Παράσταση με πρωταγωνιστή τον Κλεάνθη

Σε παράσταση για ένα ρόλο εξελίχθηκε το ματς στο Παραδείσι στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄ Κατηγορίας, ανάμεσα στο γηπεδούχο Κλεάνθη και τον Ηρακλή Λάρδου.

Οι Παραδεισιώτες παίζοντας καλό ποδόσφαιρο και στα δυο ημίχρονα, έφτασαν στην νίκη επί του αντιπάλου τους,  πετυχαίνοντας την πρώτη μάλιστα  στο πρωτάθλημα  με σκορ 3-0.

Οι παίκτες του Μιχάλη Τσιβρινή ήθελαν αυτή την επιτυχία για να ανεβούν ακόμα ψηλότερα στο βαθμολογικό πίνακα. Πήραν από την αρχή τα ηνία του αγώνα και την κατοχή και με σωστή ανάπτυξη, κυνήγησαν από την αρχή το πρώτο γκολ, για να είναι στη συνέχεια και μέχρι το 90΄ ευκολα τα πράγματα γι αυτούς.

Το γκολ ήρθε στο 34΄, σχετικά αργά από τον Στάθη Αλεξανδρίδη, ο οποίος με ατομική προσπάθεια μπήκε στην περιοχή και νίκησε τον Καντιμοίρη για να γίνει έτσι το 1-0.

Ο Στάθης Αλεξανδρίδης άνοιξε το σκορ για τον Κλεάνθη ΦΩΤΟ ΒΙΚΤΩΡΟ Στάθης Αλεξανδρίδης άνοιξε το σκορ για τον Κλεάνθη ΦΩΤΟ ΒΙΚΤΩΡ

Η αντίδραση από τον Ηρακλή Λάρδου δεν ήρθε. Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι στο διάστημα μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, σε καμία περίπτωση δεν απείλησαν την εστία του Καστανάκη.
Αντίθετα ο Κλεάνθης πίεσε κι είχε ευκαιρίες και για δεύτερο γκολ.

Στο β΄ ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήθελαν να «σφραγίσουν» την νίκη τους. Μπήκαν αποφασισμένοι κι αυτό που κυνηγούσαν δεν άργησε να έρθει.

Στο 58΄ ο Μαριάς βρέθηκε πλάγια στην περιοχή και με δυνατό σουτ  νίκησε τον τερματοφύλακα του Ηρακλή Λάρδου πετυχαίνοντας  το 2-0

Το ματς από το σημείο αυτό και μετά, με τον Κλεάνθη να υπερέχει ήταν τυπική διαδικασία. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν ελάχιστα την εστία του Καστανάκη, χωρίς να φτάσουν στην ουσία κι έτσι οι γηπεδούχοι που διατήρησαν την υπεροχή και στο δεύτερο μισό του παιχνιδιού, πέτυχαν ακόμα ένα γκολ ολοκληρώνοντας την νίκη τους και διευρύνοντας το σκορ.

Με δυνατό σουτ ο Κυριάκος Μαριάς (αριστερά) σημείωσε το 2-0 ΦΩΤΟ ΒΙΚΤΩΡΜε δυνατό σουτ ο Κυριάκος Μαριάς (αριστερά) σημείωσε το 2-0 ΦΩΤΟ ΒΙΚΤΩΡ

Στο 80΄ο Αλεξανδρίδης συνδυάσθηκε όμορφα με τον Λυριστή και από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το τελικό 3-0.

Αλεξανδρίδης  και Κρομμύδας Ν. ήταν οι καλύτεροι από τους νικητές ενώ από τον Ηρακλή Λάρδου ξεχώρισαν περισσότερο οι Κοντός και Τανγκάεφ.

Παραπονούμενες έφυγαν κι οι δυο ομάδες  από το γήπεδο από τη διαιτησία των κ.κ. Ατσικνούδα, Τσέτσου και Καραγιάννη.

Κλεάνθης: Καστανάκης, Γιατσιάτσος, Κρομμύδας Ν., Καρίκης, Φωτεινής, Μαριάς, Σκόρπος (70΄Γιαννίκος), Πελέκης (81΄Ποζατζίδης), Γκινής, Λυριστής (85΄Θάνος), Αλεξανδρίδης
Ηρακλής Λάρδου: Καραγιάννης (16΄λ.τ. Καντιμοίρης), Καλογέρης, Νίκολι, Παπαϊωάννου, Τσαγκαρόπουλος, Μπάρδης (83΄Καφάλας), Ευαγγελίδης Στ., Κοντός, Τανγκάεφ, Στογιανόφσκι (66΄Ευαγγελίδης), Μπενούρ.