Οι κληρώσεις των τοπικών πρωταθλημάτων μπάσκετ 2016-17

Στα γραφεία της Τοπικής Επιτροπής ΕΟΚ Δωδεκανήσου πραγματοποιήθηκαν σήμερα (23/9) το μεσημέρι, παρουσία πολλών εκπροσώπων σωματείων της Ρόδου, οι κληρώσεις για τα πρωταθλήματα μπάσκετ σεζόν 2016-17.

Σημειώνεται πως θα τροποποιηθεί η προκήρυξη του πρωταθλήματος γυναικών καθώς θα διεξαχθεί σε δύο ομίλους και με τελική φάση φάιναλ φορ ενώ οι ομάδες μίνι θα ξεκινήσουν το Νοέμβριο αντί 1ης Οκτωβρίου, με απαλλαγή αμοιβής των διαιτητών.

Αναλυτικά:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ (πρεμιέρα 15/10)

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ

1η - 8η αγωνιστική

………. Ήλιος – Ελπίς ……….

………. Σύμη – Διαγόρας ……….

………. Καλλιθέα – Ροδίων Άθλησις ……….

Ρεπό: Ιάλυσος

 

2η - 9η αγωνιστική

………. Ελπίς – Ιάλυσος ……….

………. Διαγόρας – Ήλιος……….

………. Ροδίων Άθλησις – Σύμη ……….

Ρεπό: Καλλιθέα

 

3η - 10η αγωνιστική

………. Ιάλυσος – Διαγόρας ……….

………. Ήλιος – Ροδίων Άθλησις ……….

………. Σύμη – Καλλιθέα ……….

Ρεπό: Ελπίς

 

4η - 11η αγωνιστική

………. Ροδίων Άθλησις – Ιάλυσος ……….

………. Καλλιθέα – Ήλιος ……….

………. Διαγόρας – Ελπίς ……….

Ρεπό: Σύμη

 

5η - 12η αγωνιστική

………. Ιάλυσος – Καλλιθέα ……….

………. Ήλιος – Σύμη ……….

………. Ελπίς – Ροδίων Άθλησις ……….

Ρεπό: Διαγόρας

 

6η - 13η αγωνιστική

………. Σύμη – Ιάλυσος ……….

………. Καλλιθέα – Ελπίς ………

………. Ροδίων Άθλησις – Διαγόρας ……….

Ρεπό: Ήλιος

 

7η - 14η αγωνιστική

………. Ιάλυσος – Ήλιος ……….

………. Ελπίς – Σύμη ……….

………. Διαγόρας – Καλλιθέα ……….

Ρεπό: Ροδίων Άθλησις

 

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ

1η - 6η αγωνιστική

………. Φοίβος – ΑΕ Δικαίου ……….

………. Αίολος – Ηρακλής 2000 ……….

Ρεπό: ΕΑΚΑ

 

2η - 7η αγωνιστική

………. ΑΕ Δικαίου – ΕΑΚΑ …….

………. Ηρακλής 2000 – Φοίβος ……….

Ρεπό: Αίολος

 

3η - 8η αγωνιστική

………. ΕΑΚΑ – Ηρακλής 2000 ……….

………. Φοίβος – Αίολος ……….

Ρεπό: ΑΕ Δικαίου

 

4η - 9η αγωνιστική

………. Αίολος – ΕΑΚΑ ……….

………. Ηρακλής 2000 – ΑΕ Δικαίου ……….

Ρεπό: Φοίβος

 

5η - 10η αγωνιστική

………. ΕΑΚΑ – Φοίβος ……….

………. ΑΕ Δικαίου – Αίολος ……….

Ρεπό: Ηρακλής 2000

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (29/10)

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ

1η - 4η αγωνιστική

………. Διαγόρας – Ιβίσκος ……….

Ρεπό: Ιάλυσος

 

2η - 5η αγωνιστική

………. Ιβίσκος – Ιάλυσος ……….

Ρεπό: Διαγόρας

 

3η - 6η αγωνιστική

………. Ιάλυσος – Διαγόρας ……….

