Ξεχωριστή επιτυχία των Αιγαιοπελαγίτικων αγώνων στίβου

Με ξεχωριστή οργανωτική και αγωνιστική επιτυχία ολοκληρώθηκαν οι 28οι  Αιγαιοπελαγίτικοι Αγώνες στίβου στην Καλλονή το περασμένο σαββατοκύριακο.

Η παρουσία του κόσμου ξεπέρασε κάθε προσδοκία, ενώ οι αθλήτριες και οι αθλητές των σωματείων του Αιγαίου χάρηκαν τη συμμετοχή τους και προσέφεραν μοναδικές στιγμές που μόνο ο στίβος μπορεί να προσφέρει. Ξεχωριστή στιγμή των Αγώνων η βράβευση της Σοφίας Υφαντίδου, του Χριστόφορου Μερούση, του Αλέξανδρου Παπαμιχαήλ, της Ουρανίας Ρεμπούλη και του Μιχάλη Σεΐτη, που εκπροσώπησαν τη χώρα μας, αλλά και την περιοχή του Αιγαίου, στους Ολυμπιακούς και τους Παραολυμπιακούς Αγώνες στο Ρίο. Πριν την έναρξη των Αγώνων ο πρόεδρος του ΣΕΓΑΣ Κώστας Παναγόπουλος τίμησε τον ΓΓ Αιγαίου και Νησιωτικής Πολιτικής Γιάννη Γιαννέλη, το Δήμαρχο Λέσβου Σπύρο Γαληνό, καθώς και τις Περιφέρειες Βορείου και Νοτίου Αιγαίου, για την πολύτιμη συνεισφορά τους στη διοργάνωση των Αγώνων. Το θερμό χειροκρότημα των θεατών κέρδισαν όλες οι αθλήτριες και αθλητές ΑμεΑ, απ’ όλο το Αιγαίο, που αψήφισαν την κούραση του ταξιδιού και έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους.

Τα αποτελέσματα της Α’ ημέρας (στο αυριανό φύλλο τ’ αποτελέσματα της Β’ ημέρας):
* Αναφέρονται οι τρεις πρώτοι-πρώτες σε κάθε αγώνισμα και ακολουθούν μόνο οι θέσεις των Δωδεκανήσιων.

Α’ ΗΜΕΡΑ ΣΑΒΒΑΤΟ

100Μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ                                                                                                ΒΑΘΜΟΙ           

1.ΠΕΡΡΑ             ΑΘ.                        1983             ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ                        12.95                        7

2.ΦΩΤΗ            ΜΑΡ                        2000            ΠΑΓΧΙΑΚΟΣ ΓΣ                                    13.3

3.ΛΙΤΣΟΛΑΡΙ            ΙΩΑΝΝΑ            1996            ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤ.            13.39                         4

5.ΓΚΙΑΤΑ            ΕΦΗ                        2000            ΑΟ ΚΑΛΛΙΠΑΤΕΙΡΑ                        13.53                        2

8.ΚΟΤΣΟΜΥΤΗ ΑΓΓΕΛ                        1999            ΑΟ ΚΑΛΛΙΠΑΤΕΙΡΑ                        14.17            

                                   

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

1.ΑΚΤΥΠΗΣ            ΠΑΝ                        1988            ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ                        15.31                        7

2.ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝ            1975            ΝΑΞΙΑΚΟΣ ΓΣ                                    14.37                        5

3.ΚΩΣΤΑΚΗΣ            ΧΡΙΣΤ                        1985            ΠΓΧΙΑΚΟΣ ΓΣ                                    13.35                        4

8.ΡΟΔΑΤΗΣ            ΙΩΑΝ                        1998            ΓΣ ΝΕΩΝ ΛΕΡΟΥ                        9.43

9.ΧΑΝΙΚΑΣ            ΕΛΕΥΘ                        1981            ΓΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ                        9.29

11.ΜΠΟΝΙΑΤΗΣ ΚΩΝ                        1993            ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ                        7.75                       

 

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΠΑΙΔΩΝ

1.ΝΤΑΛΛΑΡΗΣ            ΑΝ                        1999            ΓΣ Ν. ΛΕΡΟΥ                        50.26                        7

2.ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡ            1999            ΑΟ ΚΑΛΛΙΠΑΤΕΙΡΑ            44.07                        5

