Αρχές Μαρτίου τα πλέι οφ

Στη χθεσινή συνεδρίαση της Τοπικής Επιτροπής ελέγχθηκε κι εγκρίθηκε ο προγραμματισμός αγώνων για τη σεζόν 2016-17 ο οποίος θα κοινοποιηθεί σε όλα τα σωματεία προκειμένου να γνωρίζουν τις ημερομηνίες που τα αγωνιστικά τους τμήματα θα έχουν επίσημες υποχρεώσεις.

Όσον αφορά στο πρωτάθλημα ανδρών, η κανονική περίοδος θα ολοκληρωθεί στις 20 Φεβρουαρίου και δύο εβδομάδες μετά θα ξεκινήσει η διαδικασία των πλέι οφ στους ομίλους για την πρόκριση στο φάιναλ φορ το οποίο θα διεξαχθεί αμέσως μετά το Πάσχα (16 Απριλίου).
Αναλυτικά:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ
ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ    ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ

1η αγ.: 14-17/10          14-17/10
2η αγ.: 21-24/10          28-31/10
3η αγ.: 28-31/10          11-14/11
4η αγ.: 11-14/11          25-28/11
5η αγ.: 18-21/11          9-12/12
6η αγ.: 25-28/11          6-9/1
7η αγ.: 9-12/12          13-16/1
8η αγ.: 16-19/12          27-30/1
9η αγ.: 6-9/1                10-13/2
10η αγ.: 13-16/1          17-20/2
11η αγ.: 20-23/1
12η αγ.: 3-6/2
13η αγ.: 10-13/2
14η αγ.: 17-20/2
Play offs 1: 3-6/3            
Play offs 2: 10-13/3            
Play offs 3*: 17-20/3            
Αγ. Κατατ.: 31/3-3/4            
*εφόσον χρειαστεί.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ
ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ    
      ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ
1η αγ.: 21-24/10                21-24/10
2η αγ.: 4-7/11                      4-7/11
3η αγ.: 18-21/11                18-21/11
4η αγ.: 2-5/12                      2-5/12
5η αγ.: 16-19/12                16-19/12
6η αγ.: 6-9/1                            6-9/1
7η αγ.: 27-30/1                      20-23/1
8η αγ.: 10-13/2                      3-6/2
9η αγ.: 24-27/2                      24-27/2
10η αγ.: 10-13/3                      10-13/3
Final Four: 24-27 Μαρτίου
Β’ Φάση Πανελλήνιου Πρωταθλήματος (προκριματικά): 8-12 Απριλίου
Γ’ Φάση Πανελλήνιου Πρωταθλήματος (final six): 19-23 Απριλίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ
ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ    
      ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ
1η αγ.: 14-17/10                14-17/10
2η αγ.: 28-31/10                28-31/10
3η αγ.: 11-14/11                11-14/11
4η αγ.: 25-28/11                25-28/11
5η αγ.: 9-12/12                  9-12/12
6η αγ.: 13-16/1                13-16/1
7η αγ.: 20-23/1                20-23/1
8η αγ.: 3-6/2                    10-13/2
9η αγ.: 17-20/2               17-20/2
10η αγ.: 3-6/3                    3-6/3
Final Four: 17-20 Μαρτίου
Β’ Φάση Πανελλήνιου Πρωταθλήματος (προκριματικά): 19-23 Απριλίου
Γ’ Φάση Πανελλήνιου Πρωταθλήματος (final six): 21-25 Ιουνίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ    
            ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ
1η αγ.: 28-31/10                      28-31/10
2η αγ.: 25-28/11                       25-28/11
3η αγ.: 9-12/12                         9-12/12
4η αγ.: 20-23/1                          20-23/1
5η αγ.: 10-13/2                         17-20/2
6η αγ.: 3-6/3                                3-6/3
Final Four: 24-27 Μαρτίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ    
            ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ
1η αγ.: 21-24/10                       21-24/10
2η αγ.: 18-21/11                         4-7/11
3η αγ.: 16-19/12                      18-21/11
4η αγ.: 13-16/1                            2-5/12
5η αγ.: 3-6/2                            16-19/12
6η αγ.: 24-27/2                           6-9/1
7η αγ.: -                                  13-16/1
8η αγ.: -                                  27-30/1
9η αγ.: -                                  10-13/2
10η αγ.: -                                 24-27/2
Final Four: 10-13 Μαρτίου
Β’ Φάση Πανελλήνιου Πρωταθλήματος (προκριματικά): 18-12 Απριλίου
Γ’ Φάση Πανελλήνιου Πρωταθλήματος (final six): 19-23 Απριλίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ    
            ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ
1η αγ.: 14-17/10                      14-17/10
2η αγ.: 11-14/11                       28-31/10
3η αγ.: 9-12/12                         11-14/11
4η αγ.: 6-9/1                             25-28/11
5η αγ.: 20-23/1                          9-12/12
6η αγ.: 17-20/2                            6-9/1
7η αγ.: -                                      20-23/1
8η αγ.: -                                        3-6/2
9η αγ.: -                                        17-20/2
10η αγ.: -                                        3-6/3
Final Four: 31 Μαρτίου - 3 Απριλίου
Β’ Φάση Πανελλήνιου Πρωταθλήματος (προκριματικά): 19-23 Απριλίου
Γ’ Φάση Πανελλήνιου Πρωταθλήματος (final six): 21-25 Ιουνίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ    
            ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ
1η αγ.: 4-7/11                            28-31/10
2η αγ.: 18-21/11                         4-7/11
3η αγ.: 2-5/12                            18-21/11
4η αγ.: 16-19/12                         2-5/12
5η αγ.: 6-9/1                            16-19/12
6η αγ.: 27-30/1                           6-9/1
7η αγ.: 10-13/2                         13-16/1
8η αγ.: 24-27/2                          27-30/1
9η αγ.: 10-13/3                            3-6/2
10η αγ.: 31/3-3/4                      17-20/2
11η αγ.: -                                   24-27/2
12η αγ.: -                                  10-13/3
13η αγ.: -                                  24-27/3
14η αγ.: -                                  7-10/4
Το final four θα διεξαχθεί αμέσως μετά το Πάσχα.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ    
            ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ
1η αγ.: 4-7/11                            28-31/10
2η αγ.: 18-21/11                          4-7/11
3η αγ.: 2-5/12                              18-21/11
4η αγ.: 20-23/1                            2-5/12
5η αγ.: 10-13/2                            9-12/12
6η αγ.: 17-20/3                            16-19/12
7η αγ.: -                                       13-16/1
8η αγ.: -                                      20-23/1
9η αγ.: -                                      27-30/1
10η αγ.: -                                  10-13/2
11η αγ.: -                                  24-27/2
12η αγ.: -                                   3-6/3
13η αγ.: -                                   17-20/3
14η αγ.: -                                   24-27/3
Σημειώνεται πως ο προγραμματισμός του πρωταθλήματος γυναικών ενδέχεται να διαφοροποιηθεί αν αλλάξει το σύστημα διεξαγωγής σε έναν όμιλο.