Τοπικό μπάσκετ: Αλλαγές στις αναπτυξιακές κατηγορίες

Σε αλλαγές του αγωνιστικού προγράμματος το τετραήμερο 18-21 Νοεμβρίου προχώρησε η Επιτροπή Πρωταθλήματος της ΤΕ ΕΟΚ Δωδεκανήσου. 

Το παιχνίδι των νεανίδων, Ιπποκράτης – ΕΑΚΑ, θα ξεκινήσει το Σάββατο μισή ώρα νωρίτερα, δηλαδή στις 13.30’ αντί στις 14.00’, ενώ το ίδιο ισχύει και για τον αγώνα των παμπαίδων που ακολουθεί αμέσως μετά στο κλειστό γυμναστήριο της Κω.

Αλλαγή μέρας και ώρας έναρξης σημειώθηκε και στο ματς των νεανίδων για τον Όμιλο Ρόδου ανάμεσα στον Κολοσσό και τον Διαγόρα.

Δε θα γίνει την Κυριακή στις 16.00’ αλλά το Σάββατο στις 20.00’, λίγο μετά τη λήξη του αγώνα της Α1, Κολοσσός H Hotels – Δόξα Λευκάδας.  Επίσης, η αναμέτρηση των παμπαίδων Διαγόρας – Κολοσσός Β’ θα ξεκινήσει την Κυριακή στις 20.30’ αντί στις 19.00’.

Τέλος, το Σάββατο ο αγώνας Ακαδημία Καλύμνου – ΕΑΚΑ για το πρωτάθλημα των παγκορασίδων θα ξεκινήσει μία ώρα αργότερα, στις 19.00’. 

Αναλυτικά το νέο πρόγραμμα:
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ
Όμιλος Ρόδου (5η αγωνιστική)

Παρασκευή 18/11
Ιαλυσός (16.00’) Ήλιος – Σύμη
Σάββατο 19/11
Ιαλυσός (19.00’) Ιάλυσος – Καλλιθέα
Κυριακή 20/11
Κρεμαστή (17.00’) Ελπίς – Ροδίων Άθλησις

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ
Όμιλος Ρόδου (3η αγωνιστική)

Παρασκευή 18/11
Ροδίων Παιδεία (21.15’) Ροδίων Άθλησις – Κολοσσός
Σάββατο 19/11
Τέντα (21.00’) Διαγόρας – Ελπίς
Κυριακή 20/11
Καλυθιές (18.00’) Καλλιθέα – Ιάλυσος

Όμιλος Νήσων (3η αγωνιστική)
Σάββατο 19/11
Λέρος (12.00’) Πανιώνιος – ΑΕ Δικαίου
Κυριακή 20/11
Κάλυμνος (12.00’) ΕΑΚΑ – Ιπποκράτης

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Όμιλος Ρόδου (2η αγωνιστική)

Σάββατο 19/11
Βενετόκλειο (20.00’) Κολοσσός – Διαγόρας

Όμιλος Νήσων (3η αγωνιστική)
Σάββατο 19/11
Κλειστό Κω (13.30’) Ιπποκράτης – ΕΑΚΑ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
Όμιλος Ρόδου (2η αγωνιστική)
Κυριακή 20/11
Ιαλυσός (16.00’) Ιάλυσος Β’ – Ιάλυσος Α’
Τέντα (20.30’) Διαγόρας – Κολοσσός Β’

Όμιλος Νήσων (3η αγωνιστική)
Σάββατο 19/11
Κλειστό Κω (15.30’) Ιπποκράτης – ΕΑΚΑ
Κυριακή 20/11
Λέρος (11.00’) Πανιώνιος – ΑΕ Δικαίου
Κλειστό Κω (14.00’) Φοίβος – Ακαδημία Καλύμνου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Όμιλος Ρόδου (2η αγωνιστική)
Κυριακή 20/11
Βενετόκλειο (10.00’) Κολοσσός – Διαγόρας
Δευτέρα 21/11
Ιαλυσός (18.30’) Ιάλυσος – Πήγασος

Όμιλος Νήσων (3η αγωνιστική)
Σάββατο 19/11
Κάλυμνος (19.00’) Ακαδημία – ΕΑΚΑ
Κυριακή 20/11
Καρδάμαινα (16.30’) Ηρακλής 2000 – Καλυμνιακός
Δευτέρα 21/11
Πυλί (18.00’) ΑΕ Δικαίου – Φοίβος.