Κλήρωσε για Ιάλυσο και Ρόδο στη Γ’ Εθνική

 

   Τους αντιπάλους τους, καθώς και τη σειρά με την οποία θα τους αντιμετωπίσουν στο νέο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας που ξεκινάει στις 11 Σεπτεμβρίου, έμαθαν πριν από λίγη ώρα ο Ιάλυσος και η Ρόδος. Η κλήρωση για τον καταρτισμό του αγωνιστικού προγράμματος έγινε στο ξενοδοχείο Porto Rio της Πάτρας, παρουσία του προέδρου της ΕΠΣ Δωδεκανήσου Παναγιώτη Διακοφώτη και των εκπροσώπων των δύο ροδίτικων ομάδων Μάκη Ντουρουτλή (Ρόδος) και Θανάση Χατζηστρατή (Ιάλυσος). Πριν από την έναρξη της διαδικασίας ο Φωστήρας, ως μία εκ των τεσσάρων ομάδων της ΕΠΣ Αθηνών, μετακινήθηκε μετά από κλήρωση στον 3ο όμιλο, αφήνοντας τον 4ο με 15 ομάδες. Ιάλυσος και Ρόδος πήραν κλειδάριθμο, συνεπώς οι φίλαθλοι του νησιού θα έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθούν κάθε εβδομάδα από ένα παιχνίδι, εναλλάξ σε Οικονομίδειο και Δημοτικό Στάδιο, ενώ το μεταξύ τους ντέρμπι θα παιχθεί την 9η αγωνιστική. Το πρόγραμμα:  

