Μεγάλες στιγμές του τένις….

Μεγάλες στιγμές έζησαν όσοι βρέθηκαν το προηγούμενο Σαββατοκύριακο στις αθλητικές εγκαταστάσεις του  ΡΟΑ.

Το «Vodafone Ρόδος cup» έκλεισε την αυλαία του με τον πιο ωραίο τρόπο.
Μετά από τρεις δυνατούς αγώνες το Σάββατο, από τις 15.00 έως τις 22.30 στα δυο γκρουπ αναδείχθηκαν οι πρώτοι:

Στο Red group οι Χατζημιχάλης-Αναστασιάδης και στο Black group οι Μαρινάκης Μ-Μαρινάκης Ι., ενώ δεύτεροι αναδείχθηκαν στο red group οι Παρίσης Α- Καστελοριζός Ν και στο Black group οι Χατζηβασιλείου Δ - Πεταλάς
Την Κυριακή πραγματοποιήθηκε ένας τελικός αντάξιος των προσδοκιών του φιλάθλου κοινού που γέμισε τις κερκίδες, με την παρουσία παλιών πρωταθλητών και αθλητών της νέας γενιάς.

Μεγάλος νικητής στην κατηγορία Masters αναδείχθηκε το ζευγάρι Χατζημιχάλης - Αναστασιάδης που μετά από δυο πλήρη σετ πήραν τη νίκη στο super tie break.