατάταξη από 2 τελικές σειρές
1. Κώστας Ζήκος (ΓΕΑ τρικάλων) 10.87 (-0,3)
2. Παναγιώτης Αρβανίτης (ΑΓΣ Ιωαννίνων) 10.99 (-0,3)
3. Ιωαν-Γιωργος Ζαχαρίας (ΓΑΣ Χολαργού) 11.03 (-0,3)
11. Διονύσης Ζήκας (ΑΟ Σταματίου) 11.23 (0,1)

400μ. Νεανίδων
1.Αλεξία Πολυκράτη (ΑΣ Σχ Μωραΐτη) 56.14
2.Βαρβάρα Γρίλλου (ΓΣ Κερατσινίου) 56.54
3.Ιωάννα Αθανασιάδου (ΣΚΑ Δράμας) 57.08
5. Καλλιόπη Κουλλιά (Εύδαμος Κω) 59.60

400μ. Εφήβων
1.Μιχάλης Παππάς (ΕΚΑ Δωδώνη) 47.95
2.Νίκος Εμπέογλου (ΣΑ Καλογίου Αθηνών) 48.34
3.Βασίλης Κοπανάς (ΑΣ Σχ Μωραΐτη) 48.68
8. Γιώργος Εργάς (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 50.41

Επί κοντώ Εφήβων
1.Νίκος Νεράτζης (Κερκυραϊκός ΓΣ) 5.41
2. Γιώργος Τριανταφύλλου (ΑΣ Ρήγας) 4.60
2. Δημήτρης Καραγιάννης (ΑΓΕΣ Κάμειρος) 4.60
 
1.500μ. Νεανίδων
1.Ειρήνη-Αννα Λαγωνίκα (Βέλος Π Φαλήρου) 4.46.63
2.Ευσταθία Φλώρου (Νίκη Βόλου) 4.47.60
3.Κατερίνα Δελλή (ΓΣ Σέρρες 93) 4.49.77
7. Ντενίσα Μπάλλα (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 5.07.22

Ακοντισμός Νεανίδων
1. Θεοδώρα Αραμπατζή (Σέρρες 93) 48.67
2. Αθανασία Κόκκαλη (Ζεύς Τρικάλων) 47.13
3. Αφροδίτη Μανιού (ΟΦΗ) 46.87
11  Μαρία Γιορδαμνή (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 32.42

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ (ΛΑΡΙΣΑ)
100μ εμπ (-0,7) Νέων Γυναικών

1. Κυριακή Σαμάνη (Αίολος Μακεδονίας) 14.52
2. Αννα Δημητριάδου (ΓΣ Έδεσσας) 14.65
3. Μελίνα Καστρινού (ΟΦΗ) 14.83
9. Νεφέλη Ράμμου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 15.52

100μ (-2,9) Νέων Γυναικών
1. Σπανουδάκη-Χατζηρήγα Ραφαήλ (ΓΣ Ηλιούπολης) 11.89
2. Βενιέρη Παναγιώτα (Πανιώνιος) 11.91
3. Μπέκου-Φέρρες Ολυμπία (Βεργίνα) 12.37

Επί κοντώ Νέων Ανδρών
1. Πέτρος Χατζίου (Αθλοκίνηση Μυτιλήνης) 5.15μ
2. Βαλεντίνος Νταμοσίδης (ΓΣ ΕΛ Βενιζέλος) 5.15μ
3. Εμμανουήλ Καραλής (ΓΣ Κηφισιάς) 5.10μ
5. Δημήτριος Καραγιάννης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 5,00μ.

1.500μ. Νέων Γυναικών
1. Αναστασία Μαρινάκου (ΓΕΑ Τρικάλων) 4:33.55
2. Κυριακή Καλογεροπούλου (Πανιώνιος) 4:41.68
3. Μαρία Λουκίδου (ΓΣ Ηρακλής) 4:46.02
9. Ντενίσα Μπάλλα (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4.57.98

Ακόντιο Νέων Γυναικών
1. Αφροδίτη Μανιού (ΟΦΗ) 50.70
2. Ελένη Γκέλη (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 49.96
3. Αθανασία Κόκκαλη Ζευς Τρικάλων) 48,86
8. Μαρία Γιορδαμνή (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 35,45μ.

400μ. εμπόδια Νέων Γυναικών
1. Δήμητρα Γναφάκη (ΑΟ Κύδων) 59.02
2. Μαρία Λιτσένη (ΑΓΣ Ιωαννίνων) 60.37
3. Αννα Κιάφα (ΓΑΣ Αρχέλαος) 62.50
10. Αγγελική Κοτσομύτη (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 73.71

Επί κοντώ Νέων Γυναικών
1. Ελεν-Κλώντια Πόλακ (ΑΟ Μεγάρων 4.10μ
2. Γεωργία Στεφανίδη (ΓΣ Κηφισιάς) 4.10μ
3. Κατερίνα Βαγενά (ΓΣ Κηφισιάς) 4.00μ
8. Κλέλια Θεοδώρου (ΑΟ Σταματίου) 3,00μ.

200μ. (-0,5) Νέων Γυναικών
1. Ραφαηλία Σπανουδάκη_Χατζηρήγα (ΓΣ Ηλιούπολης) 23.89
2. Παναγιώτα Βενιέρη (Πανιώνιος) 24.46
3. Ελπίδα Καρκαλάτου (ΣΔΥ Αργολίδας) 24.96
13. Καλλιόπη Κουλλιά (Εύδαμος Κω) 26.56

400μ. Νέων Ανδρών
1. Γιάννης Λογοθέτης (ΓΣ Κηφισιάς) 48.39
2. Ονησίφορος Αναστασίου (ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης) 48.59
3. Κώστας Νάκος (ΓΣ Τρικάλων) 48.79

4χ400μ. Νέων Ανδρών
1. ΓΣ Τρικάλων 3:18.15
2. ΓΣ Γλυφάδας 3:20.66
3. ΓΣ Κηφισιάς 3:22.09
5. ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 (Αντώνης Αναστασιάδης, Δημήτρης Καραγιάννης, Ευθύμιος Καραγιώργος, Γιώργος Εργάς) 3.24.94

Ο Γιώργος Εργάς του ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009»Ο Γιώργος Εργάς του ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009»