Με το μήκος ολοκληρώνει ο Σεΐτης την παρουσία του στους Παραολυμπιακούς Αγώνες

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 444 ΦΟΡΕΣ

Ο Ροδίτης πρωταθλητής αγωνίζεται στις 00.30 ώρα Ελλάδος

Στο τελευταίο του αγώνισμα για τους Παραολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο θα συμμετάσχει ο Μιχάλης Σεΐτης και είναι το μήκος κατηγορίας 44.

Στις 00.26 ώρα Ελλάδος (σ.σ. Κυριακή ξημερώματα), 18.30 σήμερα για τη Βραζιλία, ο Ροδίτης πρωταθλητής θα κυνηγήσει και πάλι ένα μετάλλιο για να δώσει συνέχεια στην καλή παρουσία του στη διοργάνωση.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Ροδίτης πρωταθλητής πήρε τη 10η θέση στο σύνολο στα 100μ. χωρίς να μπορέσει να περάσει στον τελικό και ήταν 7ος στα 200μ., αυτή τη φορά με πρόκριση.

Παράλληλα με την ομάδα 4χ100 κατηγοριών 42-47 πήρε την 5η θέση ενώ πετυχαίνοντας παγκόσμιο ρεκόρ για την κατηγορία 44 τόσο στα προκριματικά όσο και στον τελικό, πήρε την 6η θέση στα 400μ., αλλά έχασε το μετάλλιο εξαιτίας του ότι στα αγώνισμα συμμετέχουν και αθλητές της 43.

Γιορτή αναπαράστασης των Ολυμπιακών Αγώνων στο 12ο Δημοτικό Σχολείο Ρόδου!

Με 28 μετάλλια επέστρεψαν οι «Πιγκουίνοι» από τη Χαλκίδα!