Σήμερα οι εκλογές στον ΣΕΓΑΣ

Η Έκτακτη Γενική Συνέλευση του ΣΕΓΑΣ θα γίνει την σήμερα στις 10 το πρωί (αν δεν υπάρξει απαρτία θα μεταφερθεί για το Σάββατο την ίδια ώρα) στο Αλεξάνδρειο συνεδριακό κέντρου του Δήμου Λουτρακίου.

Στη διάρκεια του συνεδρίου θα γίνουν οι αρχαιρεσίες για την ανάδειξη του νέου διοικητικού συμβουλίου αποτελούμενου από 21 τακτικά μέλη και επτά αναπληρωματικά.

Στη διάρκεια της διαδικασίας πρόκειται να πραγματοποιηθεί εκλογή ενός τακτικού και ενός αναπληρωματικού αντιπροσώπου στην ΕΟΕ. Από τα Δωδεκάνησα υποψήφιος είναι και πάλι ο Μιχάλης Παυλούς, πρώην τεχνικός σύμβουλος και μέλος του τωρινού συμβουλίου στην Ομοσπονδία όπως επίσης στην ΕΑΣ, ως εκπρόσωπος του ΓΣΝ Λέρου. Μαζί του και ο Βασίλης Σεβαστής, πρώην πρόεδρος του ΣΕΓΑΣ, ως εκπρόσωπος του Καζώνη.  

Οι υποψήφιοι (με αλφαβητική σειρά):
1.  Παναγιώτης Αντωνακάκης (ΟΦΗ)
2. Δημήτρης Αποστολόπουλος (Ενιπέας Λιτοχώρου)
3. Πολυξένη Αργειτάκη (ΓΣ Τα Λύκαια Μεγαλόπολης)
4.  Βασίλης Βόσσος (ΓΣ Αστέρας 90 Αιγάλεω)
5.  Θεόδωρος Γκατζίδης (ΑΣ Φίλιππος Βέροιας)
6.   Παναγιώτης Δημάκος (Φιλαθλητικός Σύλλογος Καλλιθέας)

7.  Σπύρος Καλοζούμης (ΑΟ Μεγάρων)
8. Μαρίκα Καρδαρά (0ΦΚΑ Οδυσσέας)
9.  Γιώργος Κατσιμπάρδης (ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου)
10.   Σπύρος Κέλλης (ΑΦ Θέρμης Αδωνις)
11.   Γιάννης Λιούμπας (ΟΦΚΑ Σέρρες)

12.   Γιάννης Μαμουζέλος (Πανελλήνιος ΓΣ)
13.   Κώστας Μαρτινίδης (ΠΑΣ Ρήσσος Κομοτηνής)
14.   Κώστας Μίχος (ΕΟ Δόξα Περδίκας)
15.   Γιάννης Μπόλας (ΑΣ Αργολίδα 2000)

16.   Σάββας Νικολαΐδης (ΑΟ Χρυσούπολης)
17.   Κώστας Παναγόπουλος (ΑΟ Φιλοθέης)
18.   Δημήτρης Πάππας (ΑΟ Μυκόνου)
19.   Κώστας Πατερόπουλος (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
 

20.   Μιχάλης Παυλούς (ΓΣ Νέων Λέρου)
21.   Παρασκευή Παχατουρίδου (ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου)
22.   Ιάκωβος Πετσούλας (ΓΣ Δεσκάτης)
23.   Δημήτρης Πουλόπουλος (Μεσσηνιακός ΓΣ)

24.   Αθανάσιος Ράπτης (Φιλαθλητικός Αργους Ορεστικού)
25.   Βασίλης Σεβαστής (ΑΣ "Ο Καζώνης" Καλύμνου)
26.   Γιάννης Σταματόπουλος (ΓΣ Γλυφάδας)
27.   Αναστάσιος Τερτζόπουλος (ΣΚΑ Δράμας)
28.   Δήμητρα Τσούγκα (ΓΣ Νεάπολη Χαλκίδας)

29.   Νίκος Τσώνης (ΓΣ Νίκη Βύρωνα)
30.   Βασίλης Φίλιππας (ΓΣ Κηφισιάς)
31.   Δημήτρης Χαχάμης (ΓΣ Τρικάλων)
32.   Γιάννης Ψωμιάδης (ΣΕΔΑΣ Περάματος)

Για την εξελεγκτική Επιτροπή
Λουκάς Αναστασιάδης (Ομιλος Πρωταθλητών Θεσσαλονίκης)
Βασίλης Δοβλέτογλου (ΑΟ Δίας Ολυμπιακού Χωριού)

Σωτήρης Λυκοτόμαρος (Εθνικός ΓΣ)
Σπυρίδων Μίχος (ΓΑ Ερμής Ιλίου)
Φωτεινή Παπαδάκη (Λιβυκός Ιεράπετρας)
Για την ΕΟΕ

Γιάννης Σταματόπουλος -Τακτικός
Νίκος Τσώνης -Τακτικός
Ξένια Αργειτάκη - Αναπληρωματική

Τα σωματεία της Δωδεκανήσου με δικαίωμα ψήφου είναι τα παρακάτω:
Καζώνης: Τακτικός: Γεώργιος Ρούσος, αναπληρωματικός: Δημήτριος Χαντσαρίδης

ΓΑΣ Υγεία Ρόδου: Τακτικός: Χρήστος Χατζηχριστοδούλου, αναπληρωματικός: Νίκος Παρδαλός
ΓΣΝ Λέρου: Τακτικός: Αντώνης Μπίλλης, αναπληρωματικός: Μιχάλης Παυλούς

Κάλυμνος 2000: Τακτικός: Εμμανουήλ Βαπόρης, αναπληρωματικός: Γεώργιος Ψαρράς
ΑΟ Σταματίου: Τακτικός: Δανιήλ Συρόπουλος, αναπληρωματικός: Βασίλειος Ζήκας

ΑΟ Καλλιπάτειρα: Τακτικός: Σταυρούλα Σαρρή, αναπληρωματικός: Αναστασία Μίαρη.
Εύδαμος Κω: Τακτικός: Κωνσταντίνος Χονδρός, αναπληρωματικός: Νίκος Χατζηνικολάου.

ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009: Τακτικός: Σπυρίδων Ράμμος, αναπληρωματικός: Κυριάκος Γιακουμίδης.
Δικαίωμα ψήφου δεν έχουν οι : Διαγόρας, ΑΟ Σύμης, Φιλίνος Κω, Ιπποκράτης ο Κώος, Νίκη Ρόδου, Ξάνθος Πάτμου, Ιπποκράτης Κω.