Πρεμιέρα στη Νάξο για τον Ιπποκράτη

Εκτός έδρας θα ξεκινήσει φέτος η δεύτερη συνεχόμενη «περιπέτεια» του Ιπποκράτη στο πρωτάθλημα της Γ’ εθνικής καθώς κληρώθηκε ν’ αντιμετωπίσει στην πρεμιέρα της 16ης Οκτωβρίου τον Πανναξιακό.

Το πρώτο εντός έδρας παιχνίδι της σεζόν θα είναι τη 2η αγωνιστική κόντρα στη νεοφώτιστη Σαντορίνη.

Υπενθυμίζεται ότι ο 2ος όμιλος θα διεξαχθεί με 13 ομάδες κι έτσι κάθε εβδομάδα μία ομάδα θα έχει ρεπό. Ο Ιπποκράτης θα το εκτίσει την 5η και τη 18η αγωνιστική αντίστοιχα.

Αναλυτικά η κλήρωση:

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2016-2017 (2ος ΟΜΙΛΟΣ)

 

1η (16/10) Αγωνιστική 14η (29/1)

……….           Σαντορίνη – Διαγόρας Δρ.        ……….

……….           Πανναξιακός – Ιπποκράτης      ……….

……….           ΟΦΗ – Νίκη Αμαρουσίου         ……….

……….           Άρης Νικαίας – Πεντέλη           ……….

……….           Πόλις Καλλιθέας – Κάδμος       .………

……….           Έσπερος Λ. – Προμηθέας Χ.     ……….

Ρεπό: Λοκρός Αταλάντης

 

2η (23/10) Αγωνιστική 15η (5/2)

……….           Διαγόρας Δρ. – Λοκρός Αταλ.  ……….

……….           Ιπποκράτης – Σαντορίνη          ……….

……….           Νίκη Αμ. – Πανναξιακός           ……….

……….           Πεντέλη – ΟΦΗ                         ……….

……….           Κάδμος  – Άρης Νικαίας            ……….

……….           Προμηθέας Χ. – Πόλις Καλ.      ……….

Ρεπό: Έσπερος Λαμίας

 

3η (30/10) Αγωνιστική 16η (12/2)

……….           Λοκρός Αταλ. – Ιπποκράτης               ……….

……….           Σαντορίνη – Νίκη Αμαρ.           ……….

……….           Πανναξιακός – Πεντέλη            ……….

……….           ΟΦΗ – Κάδμος                          ……….

……….           Άρης Νικ. – Προμηθέας Χ.        ……….

……….           Πόλις Καλ. – Έσπερος Λ.          ……….

Ρεπό: Διαγόρας Δρυοπιδέων

 

4η (6/11) Αγωνιστική 17η (19/2)

……….           Νίκη Αμαρ. – Λοκρός Αταλ.         ……….

……….           Πεντέλη – Σαντορίνη                    ……….

……….           Κάδμος – Πανναξιακός                 ...…….

……….           Προμηθέας Χ. – ΟΦΗ                  ……….

……….           Έσπερος Λ. – Άρης Νικαίας         ……….

……….           Ιπποκράτης – Διαγόρας Δρ.          ……….

Ρεπό: Πόλις Καλλιθέας

 

5η (13/11) Αγωνιστική 18η (5/3)

……….           Λοκρός Αταλ. – Πεντέλη                        ……….

……….           Σαντορίνη – Κάδμος                    ……….

……….           Πανναξιακός – Προμηθέας Χ.     ……….

……….           ΟΦΗ – Έσπερος Λ.                      ……….

……….           Άρης Νικαίας – Πόλις Καλ.                     ……….

……….           Διαγόρας Δρ. – Νίκη Αμαρ.         ……….

Ρεπό: Ιπποκράτης

 

6η (20/11) Αγωνιστική 19η (12/3)

……….           Κάδμος – Λοκρός Αταλάντης       ……….

……….           Προμηθέας Χ. – Σαντορίνη           ……….

……….           Έσπερος Λ. – Πανναξιακός           ……….

……….           Πόλις Καλλιθέας – ΟΦΗ                           ……….

