Συνέχεια στους σημαντικούς αγώνες μπριτζ

Συνέχεια στους σημαντικούς αγώνες για τους αθλητές του Ομίλου Αγωνιστικού Μπριτζ Ρόδου. Συγκεκριμένα τη Δευτέρα 7 Νοεμβρίου διεξήχθη η 5η ημερίδα ζευγών  κατηγορίας 1-16(Όπεν) με18 συμμετοχές.

Τα αποτελέσματα είναι τα εξής:
1. Σιμάτης Α.– Τσελεπής Λ.                 63,69%
2. Χατζησάββα Δ. – Λεριάς Ε.             60,41%
3. Βρούχος Κ. – Κελεπέρας Κ.            60,11%
4. Γιαλούσης Μ.– Δανελλάκης Δ.        56,54%
5. Μελεούνη Μ. – Πεζανάκης Ν.         55,65%

Ο Όμιλος Αγωνιστικού Μπριτζ Ρόδου συμμετέχει με 18 άλλους ομίλους στο ταυτόχρονο τουρνουά ζευγών Όπεν που διοργανώνει ο Όμιλος Πνευματικού Αθλητισμού Φιλοθέης σε συνεργασία με την Ελληνική Ομοσπονδία Μπριτζ κάθε Δευτέρα.

Στο σύνολο 19 Ομίλων και 247 ζευγών που συμμετείχαν στην ημερίδα με τις ίδιες ακριβώς διανομές τα αποτελέσματα των αθλητών από Ρόδο διαμορφώθηκαν όπως παρακάτω:
14. Σιμάτης Α.– Τσελεπής Λ.           61,19%
17. Βρούχος Κ.– Κελεπέρας Κ.       60,61%
38. Πλίγκος Ι. – Σβίγγος Ι.                58,31%

Την Τρίτη 8 Νοεμβρίου διεξήχθη η 4η ημερίδα ζευγών κατηγορίας 1-9 με 10 συμμετοχές. Τα αποτελέσματα είναι τα εξής:
1. Πετρίδης Β. – Πλίγκος Ι.                         68,28%
2. Μακέστας  Σ. – Παλογιαννίδης Μ.         59,84%
3. Γρηγοράς Ν. – Πλίγκος Ι.                        53,59%
4. Σιματη Μ.  – Χατζησάββα Δ.                   53,43%
5. Ματθαίου Σ. – Μηνέττος Α.                    52,18%

Ο Όμιλος Αγωνιστικού Μπριτζ Ρόδου συμμετέχει με 9 άλλους ομίλους στο ταυτόχρονο τουρνουά ζευγών κατηγορίας 1-9 που διοργανώνει ο Όμιλος Πνευματικού Αθλητισμού Φιλοθέης σε συνεργασία με την Ελληνική Ομοσπονδία Μπριτζ κάθε Τρίτη.

Στο σύνολο 10 Ομίλων και 99 ζευγών που συμμετείχαν στην ημερίδα με τις ίδιες ακριβώς διανομές τα αποτελέσματα, των Ρόδιων αθλητών είναι τα παρακάτω:
6. Μακέστας  Σ.  – Παλογιαννίδης Μ.           63,27%
18. Πετρίδης Β.  – Πλίγκος Ι.                        57,10%
26. Γρηγοράς Ν. – Πλίγκος Ι.                        54,77%

Την Πέμπτη  10 Νοεμβρίου συνεχίστηκε  το τουρνουά ομάδων κατηγορίας 1-16 (Όπεν) με 12 συμμετοχές και τα αποτελέσματα μετά από πέντε αγώνες είναι τα εξής:
1. Η ομάδα Τυραδέλλη με τους αθλητές  Τυραδέλλη Α., Τσάβαλο Α., Καρακατσάνη Β., Καρακατσάνη Η., Καλαβρέζο Ε. με 76,36 Victory.
2. Η ομάδα Δανελλάκη με τους αθλητές Δανελλάκη Δ., Γιαλλούση Μ., Διακοσταματίου Ν., Τσελεπή Λ., Φοιτός Σ.  με 71,97 Victory.
3.  Η ομάδα Βρούχου με τους αθλητές  Βρούχο Ν., Κελεπέρα Κ., Σιμάτη Α., Σβίγγο Ι., Λεριά Ε.  με 65,42 Victory.

4.  Η ομάδα Παλογιαννίδη με τους αθλητές Παλογιαννίδη Μ., Χήτα Ε., Δουλγέρη Α., Τσιμπιδάκη Ε., Μακέστα Σ., Μηνέττο Α. με 63,09 Victory.
5. Η ομάδα Πεζανάκη  με τους αθλητές  Πεζανάκη Ν., Μελεούνη Μ., Τσαβαρή Ε., Ράμο Β. με 59,96 Victory.
6. Η ομάδα Ζερβού με τους αθλητές  Ζερβό Ι., Γιάκλο Κ., Χατζηιωάννου Ε., Παληγιάννη Φ.,  Παπαεμμανουήλ Δ.,  Καταξενό Γ.  με 54,78  Victory.

7. Η ομάδα Βεργή με τους αθλητές Βεργή Κ.,  Τσέτσερη Κ., Κάζα Π.,  Κοψιά Ν., Καβαλάκη Ι. με 52,58 Victory.
8. Η ομάδα Πλίγκου με τους αθλητές  Πλίγκο Ε., Αγαπητό Σ., Ζαφείρη Μ., Κουτσάκη Ι., Γρηγορά Ν. με 49,35 Victory.
9.  Η ομάδα Κολιάη με τους αθλητές Κολιάη Ε., Κολιάη Σ., Πιρπιρή Δ.,  Μαυρονικόλα Ι. με 40,64 Victory.
10. Η ομάδα Σανσόγλου με τους αθλητές Σανσόγλου Π.,  Χαλικιά Γ., Παταβούκα Ν., Χατζηγεωργίου Δ. με 39,09 Victory.

11. Η ομάδα Μπονιάτη με τους αθλητές Μπονιάτη Δ., Χατζησάββα Δ., Σιμάτη Μ., Σταυρή Μ.με 23,98 Victory.
12. Η ομάδα Φιλίππου  με τους αθλητές Φιλίππου Κ.,  Χατζηγεωργίου Δ., Αρχαγγελίτης Μ., Καραγιουσούφ Τ., Βολτατζή Γ., Παπαμιχαήλ Σ. με 1,84  Victory.