Ρεπό: Ιβίσκος

 

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ

1η - 4η αγωνιστική

………. Ανταγόρας – Ακαδημία Καλ. ……….

Ρεπό: Ιπποκράτης

 

2η - 5η αγωνιστική

………. Ακαδημία Καλ. – Ιπποκράτης ……….

Ρεπό: Ανταγόρας

 

3η - 6η αγωνιστική

………. Ιπποκράτης – Ανταγόρας ……….

Ρεπό: Ακαδημία Καλύμνου

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ (22-23/10)

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ

1η - 6η αγωνιστική

………. Διαγόρας – Καλλιθέα ……….

………. Ροδίων Άθλησις – Ιάλυσος ……….

………. Κολοσσός – Ελπίς ……….

 

2η - 7η αγωνιστική

………. Ιάλυσος – Διαγόρας ……….

………. Ελπίς – Ροδίων Άθλησις ……….

………. Καλλιθέα – Κολοσσός ……….

 

3η - 8η αγωνιστική

………. Διαγόρας – Ελπίς ……….

………. Ροδίων Άθλησις – Κολοσσός ……….

………. Καλλιθέα – Ιάλυσος ……….

 

4η - 9η αγωνιστική

………. Κολοσσός – Διαγόρας ……….

………. Ροδίων Άθλησις – Καλλιθέα ……….

………. Ελπίς – Ιάλυσος ……….

 

5η - 10η αγωνιστική

………. Διαγόρας – Ροδίων Άθλησις ……….

………. Καλλιθέα – Ελπίς ……….

………. Ιάλυσος – Κολοσσός ……….

 

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ

1η - 6η αγωνιστική

………. Πανιώνιος Λ. – Ηρακλής 2000 ……….

………. ΕΑΚΑ – Ακαδημία Καλ. ……….

………. Ιπποκράτης – ΑΕ Δικαίου ……….

 

2η - 7η αγωνιστική

………. Ακαδημία Καλ. – Πανιώνιος Λ. ……….

………. ΑΕ Δικαίου – ΕΑΚΑ ……….

………. Ηρακλής 2000 – Ιπποκράτης ……….

 

3η - 8η αγωνιστική

………. Πανιώνιος Λ. – ΑΕ Δικαίου ……….

………. ΕΑΚΑ – Ιπποκράτης ……….

………. Ηρακλής 2000 – Ακαδημία Καλ. ……….

 

4η - 9η αγωνιστική

………. Ιπποκράτης – Πανιώνιος Λ. ……….

………. ΕΑΚΑ – Ηρακλής 2000 ……….

………. ΑΕ Δικαίου – Ακαδημία Καλ. ……….

 

5η - 10η αγωνιστική

………. Πανιώνιος Λ. – ΕΑΚΑ ……….

………. Ηρακλής 2000 – ΑΕ Δικαίου ……….

………. Ακαδημία Καλ. – Ιπποκράτης ……….

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ (22-23/10)

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ

1η - 4η αγωνιστική

………. Ιάλυσος – Κολοσσός .…….

Ρεπό: Διαγόρας

 

2η - 5η αγωνιστική

………. Κολοσσός – Διαγόρας .…….

Ρεπό: Ιάλυσος

 

3η - 6η αγωνιστική

………. Διαγόρας – Ιάλυσος ……….

Ρεπό: Κολοσσός

 

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ

1η - 6η αγωνιστική

………. Ιπποκράτης – Ανταγόρας ……….

………. ΕΑΚΑ – Ξάνθος Π. ……….

Ρεπό: ΑΕ Δικαίου

 

2η - 7η αγωνιστική

………. Ανταγόρας – ΑΕ Δικαίου ……….

………. Ξάνθος Π. – Ιπποκράτης ……….

Ρεπό: ΕΑΚΑ

 

3η - 8η αγωνιστική

………. ΑΕ Δικαίου – Ξάνθος Π. ……….

………. Ιπποκράτης – ΕΑΚΑ ……….

Ρεπό: Ανταγόρας

 

4η - 9η αγωνιστική

………. ΕΑΚΑ – ΑΕ Δικαίου ……….

