Έδειξε ανέτοιμη στην πρεμιέρα η Τελχινίς

Η Τελχινίς δεν τα κατάφερε απέναντι στο Αιγάλεω. Έδειξε ανέτοιμη για να μπει στις δυσκολίες της κατηγορίας κι αυτό φαίνεται από τα σκορ των σετ του αγώνα.

Βέβαια σημαντικό ρόλο παίζει το γεγονός πώς δεν έδωσε καθόλου φιλικά παιχνίδια με αποτέλεσμα το μοντάρισμα της ομάδας να μην γίνει όπως πρέπει, ενώ αντίθετα το Αιγάλεω είχε και το χρόνο και την ευχέρεια

Με εξαίρεση το δεύτερο σετ που κρίθηκε στον πόντο, το Αιγάλεω δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα για να πάρει την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α2.

Το «Σίτι» έκανε επίδειξη δύναμης την Κυριακή το μεσημέρι στο Βενετόκλειο, όπου και επικράτησε με 3-0 και μπήκε με το δεξί στον 2ο υποόμιλο του Α ομίλου.

Η Τελχινίς μπόρεσε να αντισταθεί μόνο στο β΄ σετ το οποίο το έχασε με 25-23.

Το α΄ αλλά και το γ΄ σετ ήταν πολύ άσχημα για την ομάδα του Νίκου Τσιντομηνά που έδειξε πώς θέλει πολλή δουλειά ακόμα για να ανταποκριθεί στις δυσκολίες της Κατηγορίας.  

Επόμενη αναμέτρηση για το Αιγάλεω εντός έδρας με την Παλλήνη, ενώ η Τελχινίδα ταξιδεύει στην Αθήνα για ν’ αντιμετωπίσει τον Ηλυσιακό.

Τα σετ: 0-3 (6-25 σε 20΄, 23-25 σε 27΄, 10-25 σε 22΄)

ΤΕΛΧΙΝΙΔΑ (Τσιντομηνάς): Χρυσοχόου, Τερζίου, Βρατσάλη, Μαθιουδάκη, Μητροπούλου, Γιαννέλη, Αμορανίτη Α. / Χειμωνέττου, Δαουτοπούλου, Μίχου, Κουφομανώλη, Αποστολάκη 
ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (Αντωνιάδη): Καρακατσάνη, Βλάχου, Καραμούντζου, Μανωλίκα, Ιωάννου, Σολωμού, Αναστασιάδη (λ) / Κανελλοπούλου (λ), Παλιοθεοδώρου, Σαμπάνη, Δίκη, Χαριτωνίδη, Κικιρίκου

Ήταν πολλές οι παροτρύνσεις του Νίκου Τσιντομηνά στα τάιμ άουτ αλλά… Ήταν πολλές οι παροτρύνσεις του Νίκου Τσιντομηνά στα τάιμ άουτ αλλά…

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 1ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΣΤΟΝ ΥΠΟΟΜΙΛΟ

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής στον 2ο υποόμιλο:

ΑΣΣ Αναγέννηση - ΑΟ Ηλυσιακός 0-3 (11-25, 21-25, 21-25)

ΖΑΟΝ - ΓΣ Πανιώνιος 0-3 (18-25, 18-25, 20-25)

ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΕ Αγίας Παρασκευής 3-0 (25-14, 25-12, 25-14)

ΑΟ Παλλήνη - ΑΣ Ηλιούπολης 0-3 (16-25, 19-25, 27-29)

Τελχινίς- Αιγάλεω  0-3 (6-25, 23-25, 10-25)

 

Μετά τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής ο βαθμολογικός πίνακας έχει ως εξής:

 

1            Πανιώνιος                                    3            1            1            0            3            0

2            Αιγάλεω                                    3            1            1            0            3            0

3            ΑΟΦ Πορφύρας                        3            1            1            0            3            0

4            Ηλιούπολη                                    3            1            1            0            3            0

5            Ζηρίνειος ΑΟΝ                        3            2            1            1            3            3

6            Ηλυσιακός                                    3            2            1            1            3            3

7            Αστέρας Αγ. Δημητρίου         0            0            0            0            0            0

8            ΑΟ Παλλήνη                                    0            1            0            1            0            3

9            ΑΣΣ Αναγέννηση                        0            1            0            1            0            3

10            Αγία Παρασκευή                        0            1            0            1            0            3

11            ΡΣΦΠ Τελχινίς                        0            1            0            1            0            3