Να «ψηλώσουν» θέλουν σήμερα Σύμη και Χάλκη

Να κερδίσουν έδαφος στην προσπάθειά τους να διαγράψουν μία καλή πορεία στο φετινό πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας θα επιχειρήσουν η Σύμη και η Χάλκη, που αναμετρώνται στο πλαίσιο του μοναδικού παιχνιδιού το οποίο διεξάγεται σήμερα για την 6η αγωνιστική.

Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 4η θέση της βαθμολογίας με 9 βαθμούς, τέσσερις λιγότερους από την πρωτοπόρο Κατταβιά, ενώ οι φιλοξενούμενοι είναι 6οι, με 7 βαθμούς. Το πρόγραμμα, οι διαιτητές και οι παρατηρητές των παιχνιδιών της 6ης αγωνιστικής:

1ος όμιλος

Σήμερα

*Σύμη (13:00) Σύμη-Χάλκη

 Διαιτησία: Παπακωνσταντίνου, Μαυρουδής, Λατσός

 Παρατηρητής: Καψής Ε.

Κυριακή

*Φάνες (14:45) Ακουσίλαος-Ορφέας

 Διαιτησία: Καραγιάννης, Καλκαβούρας, Τσιβίτης

 Παρατηρητής: Τσουκαλάς Ε.

 Παρ. Διαιτησίας: Πηδιάκης Στ.

*Κοσκινού (14:45) Διγενής-Άγιος Γεώργιος

 Διαιτησία: Ράδος, Βούλγαρη, Ορφανός

 Παρατηρητής: Καππάκας Γ.

 Παρ. Διαιτησίας: Σακελλαρίδης Ν.

Δευτέρα

*Καρακόνερο (19:00) Άγιος Ισίδωρος-Εθνικός

 Παρατηρητής: Ζωάννου Ι.

2ος όμιλος

Κυριακή

*Σάλακος (14:45) Αναγέννηση Ε.-Απόλλων Κ.

 Διαιτησία: Σπάταλης, Τσέτσος, Σταυρούλιας

 Παρατηρητής: Αγρέλλης Γ.

 Παρ. Διαιτησίας: Μίχας Ε.

*Άγιος Σουλάς (14:45) Ευκλής-Αθλέτικο

 Διαιτησία: Ατσικνούδας, Δουλγέρης, Δημητριάδης

 Παρατηρητής: Μπάρκας Α.

 Παρ. Διαιτησίας: Χρυσανθής Ν.

*Άγιοι Απόστολοι (14:45) Ιππότες-Δαμάγητος

 Διαιτησία: Παπακωνσταντίνου, Βασιλείου Χ., Μπάρκας

 Παρατηρητής: Παυλούς Σ.

 Παρ. Διαιτησίας: Ζαννατίδης Κ.

*Κοσκινού (18:00) Κύπρος-Αδελφοσύνη

 Διαιτησία: Αντωνάς, Αχιολάς, Σαρρής

 Παρατηρητής: Κάππας Μ.

 Παρ. Διαιτησίας: Φουκαράς Α.

Όμιλος Νήσων-4η αγωνιστική

Σήμερα

*Κάλυμνος (12:00) Καλυμνιακός-Ξάνθος

 Διαιτησία:Καραμούτας, Κρίκογλου, Δημόπουλος

 Παρατηρητής: Καραγεωργίου Ν.

 Παρ. Διαιτησίας: Φραγκίνης Στ.

Κυριακή

*Λακκί (11:30) ΑΕ Λέρου-Βαθύ

 Διαιτησία: Γιαμούζης, Βουλγαράκης, Γεωργιτσόπουλος

 Παρατηρητής: Χατζηγεωργίου Ε.

 Παρ. Διαιτησίας: Καστής Α.

*Κέφαλος (12:00) Νικαγόρας-Ανταγόρας

 Διαιτησία: Πατσιαούρας, Κρίκογλου, Μαυρίδης

 Παρατηρητής: Σημαντηράκης Ι.

 Παρ. Διαιτησίας: Αργυρίου Ε.

*Ζηπάρι (12:00) Αναγέννηση Ασφ.-ΠΑΟ Κω

 Διαιτησία: Δημαράκης, Αλέκος, Στάμος

 Παρατηρητής: Χατζηνικολάου Μ.

 Παρ. Διαιτησίας: Βασιλείου Π.

*Ν. Σ. Ανταγόρα (14:45) ΑΕ Κως-ΑΟ Δικαίου

 Διαιτησία: Φραγκιαδάκης, Παγώνης, Πατσιαούρας

 Παρατηρητής: Βραχνάς Κ.

 Παρ. Διαιτησίας: Βασιλείου Π.