Διέπρεψε ο Ναυτικός Όμιλος Ρόδου στη Σύρο

Με 17 αθλητές-αθλήτριες  έλαβε μέρος ο Ναυτικός Όμιλος Ρόδου στην 8η Διασυλλογική Ημερίδα Κολύμβησης με την Επωνυμία ''Βικέλεια 2016'' που διεξήχθη στη Σύρο και διοργάνωσε ο Ναυτικός όμιλος Σύρου με την υποστήριξη της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου.

Την αποστολή του Ν.Ο.Ρ  συνόδευσαν οι  προπονητές   Λάππας  Αποστόλης και  Μπόνη Αγάθη  και η Γραμματέας του ΝΟΡ  Χίου Ξένια.
Επίσης, αρκετοί γονείς συνόδευσαν τα παιδιά τους για να τα καμαρώσουν αλλά και να τα εμψυχώσουν στην πρώτη τους συμμετοχή σε αγώνες κολύμβησης.

Τα αποτελέσματα ξεπέρασαν κάθε προσδοκία, και οι μικροί αθλητές γύρισαν υπερήφανοι για το επίτευγμά τους αφού ενθουσίασαν τους  γονείς τους,  τους προπονητές τους, τη Διοίκηση του Ναυτικού Ομίλου αλλά και τους γονείς όλων των παιδιών των καλοκαιρινών τμημάτων  εκμάθησης ναυταθλημάτων για τη πολύ καλή δουλειά που γίνεται.
Είκοσι πέντε μετάλλια, εννέα χρυσά, έντεκα  αργυρά και πέντε  χάλκινα πήραν συνολικά οι μικροί αθλητές του ροδίτικου ομίλου.

Το Δ.Σ του ΝΟΡ ευχαριστεί θερμά όλους όσοι  συνόδευσαν την ομάδα, τον Ν.Ο. Σύρου αλλά και τον υπεύθυνο της διοργάνωσης κ. Γρυπάρη Δημήτριο, για τις διευκολύνσεις που του παρείχαν.
Ένα μεγάλο ευχαριστώ από τον όμιλο και στην BLUE STAR FERRIES που για μια ακόμα φορά με τις μειωμένες τιμές που παρέχει βοήθησε να πραγματοποιηθεί η αποστολή αυτή.

Αναλυτικά :

ΟΜΑΔΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ

4 x 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ

1η  ΘEΣΗ              ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ

169469            ΠΕΡΓΟΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                                 2005    ΝΟΡ        

174144            ΚΕΣΙΣΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ                                 2004    ΝΟΡ             

169462            ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                                2004    ΝΟΡ           

165691            ΖΟΥΡΑΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ                    2004    ΝΟΡ       

 

4 x 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

2η ΘΕΣΗ         ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ                           

174160       ΠΙΣΣΑΚΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ                                               2001 ΝΟΡ        ΠΑΙΔ

158137       ΜΙΣΣΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ                        2002 ΝΟΡ        ΠΠ-Α

169463       ΜΙΣΣΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΚΥΡΙΑΚΟΣ                                 1999 ΝΟΡ        ΕΦΗΒ

158139       ΧΑΤΖΗΣΤΡΑΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ                                 2000 ΝΟΡ        ΠΑΙΔ

 

Τα παιδιά του ομίλου με τα μετάλλια και τα διπλώματά τουςΤα παιδιά του ομίλου με τα μετάλλια και τα διπλώματά τους


ΑΤΟΜΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Κ/ξη             Ονοματεπώνυμο                                              Ε.Γ.                    Επίδοση

50m EΛΕΥΘΕΡΟ - ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ

4    ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ   ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ                            2007                       00:51.74

5    ΠΕΡΓΟΥΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ-ΑΝΔΡΕΑΣ                    2007                       00:52.80

12  ΖΟΥΡΑΡΑΚΗΣ ΧΑΡΙΔΗΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                 2007                       01:19.27

