Η «Γιορτή» πλησιάζει…

Ένα γεμάτο τετραήμερο περιμένει τους φίλους του αναπτυξιακού μπάσκετ στο κλειστό γυμναστήριο Ιαλυσού όπου θα διεξαχθεί από τις 27 έως και τις 30 Οκτωβρίου το τουρνουά «7η Γιορτή του Μπάσκετ».

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει τριάντα εφτά παιχνίδια για τους νεαρούς αθλητές και νεαρές αθλήτριες εννέα σωματείων από τη Ρόδο και την Κω (Ιάλυσος, Διαγόρας, Κολοσσός, ΑΟ Σταματίου, Ελπίς, Ροδίων Άθλησις, ΑΕ Δικαίου, Φοίβος, Ιπποκράτης) που αναπτύσσουν το άθλημα λειτουργώντας τμήματα υποδομής. Το τουρνουά, άλλωστε, αφορά στις κατηγορίες μίνι, τζούνιορ και προ μίνι.

Την Πέμπτη και την Παρασκευή το αγωνιστικό πρόγραμμα θα ξεκινάει το μεσημέρι και θα ολοκληρώνεται το βράδυ όμως το Σαββατοκύριακο η δράση θ’ αρχίζει από νωρίς το πρωί!

Αναλυτικά:

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου

(14.00’-15.00’) Ιάλυσος – Κολοσσός Β’ (αγόρια τζούνιορ)

(15.00’-16.00’) Ελπίς – Διαγόρας (αγόρια προ μίνι)

(16.00’-17.00’) Κολοσσός Β’ – Ελπίς (αγόρια μίνι)

(17.00’-18.00’) Διαγόρας – Ροδίων Άθλησις (αγόρια τζούνιορ)

(18.00’-19.00’) Ιάλυσος Β’ – Διαγόρας Β’ (αγόρια μίνι)

(19.00’-20.00’) Ροδίων Άθλησις – ΑΟ Σταματίου (αγόρια προ μίνι)

(20.00’-21.00’) Ιάλυσος – Κολοσσός (κορίτσια μίνι)

(21.00’-22.00’) Κολοσσός Α’ – Διαγόρας Α’ (αγόρια μίνι)

 

Παρασκευή 28 Οκτωβρίου

(13.00’-14.00’) Κολοσσός – Ιάλυσος (κορίτσια προ μίνι)

(14.00’-15.00’) ΑΟ Σταματίου – Ροδίων Άθλησις (αγόρια μίνι)

(15.00’-16.00’) Φοίβος – Διαγόρας (κορίτσια μίνι)

(16.00’-17.00’) Ιάλυσος – Φοίβος (αγόρια προ μίνι)

(17.00’-18.00’) Ιπποκράτης – Ιάλυσος (αγόρια μίνι)

(18.00’-19.00’) Κολοσσός Α’ – Ιπποκράτης (αγόρια τζούνιορ)

(19.00’-20.00’) Ιπποκράτης – Κολοσσός (κορίτσια μίνι)

(20.00’-21.00’) ΑΕ Δικαίου – Ιάλυσος (κορίτσια μίνι)

 

Σάββατο 29 Οκτωβρίου

(10.30’-11.30’) Ιπποκράτης – Ιάλυσος (αγόρια προ μίνι)

(11.30’-12.30’) Διαγόρας – Ιπποκράτης (αγόρια τζούνιορ)

(12.30’-13.30’) ΑΕ Δικαίου – Κολοσσός (κορίτσια μίνι)

(13.30’-14.30’) Ροδίων Άθλησις – ΑΟ Σταματίου (αγόρια τζούνιορ)

(14.30’-15.30’) Κολοσσός Α’ – Διαγόρας (αγόρια προ μίνι)

(15.30’-16.30’) Φοίβος – Κολοσσός Β’ (αγόρια προ μίνι)

(16.30’-17.30’) Ιάλυσος – Φοίβος (κορίτσια μίνι)

(17.30’-18.30’) Ελπίς – Ιπποκράτης (αγόρια μίνι)

(18.30’-19.30’) Ιπποκράτης – Διαγόρας (κορίτσια μίνι)

(19.30’-20.30’) Ιάλυσος – Κολοσσός Α’ (αγόρια τζούνιορ)

(20.30’-21.30’) Κολοσσός Γ’ – Διαγόρας Β’ (αγόρια μίνι)

 

Κυριακή 30 Οκτωβρίου

(10.00’-11.00’) Κολοσσός Α’ – Ιπποκράτης (αγόρια προ μίνι)

(11.00’-12.00’) Ιπποκράτης – Κολοσσός Β’ (αγόρια τζούνιορ)

(12.00’-13.00’) ΑΟ Σταματίου – Φοίβος (κορίτσια μίνι)

(13.00’-14.00’) Φοίβος – Ελπίς (αγόρια προ μίνι)

(14.00’-15.00’) Ιάλυσος – Ιπποκράτης (κορίτσια μίνι)

(15.00’-16.00’) ΑΕ Δικαίου – Διαγόρας (κορίτσια μίνι)

(16.00’-17.00’) Ιάλυσος Α’ – Κολοσσός Α’ (αγόρια μίνι)

(17.00’-18.00’) Κολοσσός Β’ – Ιάλυσος Β’ (αγόρια μίνι)

(18.00’-19.00’) Διαγόρας Α’ – Ροδίων Άθλησις (αγόρια μίνι)

(19.00’-20.00’) Κολοσσός Γ’ – ΑΟ Σταματίου (αγόρια μίνι).

Το τουρνουά διοργανώνεται από το ΓΑΣ Ιάλυσο σε συνεργασία με τον ΠΑΟ Ιαλυσό και στηρίζεται από τη Δημοτική Κοινότητα Ιαλυσού, την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου ενώ τελεί υπό την αιγίδα της Τοπικής Επιτροπής ΕΟΚ Δωδεκανήσου.