Ο Σπανός οδηγεί τον Ποσειδώνα...

Η πρώτη φετινή νίκη του Ποσειδώνα επιτεύχθηκε χθες και μάλιστα εκτός έδρας στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής στην Α’ Κατηγορία.

Με «χρυσό» σκόρερ το Μανώλη Σπανό, οι Καρπάθιοι έφυγαν με τους τρεις βαθμούς από το Βάτι χάρις το 0-1 απέναντι στον τοπικό Διαγόρα. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο και τις φάσεις για να πετύχουν γκολ αλλά υστέρησαν στην τελική τους προσπάθεια.

Η μεγαλύτερη ευκαιρία για να σκοράρουν οι παίκτες του Γιάννη Καμπούρη δόθηκε στο 25’, όταν μετά από σουτ ο Γαλάνης απόκρουσε και ο Τομάζος με κεφαλιά στην επαναφορά έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, και πάλι ο Διαγόρας Βατίου προσπάθησε να κάνει το παιχνίδι του αλλά γρήγορα ο Ποσειδών ισορρόπησε και ευτύχησε ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση των 90’ να βρει δίχτυα χάρις σε ατομική προσπάθεια και σουτ του Μανώλη Σπανού μέσα από την περιοχή.

Για τέταρτο παιχνίδι η ομάδα του Βατίου χάνει βαθμούς στο τελευταίο πεντάλεπτο και παραμένει με «συγκομιδή» μόλις δύο στο φετινό πρωτάθλημα. Μέσω της «ΑΡ» ο Ποσειδών Καρπάθου θέλει να ευχαριστήσει το Διαγόρα Βατίου για τη φιλοξενία.

Καλή η διαιτησία του Αντωνά και των βοηθών του, Σπάρταλη και Καραγιάννη.

Διαγόρας: Τύρελης, Καραγιάννης (80’ Καπουράνι), Ζερβός, Έλληνας, Αδάμος, Μοσχής, Πρέτσι, Κατσαρής, Χατζησάββας (75’ Λαζίδης), Παπούρδανος (68’ Τριανταφυλλίδης), Τομάζος

Ποσειδών: Γαλάνης, Σπυριδάκης, Καζηλιέρης, Σπανός Ι., Κούτολο, Μαντινάος, Φράγκος (70’ Καουκάκης), Τσιαβέλης, Βασιλειώτης (85’ Βέργος), Τσιπιζίδης, Σπανός Ε. (90’ Τσαμης).