Η διαδρομή για Ιάλυσο και Ρόδο στη Γ’ Εθνική

Στα χέρια των ανθρώπων του Ιάλυσου και της Ρόδου βρίσκεται από το βράδυ της Πέμπτης το πρόγραμμα των αγώνων που θα δώσουν οι ομάδες τους στο νέο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, το οποίο θα ξεκινήσει την Κυριακή 11 Σεπτεμβρίου και θα ολοκληρωθεί στις 21 Μαΐου.

 Στην κλήρωση που έγινε στο ξενοδοχείο Porto Rio της Πάτρας, οι «τοξοβόλοι» εκπροσωπήθηκαν από τον Θανάση Χατζηστρατή και τα «ελάφια» από τον Μάκη Ντουρουτλή, ενώ το παρών έδωσε και ο πρόεδρος της ΕΠΣΔ Παναγιώτης Διακοφώτης.

 Οι εκπρόσωποι της Δωδεκανήσου τοποθετήθηκαν, όπως αναμενόταν, στον 4ο όμιλο, από τον οποίο «μετακόμισε» στον 3ο, μετά από κλήρωση, ο Φωστήρας, συνεπώς το γεγονός πως έμειναν 15 ομάδες, περιορίζει στη μία τις θέσεις του υποβιβασμού.

Τα παιχνίδια της πρεμιέρας θα ξεκινήσουν στις 5 το απόγευμα, με τη Ρόδο να υποδέχεται την Κηφισιά και τον Ιάλυσο να δοκιμάζεται στην έδρα της ΙΝΚΑ. Το ροδίτικο ντέρμπι θα παιχθεί την 9η αγωνιστική στο Οικονομίδειο. Το πρόγραμμα:  

1η αγωνιστική-16 αγωνιστική
Ερμής Ζωνιανών- Θύελλα Ραφήνας
Προοδευτική-Εργοτέλης
ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ-Ιάλυσος
Ρόδος-ΑΕ Κηφισιάς
Εθνικός-Ιωνικός
Ατσαλένιος-Πανθηραϊκός
Τριγλία Ραφήνας-Άγιος Ιερόθεος
Ρεπό: Ηλυσιακός
2η αγωνιστική-17η αγωνιστική  
Ηλυσιακός-Ερμής Ζωνιανών
Θύελλα Ραφήνας-Προοδευτική
Εργοτέλης-Ρόδος
Ιάλυσος-Εθνικός
Κηφισιά-Ατσαλένιος
Ιωνικός-Άγιος Ιερόθεος
Πανθηραϊκός-Τριγλία Ραφήνας
Ρεπό: ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ

3η αγωνιστική-18η αγωνιστική  
Ερμής Ζωνιανών-Προοδευτική
ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ-Ηλυσιακός
Ρόδος-Θύελλα Ραφήνας
Ατσαλένιος-Εργοτέλης
Άγιος Ιερόθεος-Ιάλυσος
Τριγλία Ραφήνας-Κηφισιά
Ιωνικός-Πανθηραϊκός
Ρεπό: Εθνικός

4η αγωνιστική-19η αγωνιστική  
ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ-Ερμής Ζωνιανών
Προοδευτική-Ρόδος
Ηλυσιακός-Εθνικός
Θύελλα Ραφήνας-Ατσαλένιος
Εργοτέλης-Τριγλία Ραφήνας
Ιάλυσος-Πανθηραϊκός
Κηφισιά-Ιωνικός
Ρεπό: Άγιος Ιερόθεος

5η αγωνιστική-20ή αγωνιστική  
Ερμής Ζωνιανών-Ρόδος
Εθνικός-ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ
Ατσαλένιος-Προοδευτική
Άγιος Ιερόθεος-Ηλυσιακός
Τριγλία Ραφήνας-Θύελλα Ραφήνας
Ιωνικό-Εργοτέλης
Ιάλυσος-Κηφισιά
Ρεπό: Πανθηραϊκός

