Επική σκηνή στο Ποσειδώνιο Κύπελλο!

Δεν υπάρχει καλοκαίρι που το ιστορικό «Ποσειδώνιο Κύπελλο» να μην προσφέρει μοναδικές, ενίοτε και σπαρταριστές στιγμές και εικόνες, οι οποίος γίνονται αντικείμενο συζήτησης πανελλαδικά.

Η επική φωτογραφία τραβήχτηκε στο παιχνίδι Αργοναύτης Πυλών-Πηγάδια στις 7 Αυγούστου. Τα Πηγάδια πήραν τη νίκη με 3-2 στην παράταση (κ.α. 2-2), μετά από ένα αμφίρροπο και συγκλονιστικό παιχνίδι, με το νεαρό οπαδό των ηττημένων να επιλέγει έναν πρωτότυπο τρόπο να διαμαρτυρηθεί για την άρνηση του διαιτητή  Δημήτρη Ατσικνούδα να καταλογίσει πέναλτι στην ομάδα του χωριού του.

Όπως λένε όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο, επί ένα δεκάλεπτο ακολουθούσε σε κάθε βήμα το βοηθό Λάζαρο Δουλγέρη (δεύτερος ήταν ο Κώστας Μπέκας) και δεν σταμάτησε να του «τραγουδάει» με την κόρνα που κρατούσε στο χέρι του. Παρά την αφόρητη «ηχητική επίθεση» που δέχθηκε, ο Λάζαρος Δουλγέρης δεν «κλάταρε», σε αντίθεση με την κόρνα.  μέχρι που η κόρνα «κλάταρε», ο Λάζαρος Δουλγέρης έμεινε όρθιος.