Νέα ήττα στην Αγία Παρασκευή η Τελχινίς

Η Τελχινίς δεν τα κατάφερε ούτε απέναντι στην Αγία Παρασκευή γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα με 3-0 και μένοντας για ακόμη ένα παιχνίδι χωρίς σετ.  

Οι αθλήτριες του Νίκου Τσιντομηνά δεν κατάφεραν να απειλήσουν επιθετικά, παρά μόνο ελάχιστες φορές, τις αντιπάλους τους ενώ μέτρια ποιοτικά ήταν η άμυνα και η υποδοχή τους.
Το παιχνίδι της Αγίας Παρασκευής με αριθμούς έχει ως εξής:    
ΑΕ Αγ. Παρασκευής - ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 σετ σε 59΄
Τα σετ: 25-15 σε 20΄, 25-12 σε 20΄ και 25-17 19΄

Οι ομάδες:
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: (Κωστακόπουλος): Τσιώνη, Ζήση Χ., Μιχαλάκη, Δρούγκα, Λάιου, Ζήση Π., Μανιατογιάννη –λ / Καράβη, Καβριγιάνη, Γκιζιώτη και Παραμανίδη.
ΤΕΛΧΙΝΙΣ  (Τσιντομηνάς): Καρολίνα Χρυσοχού, Ματίνα Γιαννέλη, Μαρία Βρατσάλη, Φαίη Μίχου, Ελένη Μητροπούλου, Αγλαΐα Σκορδά, Νικολέτα Αμορανίτη (λ) Γιώτη (λ), Μαθιουδάκη, Τερζίου, Κουτζούκη, Δαουτοπούλου, Κουλουμέντα, Χειμωνέττου.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 4ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής του 2ου υποομίλου του Α ομίλου είναι:
ΓΣ Αστέρας Αγίου Δημητρίου - ΑΣΣ Αναγέννηση 3-0 (25-21, 25-21, 25-16)
ΑΕ Αγίας Παρασκευής - ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 (25-15, 25-12, 25-17)
ΓΣ Πανιώνιος - ΑΟ Παλλήνης 3-0 (25-20, 27-25, 25-17)
ΑΟΦ Πορφύρας - ΖΑΟΝ 3-0 (25-16, 25-18, 25-20)
ΑΟ Ηλυσιακός - ΑΣ Ηλιούπολης 3-0 (25-20, 25-16 25-23)        
Ρεπό έχει το  ΑΟ Αιγάλεω

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.    ΓΣ Πανιώνιος    4    12    4-0    12-0
2.    ΑΟ Ηλυσιακός                 4    11    4-0    12-2
3.    ΑΟΦ Πορφύρας                3    9    3-0    9-0
4.    ΑΣ Ηλιούπολης                3    6    2-1    6-4
5.    ΑΕ Αγίας Παρασκευής    4    6    2-2    7-7
6.    ΑΟ Αιγάλεω    3    6    2-1    7-3
7.    Ζηρίνειος ΑΟΝ    4    5    2-2    6-9
8.    ΓΣ Αστέρας Αγίου Δημ.    3    1    1-2    5-6
9.    ΑΟ Παλλήνη    4    1    0-4    2-12
10.    ΑΣΣ Αναγέννηση    4    0    0-4    1-12
11.    ΡΣΦΠ Τελχινίς    4    0    0-4    0-12
Ο Αστέρας Αγίου Δημητρίου έχει -3β

ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΙΣ 13.00
Την ερχόμενη Κυριακή η Τελχινίς θα υποδεχθεί στο Βενετόκλειο τον Αστέρα Αγ. Δημητρίου.
Το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββατοκύριακου έχει ως εξής:

ΣΑΒΒΑΤΟ (05/11)
Σάμος (16:00):-Αναγέννηση-Σάμου-
Πορφύρας Ηλιούπολη (17:30): Α.Σ. Ηλιούπολης- Πανιώνιος
Κάντζα (20:00): Α.Ο. Παλλήνης- Αγία Παρασκευή
ΚΥΡΙΑΚΗ (06/11):
Βενετόκλειο (13:00): Τελχινίς- Αστέρας Αγίου Δημητρίου
Στ. Βενέτης (17:00): Α.Ο. Αιγάλεω- Ηλυσιακός