3.ΣΠΕΓΓΟΣ            ΧΡ                        1999            ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ            43.53                        4

4.ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ  ΙΩΑΝ                        2000            ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ            40.79                        3

7.ΓΕΩΡΓΙΟΥ            ΦΡΑΝΤ            2000            ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ            34.01                       

8.ΤΡΙΚΟΙΛΗΣ            ΗΛ                        2001            ΑΣ ΚΑΖΩΝΗΣ ΚΑΛ            33.29

11.ΜΕΜΑ ΜΑΡΚΕΛΟ                        2001            ΑΟ ΡΟΔΟΥ ΣΤΑΜ            26.49

 

100Μ. ΑΝΔΡΩΝ

1.ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΟΣ ΚΩΝ            1998            ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜ11.40                        7

2.ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΣ ΜΙΧ                        1993            ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ            11.43                        5

3.ΑΜΠΝΟΥΛ ΜΟΧΑΜΕΝΤ                        ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ                        11.55,4            4

5.ΖΗΚΑΣ ΔΙΟΝ                                    1997            ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ            11.67                         2

6.ΚΟΥΤΕΛΛΑΣ ΗΛ                        1997            ΑΣ ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000   11.73                        1

11.ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔ            2000            ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ                        12.03

12.ΑΔΑΛΟΥΖΙΔΗΣ ΑΛΕΞ            1985            ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ            12.30

14.ΡΟΔΑΤΗΣ ΙΩΑΝ                        1998            ΓΣ Ν.ΛΕΡΟΥ                        12.36

17.ΑΛΕΞΑΝΤΡΟΦ ΖΟΡΑΝ            1998            ΑΣ ΞΑΝΘΟΣ ΠΑΤΜΙ            12.78

18.ΠΟΥΛΙΟΣ ΕΥΑΓ                        2000            ΑΟ ΚΑΛΛΙΠΑΤΕΙΡΑ            12.78                       

20.ΚΑΡΑΤΕΛΟ ΚΡΙΣΤΙΑΝ            2000            ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ            12.91

21.ΠΑΠΑΝΙΚΗΤΑΣ ΙΩΑΝ            1991            ΑΣ ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ            13.16

 

1000Μ. ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α΄

1.ΕΛΛΗΝΑΣ ΑΝΔΡ                        2002            ΑΣ ΚΑΖΩΝΗΣ ΚΑΛ            2.46.37            7

2.ΝΗΣΙΩΤΗΣ ΤΑΞΙΑΡ                        2001            ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ            2.46.68            5

3.ΚΟΛΩΝΑΣ  ΜΙΧΑΗΛ                        2002            ΑΕ ΛΗΜΝΟΥ                        2.49.06            4

5.ΔΙΑΚΟΣΤΕΦΑΝΗΣ ΣΕΡΓ            2001            ΕΥΔΑΜΟΣ ΓΣ                        2.53.36            2

9.ΣΑΒΒΙΓΚΟΣ ΙΩΑΝ-ΘΕΟΛ            2002            ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009 3.06.10

10.ΚΩΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓ                        2002            ΕΥΔΑΜΟΣ ΓΣ                        3.06.92

11.ΜΑΤΘΑΙΟΥ ΑΛΕΞ                        2001            ΑΣ ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜ            3.17.67

12.ΚΑΛΤΣΑΤΗΣ ΙΩΑΝ                        2002            ΕΥΔΑΜΟΣ ΓΣ                        3.21.61

 

1000Μ. ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α΄

1.ΝΤΕΡΒΙΣΙ ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ            2002            ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ                        3.15.14            7

2.ΚΟΝΤΟΝΙΚΟΛΑΟΥ ΛΑΜΠ            2002            ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Σ            3.28.65            5

3.ΜΙΑΟΥΛΗ ΓΕΩΡΓ                        2001            ΑΣ ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000            3.34.96            4

 

ΜΗΚΟΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α΄

1.ΚΑΒΑΛΙΕΡΟΥ ΜΑΡ                        2002            ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ            5.30                        7 ΒΑΘΜΟΙ

2.ΜΑΘΙΟΥΔΗ ΕΛΕΥΘ                        2002            ΦΟ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ            4.60                        5