………. Ξάνθος Π. – Ανταγόρας ……….

Ρεπό: Ιπποκράτης

 

5η - 10η αγωνιστική

………. ΑΕ Δικαίου – Ιπποκράτης ……….

………. Ανταγόρας – ΕΑΚΑ ……….

Ρεπό: Ξάνθος Πάτμου

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ (15-16/10)

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ

1η - 6η αγωνιστική

………. Ιάλυσος – Διαγόρας ……….

………. Ροδίων Άθλησις – Καλλιθέα ……….

………. Κολοσσός – Σύμη ……….

 

2η - 7η αγωνιστική

………. Καλλιθέα – Ιάλυσος ……….

………. Σύμη – Ροδίων Άθλησις ……….

………. Διαγόρας – Κολοσσός ……….

 

3η - 8η αγωνιστική

………. Ιάλυσος – Σύμη ……….

………. Ροδίων Άθλησις – Κολοσσός ……….

………. Διαγόρας – Καλλιθέα ……….

 

4η - 9η αγωνιστική

………. Κολοσσός – Ιάλυσος ……….

………. Ροδίων Άθλησις – Διαγόρας ……….

………. Σύμη – Καλλιθέα ……….

 

5η - 10η αγωνιστική

………. Ιάλυσος – Ροδίων Άθλησις ……….

………. Διαγόρας – Σύμη ……….

………. Καλλιθέα – Κολοσσός ……….

 

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ

1η - 6η αγωνιστική

………. Καλυμνιακός – Ιπποκράτης ……….

………. ΑΕ Δικαίου – Ακαδημία Καλ. ……….

Ρεπό: ΕΑΚΑ

 

2η - 7η αγωνιστική

………. Ιπποκράτης – ΕΑΚΑ ……….

………. Ακαδημία Καλ. – Καλυμνιακός ……….

Ρεπό: ΑΕ Δικαίου

 

3η - 8η αγωνιστική

………. ΕΑΚΑ – Ακαδημία Καλ. ……….

………. Καλυμνιακός – ΑΕ Δικαίου ……….

Ρεπό: Ιπποκράτης

 

4η - 9η αγωνιστική

………. ΑΕ Δικαίου – ΕΑΚΑ ……….

………. Ακαδημία Καλ. – Ιπποκράτης ……….

Ρεπό: Καλυμνιακός

 

5η - 10η αγωνιστική

………. ΕΑΚΑ – Καλυμνιακός ……….

………. Ιπποκράτης – ΑΕ Δικαίου ……….

Ρεπό: Ακαδημία Καλύμνου

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (15-16/10)

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ

1η - 4η αγωνιστική

………. Διαγόρας – Κολοσσός ……….

………. Πήγασος – Ιάλυσος ……….

 

2η - 5η αγωνιστική

………. Ιάλυσος – Διαγόρας ……….

………. Κολοσσός – Πήγασος ……….

 

3η - 6η αγωνιστική

………. Διαγόρας – Πήγασος ……….

………. Ιάλυσος – Κολοσσός ……….

 

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ

1η - 6η αγωνιστική

………. Ηρακλής 2000 – ΕΑΚΑ ……….

………. Ανταγόρας – ΑΕ Δικαίου ……….

………. Ιπποκράτης – Ξάνθος Π. ……….

 

2η - 7η αγωνιστική

………. ΑΕ Δικαίου – Ηρακλής 2000 ……….

………. Ξάνθος Π. – Ανταγόρας ……….

………. ΕΑΚΑ – Ιπποκράτης ……….

 

3η - 8η αγωνιστική

………. Ηρακλής 2000 – Ξάνθος Π. ……….

………. Ανταγόρας – Ιπποκράτης……….

………. ΕΑΚΑ – ΑΕ Δικαίου ……….

 

4η - 9η αγωνιστική

………. Ιπποκράτης – Ηρακλής 2000 ……….

………. Ανταγόρας – ΕΑΚΑ……….

………. Ξάνθος Π. – ΑΕ Δικαίου ……….

 

5η - 10η αγωνιστική

………. Ηρακλής 2000 – Ανταγόρας ……….