6η αγωνιστική-21η αγωνιστική  
Εθνικός-Ερμής Ζωνιανών
Ρόδος-Ατσαλένιος
ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ-Άγιος Ιερόθεος
Προοδευτική-Τριγλία Ραφήνας
Ηλυσιακός-Πανθηραϊκός
Θύελλα Ραφήνας-Ιωνικός
Εργοτέλης-Ιάλυσος
Ρεπό: Κηφισιά

7η αγωνιστική-22η αγωνιστική  
Ερμής Ζωνιανών-Ατσαλένιος
Άγιος Ιερόθεος-Εθνικός
Τριγλία Ραφήνας-Ρόδος
Πανθηραϊκός-ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ
Ιωνικός-Προοδευτική
Κηφισιά-Ηλυσιακός
Ιάλυσος-Θύελλα Ραφήνας
Ρεπό: Εργοτέλης

8η αγωνιστική-23η αγωνιστική
Άγιος Ιερόθεος-Ερμής Ζωνιανών
Ατσαλένιος-Τριγλία Ραφήνας
Εθνικός-Πανθηραϊκός
Ρόδος-Ιωνικός
ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ-Κηφισιά
Προοδευτική-Ιάλυσος
Ηλυσιακός-Εργοτέλης
Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας

9η αγωνιστική-24η αγωνιστική
Ερμής Ζωνιανών-Τριγλία Ραφήνας
Πανθηραϊκός-Άγιος Ιερόθεος
Ιωνικός-Ατσαλένιος
Κηφισιά-Εθνικός
Ιάλυσος-Ρόδος
Εργοτέλης-ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ
Θύελλα Ραφήνας-Ηλυσιακός
Ρεπό: Προοδευτική

10η αγωνιστική-25η αγωνιστική  
Πανθηραϊκός-Ερμής Ζωνιανών
Τριγλία Ραφήνας-Ιωνικός
Άγιος Ιερόθεος-Κηφισιά
Ατσαλένιος-Ιάλυσος
Εθνικός-Εργοτέλης
ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ-Θύελλα Ραφήνας
Προοδευτική-Ηλυσιακός
Ρεπό: Ρόδος

11η αγωνιστική-26η αγωνιστική
Ερμής Ζωνιανών-Ιωνικός
Κηφισιά-Πανθηραϊκός
Ιάλυσος-Τριγλία Ραφήνας
Εργοτέλης-Άγιος Ιερόθεος
Θύελλα Ραφήνας-Εθνικός
Ηλυσιακός-Ρόδος
Προοδευτική-ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ
Ρεπό: Ατσαλένιος

12η αγωνιστική-27η αγωνιστική  
Κηφισιά-Ερμής Ζωνιανών
Ιωνικός-Ιάλυσος
Πανθηραϊκός-Εργοτέλης
Άγιος Ιερόθεος-Θύελλα Ραφήνας
Ατσαλένιος-Ηλυσιακός
Εθνικός-Προοδευτική
Ρόδος-ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ
Ρεπό: Τριγλία Ραφήνας

13η αγωνιστική-28η αγωνιστική  
Ερμής Ζωνιανών-Ιάλυσος
Εργοτέλης-Κηφισιά
Θύελλα Ραφήνας-Πανθηραϊκός
Ηλυσιακός-Τριγλία Ραφήνας
Προοδευτική-Άγιος Ιερόθεος
ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ-Ατσαλένιος
Ρόδος-Εθνικός
Ρεπό: Ιωνικός

14η αγωνιστική-29η αγωνιστική  
Εργοτέλης-Ερμής Ζωνιανών
Κηφισιά-Θύελλα Ραφήνας
Ιωνικός-Ηλυσιακός
Πανθηραϊκός-Προοδευτική
Τριγλία Ραφήνας-ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ
Άγιος Ιερόθεος-Ρόδος
Ατσαλένιος-Εθνικός
Ρεπό: Ιάλυσος

15η αγωνιστική-30ή αγωνιστική  
Θύελλα Ραφήνας-Εργοτέλης
Ηλυσιακός-Ιάλυσος
Προοδευτική-Κηφισιά
ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ-Ιωνικός
Ρόδος-Πανθηραϊκός
Εθνικός-Τριγλία Ραφήνας
Ατσαλένιος-Άγιος Ιερόθεος
Ρεπό: Ερμής Ζωνιανών