Ανακοινώθηκαν οι υποψήφιοι από τον ΣΕΓΑΣ

Στις 23 Σεπτεμβρίου  έχει προγραμματιστεί να γίνει η γενική συνέλευση του ΣΕΓΑΣ (αν δεν υπάρξει απαρτία θα μετατεθεί για το Σάββατο 24/9), στη διάρκεια της οποίας θα γίνουν οι αρχαιρεσίες για τη σύσταση του νέου διοικητικού συμβουλίου.

Η ομοσπονδία ανακοίνωσε χθες  τους  32 υποψηφίους, που θα διεκδικήσουν τις 21 θέσεις (συν επτά αναπληρωματικοί) των μελών του νέου συμβουλίου που θα ηγηθεί της επόμενης τετραετία. Ανάμεσά τους ο Μιχάλης Παυλούς ως εκπρόσωπος του ΓΣΝ Λέρου και ο Βασίλης Σεβαστής του Καζώνη.

Και οι δύο τους ανήκουν στο υπάρχον διοικητικό σχήμα και θα διεκδικήσουν εκ νέου θέση σ’ αυτό, εκπροσωπώντας το δωδεκανησιακό στίβο.

Οι υποψήφιοι (με αλφαβητική σειρά)
1. Παναγιώτης Αντωνακάκης (ΟΦΗ)
2.Δημήτρης Αποστολόπουλος (Ενιπέας Λιτοχώρου)
3.Πολυξένη Αργειτάκη (ΓΣ Τα Λύκαια Μεγαλόπολης)
4. Βασίλης Βόσσος (ΓΣ Αστέρας 90 Αιγάλεω)
5. Θεόδωρος Γκατζίδης (ΑΣ Φίλιππος Βέροιας)
6.Παναγιώτης Δημάκος (Φιλαθλητικός Σύλλογος Καλλιθέας)
7. Σπύρος Καλοζούμης (ΑΟ Μεγάρων)
8. Μαρίκα Καρδαρά (0ΦΚΑ Οδυσσέας)
9.  Γιώργος Κατσιμπάρδης (ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου)
10. Σπύρος Κέλλης (ΑΦ Θέρμης Αδωνις)

11.   Γιάννης Λιούμπας (ΟΦΚΑ Σέρρες)
12. Γιάννης Μαμουζέλος (Πανελλήνιος ΓΣ)
13. Κώστας Μαρτινίδης (ΠΑΣ Ρήσσος Κομοτηνής)
14. Κώστας Μίχος (ΕΟ Δόξα Περδίκας)
15. Γιάννης Μπόλας (ΑΣ Αργολίδα 2000)
16. Σάββας Νικολαΐδης (ΑΟ Χρυσούπολης)
17. Κώστας Παναγόπουλος (ΑΟ Φιλοθέης)
18. Δημήτρης Πάππας (ΑΟ Μυκόνου)
19. Κώστας Πατερόπουλος (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
20. Μιχάλης Παυλούς (ΓΣ Νέων Λέρου)

21. Παρασκευή Παχατουρίδου (ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου)
22. Ιάκωβος Πετσούλας (ΓΣ Δεσκάτης)
23. Δημήτρης Πουλόπουλος (Μεσσηνιακός ΓΣ)
24. Αθανάσιος Ράπτης (Φιλαθλητικός Αργους Ορεστικού)
25. Βασίλης Σεβαστής (ΑΣ "Ο Καζώνης" Καλύμνου)
26. Γιάννης Σταματόπουλος (ΓΣ Γλυφάδας)
27. Αναστάσιος Τερτζόπουλος (ΣΚΑ Δράμας)
 
28. Δήμητρα Τσούγκα (ΓΣ Νεάπολη Χαλκίδας)
29. Νίκος Τσώνης (ΓΣ Νίκη Βύρωνα)
30.  Βασίλης Φίλιππος (ΓΣ Κηφισιάς)
31.  Δημήτρης Χαχάμης (ΓΣ Τρικάλων)
32. Γιάννης Ψωμιάδης (ΣΕΔΑΣ Περάματος)

Για την εξελεγκτική Επιτροπή
Λουκάς Αναστασιάδης (Όμιλος Πρωταθλητών Θεσσαλονίκης)
Βασίλης Δοβλέτογλου (ΑΟ Δίας Ολυμπιακού Χωριού)
Σωτήρης Λυκοτόμαρος (Εθνικός ΓΣ)
Σπυρίδων Μίχος (ΓΑ Ερμής Ιλίου)
Φωτεινή Παπαδάκη (Λιβυκός Ιεράπετρας)
 
Για την ΕΟΕ
Γιάννης Σταματόπουλος -Τακτικός
Νίκος Τσώνης -Τακτικός
Ξένια Αργειτάκη - Αναπληρωματική