 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ - ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ (50)

1  ΧΡΙΣΤΟΥΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                               2006                              00:46.93

 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ

4  ΔΗΜΗΤΡΑΚΗ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ-ΑΝΔΡΕΑ                   2007                          00:51.90

 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ

2  ΓΚΙΚΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ                                                     2006                              00:49.93

 

50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ - ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α

1 ΜΙΣΣΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ                                                      2002                                 00:41.22

 

50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ

2  ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ                                                 2005                                     01:01.94

 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ - ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ

4  ΠΕΡΓΟΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                 2005                                          00:42.84

 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ - ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ

3  ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ             2004                                               00:34.76

5  ΖΟΥΡΑΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ             2004                                                      00:40.26

7  ΚΕΣΙΣΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ             2004                                                 00:44.25

 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ

3 ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ             2005                                               00:48.46

 

50m ΠΡΟΣΘΙΟ - ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ

1  ΠΕΡΓΟΥΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ-ΑΝΔΡΕΑΣ                         2007                                00:56.49

2  ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ                                     2007                                     01:09.68

4 ΖΟΥΡΑΡΑΚΗΣ ΧΑΡΙΔΗΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ             2007                                 01:38.31

 

50m ΠΡΟΣΘΙΟ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ

3 ΔΗΜΗΤΡΑΚΗ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ-ΑΝΔΡΕΑ             2007                                01:07.16

 

50m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΕΦΗΒΩΝ

1  ΜΙΣΣΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΚΥΡΙΑΚΟΣ                                     1999                                 00:43.33

 

100m ΠΡΟΣΘΙΟ - ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ

4  ΠΕΡΓΟΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                                    2005                                 01:59.49

 

100m ΠΡΟΣΘΙΟ - ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ

2  ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                                     2004                              01:53.88

4  ΖΟΥΡΑΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ                         2004                              02:03.30

 

100m ΠΡΟΣΘΙΟ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ

3  ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ                                                 2005                               02:14.88

 

100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α

1  ΡΟΜΑΝΙΟΛΗ ΤΖΟΥΛΙΑ                                                 2002                     01:34.12  ΕΣ

 

100m ΠΡΟΣΘΙΟ - ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ

4 ΧΡΙΣΤΟΥΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                                      2006                                 02:35.02

 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΙΔΩΝ

3  ΧΑΤΖΗΣΤΡΑΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ                                       2000                               00:29.90

5  ΠΙΣΣΑΚΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ                                                   2001                                00:33.60

6  ΤΟΝΕΒ ΙΟΡΔΑΝΗΣ                                                   2000              00:35.88 ΕΣ

 

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΙΔΩΝ

4   ΧΑΤΖΗΣΤΡΑΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ                                       2000                                 01:11.35

7   ΠΙΣΣΑΚΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ                                                    2001                       01:22.17

8   ΤΟΝΕΒ ΙΟΡΔΑΝΗΣ                                                    2000                            01:24.24 ΕΣ

 

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ

6  ΠΕΡΓΟΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                                        2005                                    01:52.71

 

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ

4  ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                                                                          01:25.95

6  ΚΕΣΙΣΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ                                        2004                                    01:51.83

 

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α

2  ΜΙΣΣΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ                                                 2002                                    01:24.16

 

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α

ΡΟΜΑΝΙΟΛΗ ΤΖΟΥΛΙΑ                                                 2002                         01:15.05 ΕΣ

 

50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΕΦΗΒΩΝ

2  ΜΙΣΣΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΚΥΡΙΑΚΟΣ                                     1999                                       00:35.11

 

50m ΥΠΤΙΟ - ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ

4  ΚΕΣΙΣΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ                                     2004                                       01:00.07

5  ΖΟΥΡΑΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ                         2004                                       01:01.51

 

50m ΥΠΤΙΟ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ

2  ΓΚΙΚΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ                                                 2006                             01:01.38