1η αγωνιστική-16 αγωνιστική

Ερμής Ζωνιανών- Θύελλα Ραφήνας

Προοδευτική-Εργοτέλης

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ-Ιάλυσος

Ρόδος-ΑΕ Κηφισιάς

Εθνικός-Ιωνικός

Ατσαλένιος-Πανθηραϊκός

Τριγλία Ραφήνας-Άγιος Ιερόθεος

Ρεπό: Ηλυσιακός

2η αγωνιστική-17η αγωνιστική  

Ηλυσιακός-Ερμής Ζωνιανών

Θύελλα Ραφήνας-Προοδευτική

Εργοτέλης-Ρόδος

Ιάλυσος-Εθνικός

Κηφισιά-Ατσαλένιος

Ιωνικός-Άγιος Ιερόθεος

Πανθηραϊκός-Τριγλία Ραφήνας

Ρεπό: ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ

3η αγωνιστική-18η αγωνιστική  

Ερμής Ζωνιανών-Προοδευτική

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ-Ηλυσιακός

Ρόδος-Θύελλα Ραφήνας

Ατσαλένιος-Εργοτέλης

Άγιος Ιερόθεος-Ιάλυσος

Τριγλία Ραφήνας-Κηφισιά

Ιωνικός-Πανθηραϊκός

Ρεπό: Εθνικός

4η αγωνιστική-19η αγωνιστική  

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ-Ερμής Ζωνιανών

Προοδευτική-Ρόδος

Ηλυσιακός-Εθνικός

Θύελλα Ραφήνας-Ατσαλένιος

Εργοτέλης-Τριγλία Ραφήνας

Ιάλυσος-Πανθηραϊκός

Κηφισιά-Ιωνικός

Ρεπό: Άγιος Ιερόθεος

5η αγωνιστική-20ή αγωνιστική  

Ερμής Ζωνιανών-Ρόδος

Εθνικός-ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ

Ατσαλένιος-Προοδευτική

Άγιος Ιερόθεος-Ηλυσιακός

Τριγλία Ραφήνας-Θύελλα Ραφήνας

Ιωνικό-Εργοτέλης

Ιάλυσος-Κηφισιά

Ρεπό: Πανθηραϊκός

6η αγωνιστική-21η αγωνιστική  

Εθνικός-Ερμής Ζωνιανών

Ρόδος-Ατσαλένιος

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ-Άγιος Ιερόθεος

Προοδευτική-Τριγλία Ραφήνας

Ηλυσιακός-Πανθηραϊκός

Θύελλα Ραφήνας-Ιωνικός

Εργοτέλης-Ιάλυσος

Ρεπό: Κηφισιά

7η αγωνιστική-22η αγωνιστική  

Ερμής Ζωνιανών-Ατσαλένιος

Άγιος Ιερόθεος-Εθνικός

Τριγλία Ραφήνας-Ρόδος

Πανθηραϊκός-ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ

Ιωνικός-Προοδευτική

Κηφισιά-Ηλυσιακός

Ιάλυσος-Θύελλα Ραφήνας

Ρεπό: Εργοτέλης

8η αγωνιστική-23η αγωνιστική

Άγιος Ιερόθεος-Ερμής Ζωνιανών

Ατσαλένιος-Τριγλία Ραφήνας

Εθνικός-Πανθηραϊκός

Ρόδος-Ιωνικός

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ-Κηφισιά

Προοδευτική-Ιάλυσος

Ηλυσιακός-Εργοτέλης

Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας

9η αγωνιστική-24η αγωνιστική

Ερμής Ζωνιανών-Τριγλία Ραφήνας

Πανθηραϊκός-Άγιος Ιερόθεος

Ιωνικός-Ατσαλένιος

Κηφισιά-Εθνικός

Ιάλυσος-Ρόδος

Εργοτέλης-ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ

Θύελλα Ραφήνας-Ηλυσιακός

Ρεπό: Προοδευτική

10η αγωνιστική-25η αγωνιστική  

Πανθηραϊκός-Ερμής Ζωνιανών

Τριγλία Ραφήνας-Ιωνικός

Άγιος Ιερόθεος-Κηφισιά

Ατσαλένιος-Ιάλυσος

Εθνικός-Εργοτέλης

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ-Θύελλα Ραφήνας

Προοδευτική-Ηλυσιακός

Ρεπό: Ρόδος

11η αγωνιστική-26η αγωνιστική

Ερμής Ζωνιανών-Ιωνικός

Κηφισιά-Πανθηραϊκός

Ιάλυσος-Τριγλία Ραφήνας

Εργοτέλης-Άγιος Ιερόθεος

Θύελλα Ραφήνας-Εθνικός

Ηλυσιακός-Ρόδος

Προοδευτική-ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ

Ρεπό: Ατσαλένιος

12η αγωνιστική-27η αγωνιστική  

Κηφισιά-Ερμής Ζωνιανών

Ιωνικός-Ιάλυσος

Πανθηραϊκός-Εργοτέλης

Άγιος Ιερόθεος-Θύελλα Ραφήνας

Ατσαλένιος-Ηλυσιακός

Εθνικός-Προοδευτική

Ρόδος-ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ

Ρεπό: Τριγλία Ραφήνας

13η αγωνιστική-28η αγωνιστική  

Ερμής Ζωνιανών-Ιάλυσος

Εργοτέλης-Κηφισιά

Θύελλα Ραφήνας-Πανθηραϊκός

Ηλυσιακός-Τριγλία Ραφήνας

Προοδευτική-Άγιος Ιερόθεος

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ-Ατσαλένιος

Ρόδος-Εθνικός

Ρεπό: Ιωνικός

14η αγωνιστική-29η αγωνιστική  

Εργοτέλης-Ερμής Ζωνιανών

Κηφισιά-Θύελλα Ραφήνας

Ιωνικός-Ηλυσιακός

Πανθηραϊκός-Προοδευτική

Τριγλία Ραφήνας-ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ

Άγιος Ιερόθεος-Ρόδος

Ατσαλένιος-Εθνικός

Ρεπό: Ιάλυσος

15η αγωνιστική-30ή αγωνιστική  

Θύελλα Ραφήνας-Εργοτέλης

Ηλυσιακός-Ιάλυσος

Προοδευτική-Κηφισιά

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ-Ιωνικός

Ρόδος-Πανθηραϊκός

Εθνικός-Τριγλία Ραφήνας

Ατσαλένιος-Άγιος Ιερόθεος

Ρεπό: Ερμής Ζωνιανών