………. ΕΑΚΑ – Ξάνθος Π. ……….

………. ΑΕ Δικαίου – Ιπποκράτης ……….

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ (29-30/10)

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ

1η - 6η αγωνιστική

………. Κολοσσός Α’ – Ιάλυσος Β’ ……….

………. Κολοσσός Β’ – Ελπίς ……….

………. Ιάλυσος – Διαγόρας ……….

 

2η - 7η αγωνιστική

………. Ελπίς – Κολοσσός Α’ ……….

………. Διαγόρας – Κολοσσός Β’ ……….

………. Ιάλυσος Β’– Ιάλυσος ……….

 

3η - 8η αγωνιστική

………. Κολοσσός Α’ – Διαγόρας ……….

………. Κολοσσός Β’ – Ιάλυσος ……….

………. Ιάλυσος Β’– Ελπίς ……….

 

4η - 9η αγωνιστική

………. Ιάλυσος – Κολοσσός Α’ ……….

………. Κολοσσός Β’ – Ιάλυσος Β’……….

………. Διαγόρας – Ελπίς ……….

 

5η - 10η αγωνιστική

………. Κολοσσός Α’ – Κολοσσός Β’ ……….

………. Ιάλυσος Β’– Διαγόρας ……….

………. Ελπίς – Ιάλυσος ……….

 

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ

1η - 8η αγωνιστική

………. Πανιώνιος Λ. – Καλυμνιακός ……….

………. Φοίβος – ΕΑΚΑ ……….

………. Ακαδημία Καλ. – ΑΕ Δικαίου ……….

Ρεπό: Ιπποκράτης

 

2η - 9η αγωνιστική

………. Καλυμνιακός – Ιπποκράτης ……….

………. ΕΑΚΑ – Πανιώνιος Λ. ……….

………. ΑΕ Δικαίου – Φοίβος ……….

Ρεπό: Ακαδημία Καλύμνου

 

3η - 10η αγωνιστική

………. Ιπποκράτης – ΕΑΚΑ ……….

………. Πανιώνιος Λ. – ΑΕ Δικαίου ……….

………. Φοίβος – Ακαδημία Καλ. ……….

Ρεπό: Καλυμνιακός

 

4η - 11η αγωνιστική

………. ΑΕ Δικαίου – Ιπποκράτης ……….

………. Ακαδημία Καλ. – Πανιώνιος Λ. ……….

………. ΕΑΚΑ – Καλυμνιακός ……….

Ρεπό: Φοίβος

 

5η - 12η αγωνιστική

………. Ιπποκράτης – Ακαδημία Καλ. ……….

………. Πανιώνιος Λ. – Φοίβος ……….

………. Καλυμνιακός – ΑΕ Δικαίου ……….

Ρεπό: ΕΑΚΑ

 

6η - 13η αγωνιστική

………. Φοίβος – Ιπποκράτης ……….

………. Ακαδημία Καλ. – Καλυμνιακός ……….

………. ΑΕ Δικαίου – ΕΑΚΑ ……….

Ρεπό: Πανιώνιος Λέρου

 

7η - 14η αγωνιστική

………. Ιπποκράτης – Πανιώνιος Λ. ……….

………. Καλυμνιακός – Φοίβος ……….

………. ΕΑΚΑ – Ακαδημία Καλ. ……….

Ρεπό: ΑΕ Δικαίου

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (29-30/10)

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ

1η - 4η αγωνιστική

………. Διαγόρας – Ιάλυσος ……….

………. Πήγασος – Κολοσσός ……….

 

2η - 5η αγωνιστική

………. Κολοσσός – Διαγόρας .…….

………. Ιάλυσος – Πήγασος ……….

 

3η - 6η αγωνιστική

………. Διαγόρας – Πήγασος ……….

………. Κολοσσός – Ιάλυσος ……….

 

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ

1η - 8η αγωνιστική

………. Ακαδημία Καλ. – Ιπποκράτης ……….

………. ΑΕ Δικαίου – Καλυμνιακός ……….

………. Φοίβος – ΕΑΚΑ ……….

