Ο «εκτελεστής» Μιλουτίνοβιτς

Η εκνευριστική ευστοχία του Αντρίγια Μιλουτίνοβιτς, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τον Κόροιβο, έκανε τους φιλάθλους του Κολοσσού να αισθάνονται αρκετά άβολα στο κάθισμά τους ενώ αρκετοί εξ αυτών ήταν πιο …ανήσυχοι αφού δεν έχουν περάσει πολλά χρόνια από το παιχνίδι που ο Σέρβος έκανε «ζημιά» στο Βενετόκλειο.

Τον Ιανουάριο του ‘14, ο Μιλουτίνοβιτς συμφώνησε για μισή σεζόν (μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος) με τον Απόλλωνα Πάτρας και τη 16η αγωνιστική οι «φρουροί της Αχαΐας» ήρθαν στη Ρόδο. Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν με +19 (47-66) λίγο πριν τελειώσει το τρίτο δεκάλεπτο αλλά οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή με τον Τσάμη και πέρασαν μπροστά με 82-75 ένα λεπτό πριν το τέλος του αγώνα.

Όμως, ο Απόλλωνας χαμογέλασε τελευταίος αφού έκανε ένα απίστευτο 9-0 μέσα σε πολύ λίγο χρόνο κι επικράτησε 82-84! Ο Μιλουτίνοβιτς πέτυχε τους έξι από τους εννέα πόντους των Πατρινών, μεταξύ των οποίων και το νικητήριο καλάθι…