3.ΦΡΑΖΗ ΦΙΛΟΘ                        2002            ΕΥΔΑΜΟΣ ΓΣ                        4.60                        4

6.ΜΑΝΩΛΑ ΔΕΣΠ                        2001            ΑΟ ΡΟΔΟΥ ΣΤΑΜ            4.59                        1

7.ΤΡΟΥΜΟΥΧΗ ΑΙΚΑΤ                        2001            ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ                        4.53

8.ΑΡΜΕΝΙΑΚΟΥ ΑΝΤ                        2001            ΓΣ Ν. ΛΕΡΟΥ                        4.53

12.ΜΑΓΟΥ ΦΩΤ                        2002            ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ            4.24

13.ΣΙΜΙΤΖΗ ΑΡΕΤΗ-ΜΑΡ            2002            ΑΟ ΚΑΛΛΙΠΑΤΕΙΡΑ            4.19

15.ΧΑΤΖΗΑΛΕΞΙΟΥ ΦΩΤ            2002            ΑΟ ΚΑΛΛΙΠΑΤΕΙΡΑ            4.01

16.ΠΑΣΤΡΙΚΟΥ ΔΟΥΚΙΣΣΑ            2001            ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΡΟΔ            3.98

17.ΜΩΡΕ ΓΙΑΣΕΜΗ                        2002            ΕΥΔΑΜΟΣ ΓΣ                        3.93

19.ΜΑΣΤΡΟΠΕΤΡΟΥ ΑΝ            2002            ΑΣ ΞΑΝΘΟΣ ΠΑΤΜ.            3.89

 

60Μ.ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄

1.ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΝΤΕΛ                        2003            ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ                        8.33                        7

2.ΚΟΝΤΟΝΙΚΟΛΑΟΥ ΙΩΝΑΣ            2003            ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ            8.51                        5

3.ΓΚΟΡΝΑΤΙ ΜΑΡΚΟΣ                        2004            ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ                        8.54                        4

6.ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΙΟΥ ΑΝΤ            2004            ΕΥΔΑΜΟΣ ΓΣ                                    8.97                        1

 

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

1.ΜΗΤΣΕΛΛΗ            ΒΑΣΙΛ                        2000            ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ                        42.47                        7

2.ΜΕΤΑΞΩΤΟΥ ΜΑΡΙΑ            2001            ΕΥΔΑΜΟΣ ΓΣ                                    36.79                        5

3.ΑΛΑΦΑΚΗ ΤΣΑΜΠΙΚΑ            2000            ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000                        35.09                        4

6.ΜΩΡΕ ΓΙΑΣΕΜΗ                        2002            ΕΥΔΑΜΟΣ ΓΣ                                    28.70                        1

9.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΞΕΝΗ                        2002            ΕΥΔΑΜΟΣ ΓΣ                                    16.59

 

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄

1.ΚΡΟΜΜΥΔΕΛΛΗ            ΓΕΣΘ            2003            ΑΕ ΛΗΜΝΟΥ                        9.13            7

2.ΔΟΝΤΑ ΟΥΡΑΝΙΑ                        2004                ΠΑΓΧΙΑΚΟΣ ΓΣ                        9.05            5

3.ΑΝΔΡΕΑΔΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ            2003                ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ                                    8.04            4

9.ΚΟΝΟΜΙ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ            2003                ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΡΟΔΟΥ            7.04

14.ΜΠΕΛΙΓΡΑΔΗ ΞΕΝΗ            2003                  ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΡΟΔΟΥ            6.68

16.ΜΕΤΑΞΩΤΟΥ ΓΕΩΡΓ            2004                   ΕΥΔΑΜΟΣ ΓΣ                        5.75

19.ΜΑΓΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ                        2003                   ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ                        5.27

                       


60Μ. ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄

1.ΚΑΡΓΑΤΖΗ ΜΑΡΙΑ                        2003            ΠΑΓΧΙΑΚΟΣ ΓΣ                                    8.79                        7

2.ΒΑΘΡΑΚΟΥΛΗ ΜΥΡΣ            2004            ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ                        8.96                        5

3.ΠΛΩΜΑΡΙΤΟΥ ΕΥΣΤΡ            2004            ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ                        9.08                        4

4.ΜΑΝΣΟΥΡ ΜΥΡΙΑΜ            2003            ΕΥΔΑΜΟΣ ΚΩ                                    9.13                        2,5

