«Χρυσή» η Ροδίτισσα αμαζόνα Ειρήνη Σπανού στη Ρουμανία

Με εννιά μετάλλια στις  αποσκευές  της  επέστρεψε  η  ελληνική αποστολή  από  το  Βουκουρέστι  της  Ρουμανίας,  όπου  ολοκληρώθηκε  την περασμένη Κυριακή  με  επιτυχία  το  Βαλκανικό  Πρωτάθλημα Ιππασίας στην Υπερπήδηση  Εμποδίων.

Συγκεκριμένα  οι  Έλληνες  αθλητές  κέρδισαν  δύο  χρυσά,  τρία  ασημένια  και  τέσσερα  χάλκινα  μετάλλια.

Στην  κατηγορία  Εφήβων,  οι  αθλητές  μας  κέρδισαν  ένα  χρυσό  και  ένα  χάλκινο  μετάλλιο.

«Χρυσή» ήταν η Ελλάδα στο ομαδικό αγώνισμα με τους Άννα  Δανάλη  & Seattle Brecourt,  Αντώνη   Αντωνίου   & Pommery,  τη Ροδίτισσα Ειρήνη   Σπανού  & το Per On   και  την  Πάολα   Μαρτίνη  & το Electic Elvis C,    συγκεντρώνοντας στους δύο γύρους 8 βαθμούς, ενώ  ακολούθησαν  στην  2η   θέση  η  Τουρκία  με  16  βαθμούς  και  στην  3η   θέση  η  Κροατία  με 20  βαθμούς.