……….           Πεντέλη – Διαγόρας Δρυοπ.         ……….

……….           Νίκη Αμαρουσίου – Ιπποκράτης   ……….

Ρεπό: Άρης Νικαίας

 

7η (27/11) Αγωνιστική 20ή (19/3)

……….           Λοκρός Ατ. – Προμηθέας Χ. ……….

……….           Σαντορίνη – Έσπερος Λ.         ……….

……….           Πανναξιακός – Πόλις Καλ.      ……….

……….           ΟΦΗ – Άρης Νικαίας              ……….

……….           Διαγόρας Δρ. – Κάδμος           ……….

……….           Ιπποκράτης – Πεντέλη           ……….

Ρεπό: Νίκη Αμαρουσίου

 

8η (4/12) Αγωνιστική 21η (2/4)

……….           Έσπερος Λ. – Λοκρός Αταλ.     ……….

……….           Πόλις Καλλιθέας – Σαντορίνη    ……….

……….           Άρης Νικαίας – Πανναξιακός     ……….

……….           Προμηθέας Χ. – Διαγόρας Δρ.   ……….

……….           Κάδμος – Ιπποκράτης                ……….

……….           Πεντέλη – Νίκη Αμαρουσίου     ……….

Ρεπό: ΟΦΗ

 

9η (12/12) Αγωνιστική 22η (9/4)

……….           Λοκρός Αταλ. – Πόλις Καλ.         ……….

……….           Σαντορίνη  – Άρης Νικαίας          ……….

……….           Πανναξιακός – ΟΦΗ                    ……….

……….           Διαγόρας Δρ. – Έσπερος Λ.         ……….

……….           Ιπποκράτης – Προμηθέας Χ.       ……….

……….           Νίκη Αμαρουσίου – Κάδμος        ……….

Ρεπό: Πεντέλη

 

10η (18/12) Αγωνιστική 23η (30/4)

……….           Άρης Νικαίας – Λοκρός Ατ.     ……….

……….           ΟΦΗ – Σαντορίνη                     ……….

……….           Πόλις Καλ. – Διαγόρας Δρ.      ……….

……….           Έσπερος Λ. – Ιπποκράτης       ……….

……….           Προμηθέας Χ. – Νίκη Αμαρ.    ……….

……….           Κάδμος – Πεντέλη                    ……….

Ρεπό: Πανναξιακός

 

11η (8/1) Αγωνιστική 24η (7/5)

……….           Λοκρός Αταλάντης – ΟΦΗ         ……….

……….           Σαντορίνη – Πανναξιακός           ……….

……….           Διαγόρας Δρ. – Άρης Νικαίας     ……….

……….           Ιπποκράτης – Πόλις Καλλιθέας  ……….

……….           Νίκη Αμαρ. – Έσπερος Λαμίας   ……….

……….           Πεντέλη – Προμηθέας Χαλ.        ……….

Ρεπό: Κάδμος Θηβών

 

12η (15/1) Αγωνιστική 25η (14/5)

……….           Πανναξιακός – Λοκρός Αταλ.     ……….

……….           ΟΦΗ – Διαγόρας Δρυοπιδέων     ……….

……….           Άρης Νικαίας  – Ιπποκράτης      ……….

……….           Πόλις Καλ. – Νίκη Αμαρ.                        ……….

……….           Έσπερος Λαμίας – Πεντέλη         ……….

……….           Προμηθέας Χαλ. – Κάδμος          ……….

Ρεπό: Σαντορίνη

 

13η (22/1) Αγωνιστική 26η (21/5)

……….           Λοκρός Αταλ. – Σαντορίνη       ……….

……….           Διαγόρας Δρ. – Πανναξιακός    ……….

……….           Ιπποκράτης – ΟΦΗ                  ……….

……….           Νίκη Αμαρ. – Άρης Νικαίας      ……….

……….           Πεντέλη – Πόλις Καλλιθέας      ……….

……….           Κάδμος – Έσπερος Λαμίας        ……….

Ρεπό: Προμηθέας Χαλανδρίου