Μοιράσθηκαν γκολ κι εντυπώσεις Αστέρας Παστίδας και Κλεάνθης

Χθες ο Αστέρας Παστίδας φιλοξένησε σε φιλικό παιχνίδι στο γήπεδό του τον Κλεάνθη. Κώστας Πάττας και Γιώργος Σαββιδάκης δοκίμασαν σχήματα αλλά και ενδεκάδες διαφορετικές για κάθε ημίχρονο.

Τελικά οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με  2-2  αφού πραγματοποίησαν καλή εμφάνιση κύρια στο α΄ ημίχρονο.
Το 1-0 σημείωσε για τους γηπεδούχους στο 15΄ο Λολάκης.

Πέντε λεπτά αργότερα όμως (20΄) ισοφάρισε ο Γκινής για τους φιλοξενούμενους σε 1-1
Στο 30΄και πάλι ο Λολάκης από κοντά σημείωσε το 2-1 για τον Αστέρα
Στο 40΄ ο Κλεάνθης έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει καθώς ο Γκινής εκτέλεσε πέναλτι που απέκρουσε ο Ροδανάκης, ενώ ισοφάρισε σε 2-2 στο 80΄ όταν ο Λικομέτι ανέτρεψε τον Λυριστή κι ο κ. Σπάρταλης καταλόγισε πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο ίδιος.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Αλέκος Σπάρταλης

ΑΣΤΕΡΑΣ Π: Παπαμιχαήλ, Παγκράτης, Καρύδης, Λικομέτι, Χαριτάκης, Ισκάς, Καλαγρής, Φελεσάκης, Πάπα, Πολυχρόνης, Λολάκης.

Στο β΄ μέρος αγωνίσθηκαν και οι Ροδανάκης, Παπαμιχαήλ, Σιδηρόπουλος, Ντέμα, Αντζουλάι, Λιαμής, Κονόμι, Αποστολάτος, Σπανός, Πίσκαπας, και Καλαφατάς

ΚΛΕΑΝΘΗΣ: Καστανάκης, Καρίκης, Μαριάς, Σιέχ, Γιατσιάτσος, Σκόρπος, Ποζατζίδης, Πελέκης, Γκινής, Λυριστής, Αλεξανδρίδης.

Αγωνίσθηκαν και οι Φωτεινής, Γιαννίκος, Θάνος, Τζαβάρας, Σορωνιάτης και Ζώης.