Δυνατές «μονομαχίες» στον στον Ιπποκράτειο Αγώνα Ορεινής Ποδηλασίας

Μια πετυχημένη διοργάνωση που έχει όλα τα εχέγγυα για να γίνει θεσμός: ο Ιπποκράτειος Αγώνας Ορεινής Ποδηλασίας, έγινε την περασμένη Κυριακή το πρωί στην Κω. Υπεύθυνος της ήταν ο Δημήτρης Καπατσώρης και οι αθλητές τερμάτισαν, αφού ξεκίνησαν από το κέντρο της πόλης, στο δάσος της Τσουκαλαριάς.

Στον αγώνα πήραν μέρος αθλητές από την Ελλάδα και την Ολλανδία, δείχνοντας εμπράκτως πως προσελκύει το ενδιαφέρον αρκετών ανθρώπων που αγαπούν το ποδήλατο.

Τα αποτελέσματα, έτσι όπως δόθηκαν από τους διοργανωτές:
Κατηγορία 18-29
1) Πετρίδης Θοδωρής -SMF TEAM
2) Χόγκιεμστερ Νιεκ-Bike Team Drachten
3) Παπασταματάκης Κυριάκος-Ροδήλιος
4) Τσόκος Παναγιώτης-Διαγόρας
5) Τσαπλαντώνης Αναστάσιος-Αθήνα
6) Ισουφάι Βασίλης-Αθήνα
7) Κοντάκης Μάριος-Χαλκίδα Master Bike
8) Νομικός Κωνσταντίνος-Κως
9) Ισουφάι Νίκος-Αθήνα

Κατηγορία 30-39
1) Παπασάββας Μιχάλης-ΠΑΟ
2) Τζορντ Ντεβριές- Bike Team Drachten
3) Κολιάδης Αντώνης-Ροδήλιος
4) Αντρέας Μπι Ντε Λέι- Bike Team Drachten
5) Χρυσικάκης Ηλίας-ΠΟΚ
6) Ρολφ Γιάσμα -Bike Team Drachten
7)  Κοντογιωργάκης Φανούρης-Λέρος
8) Χάρμεν Βαν Ντερ Μπι- Bike Team Drachten
9) Ζαφειράτος Πολύδωρος-ΠΟΚ
10) Τσαραπατσάνης Λάμπρος-Κως
11) Σουρασής Γιώργος-Κως
12) Καρακιόζης Νίκος-Κως
13) Φασόλης Μάρκος-Λέρος
14) Καστής Νίκος-Λέρος
15) Κορδολαίμης Παναγιώτης-Κως
16) Πέτρου Βαλάντης-Λέρος
17) Παπαδομιχελάκης Μάνος-Αθήνα

Κατηγορία 40+
1) Μιέντε Στέενσμα - Bike Team Drachten
2) Μάρκο Όορντ- Bike Team Drachten
3) Νικολένδρης Δαυίδ-Κως
4) Έψιμος Γιάννης-Κως
5) Ζαμάγιας Κώστας-Κως
6) Κλάας Νίμποερ- Bike Team Drachten
7)  Μπακαθανάσης Ιωάννης-Αθήνα
8) Γεωργαντζής Δημήτρης-Κως
9) Γιαν Μόες- Bike Team Drachten
10) Ίπε Βεϊντέμα- Bike Team Drachten
11) Σιδέρης Χρήστος-Κως
12) Κουλιάς Μάνος-Κως
13) Έινζε Ρινσέμα- Bike Team Drachten
14) Μάρτιν Στέενσμα- Bike Team Drachten
15) Μπουλαφέντης Γιώργος-Λέρος
16) Χατζηγιάννης Βασίλης-Κως
17) Ψαλτάκος Προκόπης-Λέρος
18) Καρούτζος Στέλιος North Bike
19) Πλεύρης Μύρων-North Bike
20) Φερντινάντο Φερούτσιο-Κως
Ριενκ Β.Ν. Μέουλεν- Bike Team Drachten DNF
 Πρέζας Νίκος-ΠΟΚ DNF
 Λύτρας Στάθης- North Bike DNF
 Μπεσίρης Γράμμος- Κως DNF