Τοπικό Μπάσκετ: «Χορτάτο» Σαββατοκύριακο

Μπορεί το πρωτάθλημα ανδρών να έχει «διάλειμμα» αυτή την εβδομάδα όμως η αγωνιστική δράση στο τοπικό μπάσκετ καλά κρατεί, δεδομένου ότι ορίστηκαν 18 παιχνίδια το Σαββατοκύριακο, κυρίως για τα πρωταθλήματα υποδομών.

Καταρχάς, το ματς των γυναικών ανάμεσα στον Ανταγόρα και την Ακαδημία Καλύμνου που άλλαξε δύο φορές μέρα και ώρα (και έδρα!) ορίστηκε το Σάββατο στις 17.00’ στην Κω.
Από κει και πέρα, θα διεξαχθεί κανονικά η 2η αγωνιστική των εφήβων σε Ρόδο και βόρειο συγκρότημα ενώ για τις νεανίδες θα γίνει μόνο η 2η αγωνιστική του Ομίλου Νήσων, με τον Ιπποκράτη να ταξιδεύει στην Πάτμο.

Επίσης, έχουμε πρεμιέρα στον Όμιλο Ρόδου του πρωταθλήματος παμπαίδων αλλά και παγκορασίδων!
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Όμιλος Νήσων (1η αγωνιστική)
Σάββατο 5/11

Κλειστό Κω (17.00’) Ανταγόρας – Ακαδημία Καλύμνου
Ρεπό: Ιπποκράτης

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ
Όμιλος Ρόδου (2η αγωνιστική)
Σάββατο 5/11

Κρεμαστή (18.00’) Ελπίς – Ροδίων Άθλησις

Κυριακή 6/11
Καλυθιές (12.00’) Καλλιθέα – Κολοσσός
Ιαλυσός (19.00’) Ιάλυσος – Διαγόρας
Όμιλος Νήσων (2η αγωνιστική)

Σάββατο 5/11
Κάλυμνος (10.00’) Ακαδημία – Πανιώνιος Λέρου
Πυλί (17.00’) ΑΕ Δικαίου – ΕΑΚΑ
Ηρακλής 2000 – Ιπποκράτης 0-20(α.α.)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Όμιλος Νήσων (2η αγωνιστική)
Σάββατο 5/11

Πάτμος (12.30’) Ξάνθος – Ιπποκράτης
Ανταγόρας – ΑΕ Δικαίου 0-20(α.α.)
Ρεπό: ΕΑΚΑ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
Όμιλος Ρόδου (1η αγωνιστική)
Σάββατο 5/11

Ιαλυσός (16.00’) Ιάλυσος – Διαγόρας

Κυριακή 6/11
Βενετόκλειο (16.00’) Κολοσσός Α’ – Ιάλυσος Β’
Βενετόκλειο (18.00’) Κολοσσός Β’ – Ελπίς

Όμιλος Νήσων (2η αγωνιστική)
Σάββατο 5/11

Κάλυμνος (12.00’) Καλυμνιακός – Ιπποκράτης
Κάλυμνος (14.00’) ΕΑΚΑ – Πανιώνιος Λέρου

Κυριακή 6/11
Πυλί (15.00’) ΑΕ Δικαίου – Φοίβος
Ρεπό: Ακαδημία Καλύμνου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Όμιλος Ρόδου (1η αγωνιστική)
Σάββατο 5/11

Κρεμαστή (20.00’) Πήγασος – Κολοσσός

Κυριακή 6/11
Τέντα (19.30’) Διαγόρας – Ιάλυσος

Όμιλος Νήσων (2η αγωνιστική)
Σάββατο 5/11

Κλειστό Κω (19.00’) Ιπποκράτης – Ηρακλής 2000

Κυριακή 6/11
Κάλυμνος (10.30’) ΕΑΚΑ – ΑΕ Δικαίου
Κάλυμνος (12.30’) Καλυμνιακός – Ακαδημία
Ρεπό: Φοίβος .