8.ΝΤΕΛΙΟΥ ΧΑΒΑ                        2004            ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ                        9.21

10.ΤΣΙΓΚΟΥ ΕΙΡΗΝΗ                        2003            ΑΣ ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ                        9.32

15.ΣΤΑΥΡΟΥΛΗ ΑΝΘ                        2003            ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ                        9.63

18.ΤΟΥΡΛΟΥΓΚΟΥ ΜΑΡ            2003            ΑΟ ΚΑΛΛΙΠΑΤΕΙΡΑ                        9.77

19.ΚΑΜΙΤΣΗ ΔΑΝΑΗ                        2003            ΑΣ ΞΑΝΘΟΣ ΠΑΤΜΙΟΣ            9.85

20.ΜΠΙΛΗ ΜΑΡΙΑ                        2004            ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ                        10.02

 

800Μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

1.ΜΠΕΝΟΒΙΑ ΑΣΠ                        1999            ΑΣ ΕΦΗΒΟΣ ΧΙΟΥ                        2.34.25            7

2.ΛΟΥΚΙΣΣΑ ΠΑΡΑΣΚ                        2000            ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ                        2.34.69            5

3.ΓΟΥΡΛΗ ΣΟΥΛΤΑΝΗ            2000            ΑΣ ΕΦΗΒΟΣ ΧΙΟΥ                        2.44.25            4

4.ΚΛΩΝΑΡΗ ΜΙΧΑΕΛΑ            2001            ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ                        2.52.44            3

 

ΜΗΚΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α΄

1.ΚΑΤΡΑΜΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ            2001            ΓΣ Ν. ΛΕΡΟΥ                                    6.38            7

2.ΜΑΤΖΑΡΗΣ            ΕΛΕΥΘ                        2002            ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ                                    5.50            5

3.ΦΑΛΑΔΟΣ ΣΠΥΡ                        2001            ΓΣ Ν.ΛΕΡΟΥ                                    5.45            4

5.ΔΙΑΚΟΣΤΕΦΑΝΗΣ ΣΕΡΓ            2001            ΕΥΔΑΜΟΣ ΓΣ                                    5.15            2

 

 

400Μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1.ΚΟΥΛΛΙΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ            1999            ΕΥΔΑΜΟΣ ΓΣ                                    59.91            7

2.ΖΩΓΡΑΦΑΚΗ ΜΑΡΙΑ            1993            ΑΣ ΚΑΖΩΝΗΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ            60.81            5

3.ΑΡΓΥΡΟΥ ΜΑΡΙΑ                        1999            ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ                        61.44            4

 

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΙΔΩΝ

1.ΜΑΝΩΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ            2000            ΑΣ ΕΦΗΒΟΣ ΧΙΟΥ                        10.91            7

2.ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡ            1999            ΑΟ ΚΑΛΛΙΠΑΤΕΙΡΑ                        9.56            5

3.ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΘΕΜΙΣΤ                        2000            ΓΣ ΑΛΚΑΙΟΣ            ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ            9.44            4

5.ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝ                        2000            ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ                        9.24            2

 

800Μ. ΑΝΔΡΩΝ

1.ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΑΝΔΡ            1990            ΠΑΓΧΙΑΚΟΣ ΓΣ                        1.59.07            7

2.ΜΠΡΑΤΣΗΣ ΣΤΥΛ                        1999            ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ                        2.03.59            5

3.ΜΙΝΟ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                        1998            ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ                        2.03.62            4

8.ΓΙΑΝΝΟΥΚΑΣ ΝΙΚΗΤΑΣ            1998            ΑΣ ΚΑΖΩΝΗΣ ΚΑΛ            2.09.19

10.ΤΣΩΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ            1984            ΑΣ ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ            2.18.98

 

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1.ΚΑΡΣΑ ΤΡΙΑΝΤ                        1988            ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Σ            44.35                        7

2.ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΟΥ ΕΜΜ            1990            ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ                        36.35                        5

3.ΑΡΜΑΟΥ  ΦΡΑΓΚΙΣΚΑ            1997            ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ                        29.23                        4

 

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΑΝΔΡΩΝ

1.ΛΑΟΥΔΙΚΟΣ ΑΝΑΣΤ                        1977            ΑΣ ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000            52.69                        7

2.ΜΟΥΤΣΟΣ ΠΑΝ                        1996            ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Σ            52.31                        5