Ρεπό: Ανταγόρας

 

2η - 9η αγωνιστική

………. Ιπποκράτης – Ανταγόρας ……….

………. Καλυμνιακός – Ακαδημία Καλ. ……….

………. ΕΑΚΑ – ΑΕ Δικαίου ……….

Ρεπό: Φοίβος

 

3η - 10η αγωνιστική

………. Ανταγόρας – Καλυμνιακός ……….

………. Ακαδημία Καλ. – ΕΑΚΑ ……….

………. ΑΕ Δικαίου – Φοίβος ……….

Ρεπό: Ιπποκράτης

 

4η - 11η αγωνιστική

………. ΕΑΚΑ – Ανταγόρας ……….

………. Φοίβος – Ακαδημία Καλ. ……….

………. Καλυμνιακός – Ιπποκράτης ……….

Ρεπό: ΑΕ Δικαίου

 

5η - 12η αγωνιστική

………. Ανταγόρας – Φοίβος ……….

………. Ακαδημία Καλ. – ΑΕ Δικαίου ……….

………. Ιπποκράτης – ΕΑΚΑ ……….

Ρεπό: Καλυμνιακός

 

6η - 13η αγωνιστική

………. ΑΕ Δικαίου – Ανταγόρας ……….

………. Φοίβος – Ιπποκράτης ……….

………. ΕΑΚΑ – Καλυμνιακός ……….

Ρεπό: Ακαδημία Καλύμνου

 

7η - 14η αγωνιστική

………. Ανταγόρας – Ακαδημία Καλ. ……….

………. Ιπποκράτης – ΑΕ Δικαίου ……….

………. Καλυμνιακός – Φοίβος ……….

Ρεπό: ΕΑΚΑ

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΩΝ

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ

1η - 6η αγωνιστική

………. Κολοσσός Α’ – Κολοσσός Β’ ……….

………. ΑΟ Σταματίου – Ελπίς ……….

………. Διαγόρας – Ιάλυσος ……….

 

2η - 7η αγωνιστική

………. Ελπίς – Κολοσσός Α’ ……….

………. Ιάλυσος – ΑΟ Σταματίου ……….

………. Κολοσσός Β’ – Διαγόρας ……….

 

3η - 8η αγωνιστική

………. Κολοσσός Α’ – Ιάλυσος ……….

………. ΑΟ Σταματίου – Διαγόρας ……….

………. Κολοσσός Β’ – Ελπίς ……….

 

4η - 9η αγωνιστική

………. Διαγόρας – Κολοσσός Α’ ……….

………. ΑΟ Σταματίου – Κολοσσός Β’ ……….

………. Ιάλυσος – Ελπίς ……….

 

5η - 10η αγωνιστική

………. Κολοσσός Α’ – ΑΟ Σταματίου ……….

………. Κολοσσός Β’ – Ιάλυσος ……….

………. Ελπίς – Διαγόρας ……….

 

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ

1η - 6η αγωνιστική

………. Ακαδημία Καλ. – ΕΑΚΑ ……….

………. Φοίβος – Καλυμνιακός ……….

………. Πανιώνιος Λ. – Ηρακλής 2000 ……….

 

2η - 7η αγωνιστική

………. Καλυμνιακός – Ακαδημία Καλ. ……….

………. Ηρακλής 2000 – Φοίβος ……….

………. ΕΑΚΑ – Πανιώνιος Λ. ……….

 

3η - 8η αγωνιστική

………. Ακαδημία Καλ. – Ηρακλής 2000 ……….

………. Φοίβος – Πανιώνιος Λ. ……….

………. ΕΑΚΑ – Καλυμνιακός ……….

 

4η - 9η αγωνιστική

………. Πανιώνιος Λ. – Ακαδημία Καλ. ……….

………. Φοίβος – ΕΑΚΑ……….

………. Ηρακλής 2000 – Καλυμνιακός ……….

 

5η - 10η αγωνιστική

………. Ακαδημία Καλ. – Φοίβος ……….

………. ΕΑΚΑ – Ηρακλής 2000 ……….

………. Καλυμνιακός – Πανιώνιος Λ. ……….