Δίκαιη μοιρασιά στη Σύμη

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση προχθές στη Σύμη όπου η τοπική και ομώνυμη ομάδα υποδέχτηκε τη Χάλκη στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής για τον α’ όμιλο στη Β’ Κατηγορία.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή και κάποιες ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ χωρίς όμως να το καταφέρουν ενώ στην επανάληψη, περισσότερο αποφασισμένοι οι Συμιακοί, άνοιξαν το σκορ στο 50’ μετά από σέντρα που έγινε και κεφαλιά από το Στεφάνου, προλαβαίνοντας την έξοδο του Κυζάλα.

Η Χάλκη έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 58’ με ατομική ενέργεια και σουτ του Γούλα, ενώ είχε τη μεγάλη ευκαιρία να πάρει και τη νίκη στο 73’, αφού ο Κρητσιώτης έκανε ωραία κίνηση μπήκε από αριστερά στην περιοχή και πλάσαρε αλλά η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Τσαβαρή που στη συνέχεια μπλόκαρε. Το τελικό 1-1 κρίνεται δίκαιο με βάση και τη συνολική εικόνα των δύο ομάδων στη χθεσινή αναμέτρηση.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Παπακωνσταντίνου με βοηθούς τους Μαυρουδή και Λατσό.

Σύμη: Τσαβαρής, Χατζηπέτρος Ν. (67’ Στεφάνου Μ.), Ζουρούδης, Λεβεντέρης, Στεφάνου Α., Χατζηπέτρος Μ. (46’ Τσαουσέλης), Ράπι Σ., Καραβαΐλης, Μεγαλούδης (46’ Ράπι Ο.), Μπερζέστα, Καραγιάννης.
Χάλκη: Κυζάλας, Τσιώνης, Κωστίδης, Αβραμίδης, Γεωργίου, Γκαμαλέτσος, Φέρο, Καβουκλής (52’ Μερκάι, 75’ λτ. Κυπραίος), Κρητσιώτης, Χατζηνικόλας (55’ Γούλας), Σπαχίου.