Με Μελίσσια στο Βενετόκλειο η πρεμιέρα του Πήγασου Κρεμαστής!

Έγινε χθες στην Αθήνα η κλήρωση για το νέο πρωτάθλημα της Α2 γυναικών (Όμιλος Νότου) το οποίο αρχίζει στις 16 Οκτωβρίου με τη συμμετοχή του πρωταθλητή Δωδεκανήσου, Πήγασου Κρεμαστής.

Η νεοφώτιστη ομάδα της Ρόδου, στην ιστορική της παρουσία στις εθνικές κατηγορίες, θα κάνει πρεμιέρα εντός έδρας με αντίπαλο τα Μελίσσια. Το παιχνίδι θα διεξαχθεί στο Βενετόκλειο καθώς δε θα είναι έως τότε δυνατή η χρήση του κλειστού της Κρεμαστής.
Όσον αφορά στον Ιπποκράτη, μετά την επίσημη παραίτησή του, αντικαταστάθηκε από το Αρκάδι Ρεθύμνου το οποίο είχε κερδίσει τον αγώνα κατάταξης των μπαράζ ανόδου τον περασμένο Ιούνιο και είχε σειρά προτεραιότητας να καλύψει το κενό.
Αναλυτικά η κλήρωση:

A2 εθνική κατηγορία γυναικών 2016-2017 (1ος όμιλος)

1η (16/10) Αγωνιστική 12η (22/1)

……….           Αγία Παρασκευή – Αρκάδι                 ……….

……….           Πήγασος Κρεμαστής – Μελίσσια      ……….

……….           Σπόρτιγκ – Ηλιούπολη                                   ……….

……….           Κυρίαρχοι Π. Κοκ. – Ελευθερία Μ.   ……….

……….           Ίκαρος Καλλιθέας – Άρης Π.            ……….

……….           Φάρος Κερατσινίου – Δρομείς Τρ.    ……….

 

2η (23/10) Αγωνιστική 13η (29/1)

……….           Μελίσσια – Αγία Παρασκευή           ……….

……….           Ηλιούπολη – Πήγασος Κρεμαστής  ……….

……….           Ελευθερία Μοσχ. – Σπόρτιγκ            ……….

……….           Άρης Πετρ. – Κυρίαρχοι Π. Κοκ.      ……….

……….           Δρομείς Τριπ. – Ίκαρος Καλλιθέας   ……….

……….           Αρκάδι – Φάρος Κερατσινίου            ……….

 

3η (30/10) Αγωνιστική 14η (5/2)

……….           Αγία Παρασκευή – Ηλιούπολη           ……….

……….           Πήγασος Κρεμ. – Ελευθερία Μοσχ.  ……….

……….           Σπόρτιγκ – Άρης Πετρούπολης         ……….

……….           Κυρίαρχοι Π. Κοκ. – Δρομείς Τρ.                 ……….

……….           Ίκαρος Καλ. – Φάρος Κερατσινίου    ……….

……….           Αρκάδι – Μελίσσια                            ……….

 

4η (6/11) Αγωνιστική 15η (12/2)

……….           Ελευθερία Μ. – Αγία Παρασκευή      ……….

……….           Άρης Πετρ. – Πήγασος Κρεμαστής   ……….

……….           Δρομείς Τρίπολης – Σπόρτιγκ            ...…….

……….           Φάρος Κερ. – Κυρίαρχοι Π.Κοκ.                   ……….

……….           Ίκαρος Καλλιθέας – Αρκάδι              ……….

……….           Ηλιούπολη – Μελίσσια                      ……….

 

5η (13/11) Αγωνιστική 16η (19/2)

……….           Αγία Παρασκευή – Άρης Πετρ.         ……….

……….           Πήγασος Κρεμ. – Δρομείς Τριπ.        ……….

……….           Σπόρτιγκ – Φάρος Κερατσινίου         ……….

……….           Κυρίαρχοι Π. Κοκ. – Ίκαρος Καλ.    ……….

……….           Αρκάδι – Ηλιούπολη                          ……….

……….           Μελίσσια – Ελευθερία Μοσχάτου    ……….

 

6η (20/11) Αγωνιστική 17η (26/2)

……….           Δρομείς Τρίπολης – Αγ. Παρασκευή             ……….

……….           Φάρος Κερ. – Πήγασος Κρεμαστής   ……….

……….           Ίκαρος Καλλιθέας – Σπόρτιγκ            ……….

……….           Κυρίαρχοι Παλιάς Κοκ. – Αρκάδι      ……….

……….           Άρης Πετρούπολης – Μελίσσια         ……….

……….           Ελευθερία Μοσχάτου – Ηλιούπολη               ……….

 

7η (27/11) Αγωνιστική 18η (5/3)

……….           Αγία Παρασκευή – Φάρος Κερ.        ……….

……….           Πήγασος Κρεμ. – Ίκαρος Καλ.          ……….

……….           Σπόρτιγκ – Κυρίαρχοι Π. Κοκκινιάς  ……….

……….           Αρκάδι – Ελευθερία Μοσχάτου         ……….

……….           Μελίσσια – Δρομείς Τρίπολης           ……….

……….           Ηλιούπολη – Άρης Πετρούπολης      ……….

 

8η (4/12) Αγωνιστική 19η (12/3)

……….           Ίκαρος Καλ. – Αγία Παρασκευή       ……….

……….           Κυρίαρχοι Π. Κ. – Πήγασος Κρεμ.    ……….

……….           Σπόρτιγκ – Αρκάδι                             ……….

……….           Φάρος Κερατσινίου – Μελίσσια        ……….

……….           Δρομείς Τρίπολης – Ηλιούπολη         ……….

……….           Άρης Πετρ. – Ελευθερία Μοσχάτου              ……….

 

9η (11/12) Αγωνιστική 20ή (19/3)

……….           Αγ. Παρασκευή – Κυρίαρχοι Π.Κ.    ……….

……….           Πήγασος Κρεμαστής – Σπόρτιγκ       ……….

……….           Αρκάδι – Άρης Πετρούπολης            ……….

……….           Μελίσσια – Ίκαρος Καλλιθέας           ……….

……….           Ηλιούπολη – Φάρος Κερατσινίου      ……….

……….           Ελευθερία Μοσχ. – Δρομείς Τριπ.    ……….

 

10η (8/1) Αγωνιστική 21η (2/4)

……….           Σπόρτιγκ – Αγία Παρασκευή              ……….

……….           Πήγασος Κρεμαστής – Αρκάδι         ……….

……….           Κυρίαρχοι Παλ. Κοκ. – Μελίσσια     ……….

……….           Ίκαρος Καλλιθέας – Ηλιούπολη         ……….

……….           Φάρος Κερατσινίου – Ελευθερία Μ. ……….

……….           Δρομείς Τρίπολης – Άρης Πετρ.        ……….

 

11η (15/1) Αγωνιστική 22η (9/4)

……….           Αγ. Παρασκευή – Πήγασος Κρεμ.    ……….

……….           Αρκάδι – Δρομείς Τρίπολης               ……….

……….           Μελίσσια – Σπόρτιγκ                          ……….

……….           Ηλιούπολη – Κυρίαρχοι Παλ. Κοκ.   ……….

……….           Ελευθερία Μοσχ. – Ίκαρος Καλ.      ……….

……….           Άρης Πετρ. – Φάρος Κερατσινίου     ……….