3.ΜΠΙΤΣΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦ                        1998            ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΧΙΟΥ 37.48                        4

 

600Μ. ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄

1.ΠΟΥΛΙΑΝΟΣ  ΓΕΩΡΓ 2003 ΑΕ ΛΕΣΒΟΥ ΚΑΛΛΟΝΗΣ 1.39.43 7

2.ΠΑΠΑΦΙΛΙΠΠΟΥ ΓΕΩΡΓ 2003 ΓΣ ΑΛΚΑΙΟΣ 1.41.00 5

3.ΤΡΙΚΟΙΛΗΣ ΓΕΩΡΓ 2003 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 1.42.26 4

 

300Μ. ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α΄

1.ΑΝΘΟΥΣΑ ΑΔΑΜΑΝΤ 2001 ΑΕ ΚΑΛΛΟΝΗΣ 44.23 7

2.ΤΡΟΥΜΟΥΧΗ ΑΙΚΑΤ 2001 ΕΥΔΑΜΟΣ ΓΣ 45.10 5

3.ΛΙΟΒΑΡΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 2002 ΑΣ ΕΦΗΒΟΣ ΧΙΟΥ 45.97 3,5

-.ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓ 2002 ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ 45.97 3,5

6.ΚΙΚΟΥΣ ΙΟΝΑ 2002 ΑΣ ΚΑΛΥΜΝΟΣ 46.49 1

8.ΦΡΑΖΗ ΦΙΛΟΘΕΗ 2002 ΕΥΔΑΜΟΣ ΓΣ 47.40

13.ΧΑΤΖΗΑΛΕΞΙΟΥ ΦΩΤ 2002 ΑΟ ΚΑΛΛΙΠΑΤΕΙΡΑ 51.07

 

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1.ΣΚΑΡΟΥ ΠΑΡΑΣΚ1979ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ9.897

2.ΑΡΜΑΟΥ ΦΡΑΓΚ1997ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ9.585

3.ΒΕΡΒΕΡΗ ΑΡΓ1999ΓΣ ΑΛΚΑΙΟΣ9.204

 

 

3.000 Μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1.ΦΙΑΣΚΑ ΕΥΣΤΡ1998ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ11.26.757

2.ΧΛΩΡΟΥ ΙΩΑΝ1998ΓΣ Ν.ΛΕΡΟΥ13.00.525

3.ΚΙΚΟΥΣ ΛΑΡΙΣΑ1999ΚΑΛΥΜΝΟΣ 200013.12.354

 

400Μ. ΑΝΔΡΩΝ

  1. ΡΟΥΣΣΟΣ ΑΝΤ      2000      ΑΣ ΚΑΖΩΝΗΣ ΚΑΛ      52.83            7
  2. ΖΗΚΑΣ ΔΙΟΝ      1997      ΑΟ ΡΟΔΟΥ ΣΤΑΜ      53.25            5
  3. ΚΑΠΕΤΑΝΙΔΗΣ Π      2000      ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ      55.72            4
  4. ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗΣ Ε      2000      ΑΣ ΚΑΖΩΝΗΣ ΚΑΛ      56.01            3
  5. ΠΙΝΝΗΣ ΝΙΚ      1998      ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ      57.48            2

 

300Μ. ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α

1.ΤΣΑΚΟΣ ΔΗΜ                        2002            ΠΑΓΧΙΑΚΟΣ ΓΣ                        39.58                        7

2.ΡΟΥΣΣΟΣ ΣΑΒΒΑΣ                        2001            ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ            39.81                        5

3.ΛΥΚΟΥΡΗΣ ΝΙΚ                        2001            ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ                        40.02                        4

4.ΤΗΛΙΑΚΟΣ ΠΑΥΛ                        2002            ΑΣ ΚΑΖΩΝΗΣ ΚΑΛ            40.21                        3

8.ΚΑΠΛΑΝΟΓΛΟΥ ΜΗΝ            2002            ΑΓΕΣ  ΚΑΜΕΙΡΟΣ            42.81

10.ΕΠΙΦΑΝΗΣ ΧΡ                        2002            ΓΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ            44.53

12.ΧΑΤΖΗΑΛΕΞΙΟΥ ΛΟΥΚ            2001            ΑΟ ΚΑΛΛΙΠΑΤΕΙΡΑ            46.41

 

ΜΗΚΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄

1.ΑΓΟΥΡΟΣ ΕΜΜ                        2003            ΓΣ Ν. ΛΕΡΟΥ                        4.68                        7

2.ΖΑΧΑΡΟΒ ΝΙΚΗΤ                        2004            ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ            4.41                        5

3.ΚΟΥΤΣΚΟΥΔΗΣ ΣΤΥΛ            2003            ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ            4.25                        4

 

600Μ. ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄

1.ΚΑΣΣΟΥ ΜΑΡΙΑ                        2003            ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ            1.45.99            7

2.ΛΑΓΑΡΗ ΓΕΩΡΓ                        2004            ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ                        1.51.77            5

8.ΡΑΧΑΝΙΩΤΗ ΦΩΤ                        2004            ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΡΟΔΟΥ            1.58.18           

 

 

 ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

ΚΑΤΑΤΑΞΗ

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

Ε.Α.Σ.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

 

 

 

1

Γ.Σ.  ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

ΛΕΣΒΟΥ

141

2

ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ  Α.Ο.

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

100

3

ΠΑΓΧΙΑΚΟΣ Γ.Σ.

ΧΙΟΥ - ΣΑΜΟΥ

78

4

Α.Σ. ΑΝΑΓΓΕΝΗΣΗ  ΣΑΜΟΥ

ΧΙΟΥ - ΣΑΜΟΥ

73

5

Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

69

6

Α.Σ. ΕΦΗΒΟΣ  ΧΙΟΥ

ΧΙΟΥ - ΣΑΜΟΥ

64,5

7

Α.Σ. ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

59

8

Α.Σ.  ΚΑΖΩΝΗΣ  ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

54

9

Γ.Σ. ΝΕΩΝ ΛΕΡΟΥ

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

50

10

ΕΥΔΑΜΟΣ Γ.Σ.

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

40,5

11

Φ.Ο.  ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ

ΧΙΟΥ - ΣΑΜΟΥ

39,5

12

Α.Ο. ΡΟΔΟΥ Ε.Μ.  ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

38,5

13

Π.Α.Σ.  ΙΚΑΡΟΣ

ΧΙΟΥ - ΣΑΜΟΥ

38

14

Α.Ε.  ΛΗΜΝΟΥ

ΛΕΣΒΟΥ

35

15

Α.Γ.Ε.Σ.  ΚΑΜΕΙΡΟΣ  2009

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

33

16

Α.Ο. ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΛΕΣΒΟΥ

30

17

Α.Ε ΛΕΣΒΟΥ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΛΕΣΒΟΥ

27

18

Γ.Σ. ΑΛΚΑΙΟΣ  ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

ΛΕΣΒΟΥ

26

19

Γ.Σ.  ΑΡΙΩΝ  ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

ΛΕΣΒΟΥ

22,5

20

Α.Ο. ΚΑΛΙΠΑΤΕΙΡΑ  ΡΟΔΟΥ

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

22

21

Α.Ο.  ΗΦΑΙΣΤΕΙΑ

ΛΕΣΒΟΥ

22

22

ΝΑΞΙΑΚΟΣ Γ.Σ. 2003

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

19

23

Γ.Α.Σ. ΥΓΕΙΑ  ΡΟΔΟΥ

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

16,5

24

Α.Σ. ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΧΙΟΥ

ΧΙΟΥ - ΣΑΜΟΥ

9

25

Γ.Σ. ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ Ο  ΚΩΟΣ

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

3

26

Α.Σ. ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

3

27

ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ Ο.Φ.

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

3

28

Γ.Α.Σ. ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ

ΛΕΣΒΟΥ

3

29

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ   ΓΠΣ

ΛΕΣΒΟΥ

3

30

ΠΕΨΑΣ  Η  ΡΙΒΑ

ΧΙΟΥ - ΣΑΜΟΥ

3

31

Α.Σ. Η  ΝΙΚΗ  ΡΟΔΟΥ

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

0

32

ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ Α.Σ.

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

0

33

ΑΙΑΝΤΑΣ  ΤΗΝΟΥ

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

0

34

ΠΑΝΙΚΑΡΙΑΚΟΣ Α.Σ.

ΧΙΟΥ - ΣΑΜΟΥ

0