Τοπικό μπάσκετ: «Γεμάτο» αγωνιστικό διήμερο

Αγώνες για τα πρωταθλήματα ανδρών, εφήβων, νεανίδων, παμπαίδων και παγκορασίδων θα διεξαχθούν σήμερα κι αύριο τόσο στη Ρόδο όσο και στα γήπεδα του βορείου συγκροτήματος.

Στο σημερινό πρόγραμμα ξεχωρίζει ο αγώνας των εφήβων ανάμεσα στον Πανιώνιο Λέρου και την ΑΕ Δικαίου αλλά και των νεανίδων μεταξύ του Κολοσσού και του Διαγόρα. 

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ

Όμιλος Ρόδου (5η αγωνιστική)

Σήμερα

Ιαλυσός (19.00’) Ιάλυσος – Καλλιθέα

Διαιτητές: Φάκαρος, Αγγελής

Αύριο

Κρεμαστή (16.00’) Ελπίς – Ροδίων Άθλησις

Διαιτητές: Ξανθός, Αρνάς

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

Όμιλος Ρόδου (3η αγωνιστική)

Σήμερα

Τέντα (21.00’) Διαγόρας – Ελπίς

Διαιτητές: Φάκαρος, Αγγελής

Αύριο

Καλυθιές (18.00’) Καλλιθέα – Ιάλυσος

Διαιτητές: Αρνάς, Γαλανός

Όμιλος Νήσων (3η αγωνιστική)

Σήμερα

Λέρος (12.00’) Πανιώνιος – ΑΕ Δικαίου

Διαιτητές: Μητσού, Διαμαντής

Αύριο

Κάλυμνος (12.00’) ΕΑΚΑ – Ιπποκράτης

Διαιτητές: Νικηφορίδης, Γιακουμής

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Όμιλος Ρόδου (2η αγωνιστική)

Σήμερα

Βενετόκλειο (20.00’) Κολοσσός – Διαγόρας

Διαιτητές: Αντωνίου, Βλάσσης

Όμιλος Νήσων (3η αγωνιστική)

Σήμερα

Κλειστό Κω (13.30’) Ιπποκράτης – ΕΑΚΑ

Διαιτητής: Νικηφορίδης

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

Όμιλος Ρόδου (2η αγωνιστική)

Αύριο

Ιαλυσός (16.00’) Ιάλυσος Β’ – Ιάλυσος Α’

Διαιτητές: Αντωνίου, Μόραλης

Τέντα (20.30’) Διαγόρας – Κολοσσός Β’

Διαιτητές: Ξανθός, Γαλανός

Όμιλος Νήσων (3η αγωνιστική)

Σήμερα

Κλειστό Κω (15.30’) Ιπποκράτης – ΕΑΚΑ

Διαιτητής: Νικηφορίδης

Αύριο

Λέρος (11.00’) Πανιώνιος – ΑΕ Δικαίου

Διαιτητές: Μητσού, Διαμαντής

Κλειστό Κω (14.00’) Φοίβος – Ακαδημία Καλύμνου

Διαιτητές: Μάγκος, Πατμίου

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Όμιλος Ρόδου (2η αγωνιστική)

Αύριο

Βενετόκλειο (10.00’) Κολοσσός – Διαγόρας

Διαιτητές: Αρνάς, Βλάσσης

Δευτέρα 21/11

Ιαλυσός (18.30’) Ιάλυσος – Πήγασος

Διαιτητές: Μητσού, Γαλανός

Όμιλος Νήσων (3η αγωνιστική)

Σήμερα

Κάλυμνος (19.00’) Ακαδημία – ΕΑΚΑ

Διαιτητές: Μητσού, Διαμαντής

Αύριο

Καρδάμαινα (16.30’) Ηρακλής 2000 – Καλυμνιακός

Διαιτητές: Μάγκος, Πατμίου

Δευτέρα 21/11

Πυλί (18.00’) ΑΕ Δικαίου – Φοίβος

Διαιτητές: Γιακουμής, Πατμίου.