«Σάρωσε» ο Διαγόρας στο Όμνιουμ

Εμφάνιση πρωταθλητών είχαν ο Κωνσταντίνος Κωνστάντουρας και ο Ανδρέας Καλαθενός στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Όμνιουμ για τις κατηγορίες Εφήβων και Παίδων αντιστοίχως.

Εκπροσωπώντας το Διαγόρα στο Ολυμπιακό Ποδηλατοδρόμιο, οι δύο αθλητές όχι απλώς κατέκτησαν μετάλλια στην κατηγορία τους αλλά πέτυχαν και πανελλήνια ρεκόρ. Ο Κωνσταντίνος Κωνστάντουρας που ήταν «χρυσός», πήρε πρωτιές και στα έξι αγωνίσματα ενώ πέτυχε τον καλύτερο χρόνο στα 1000μ. όσον αφορά όλες τις κατηγορίες.

Στο flying lap, μάλιστα, είχε τον 2ο καλύτερο χρόνο. Ο Ανδρέας Καλαθενός, κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στους Παίδες και πέτυχε πανελλήνιο ρεκόρ στα 500μ. Με τον προπονητή Παναγιώτη Καλαθενό, ο Διαγόρας φαίνεται πια πως αναγεννάται και έπεται και συνέχεια βάσει της μεγάλης προσπάθειας από το σύλλογο στην ανάπτυξη.

Ο Κωνσταντίνος Κωνστάντουρας με έξι πρωτιές και πανελλήνιο ρεκόρ   ήταν «χρυσός» στο ΌμνιουμΟ Κωνσταντίνος Κωνστάντουρας με έξι πρωτιές και πανελλήνιο ρεκόρ ήταν «χρυσός» στο Όμνιουμ