Με τον Φοίνικα  το «Ροδίων» για το Κύπελλο

Στον Πειραιά θα πάει για την β΄ φάση του Κυπέλλου η ανδρική ομάδα των Αθλοπαιδιών της Κω  για να αντιμετωπίσει τον Εθνικό Πειραιά.

Για τον ίδιο λόγο η γυναικεία  ομάδα του Ροδίων Αθλησις θα υποδεχθεί την Τελχινίδα σύμφωνα με το αποτέλεσμα της χθεσινής κλήρωσης, ενώ η ανδρική του ομάδα θα έχει σχετικά εύκολο έργο απέναντι στον ΑΕΣΠ Φοίνικα.

Πιο συγκεκριμένα:  
Πραγματοποιήθηκε χθες  στα γραφεία της ΕΟΠΕ η κλήρωση της 1ης αγωνιστικής της Β’ φάσης του Κυπέλλου Ανδρών – Γυναικών.

Αναλυτικά τα ζευγάρια που προέκυψαν:
ΑΝΔΡΩΝ
ΟΦΗ – ΣΦΠ Χανίων
Άνεμος Χανίων – ΟΠ Ρεθύμνου
Εθνικός ΟΦΠΦ – ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω
ΑΟ Βάρης ‘Αναγυρούς’ – ΣΠΑ Καρδίτσας
ΓΣ Απόλλων – ΔΑΣ Δραπετσώνας
ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΕΚ

ΑΚ Ζωγράφου – ΓΣ Πανιώνιος
ΑΟΝ Αργυρούπολης – ΑΟ Παλλήνη
ΓΣ Κερατέας – ΑΣ Ιωνικός
ΑΟ Μαρκοπούλου – ΑΣ Πανερυθραϊκός
ΣΦΑΜ «Φοίβος» - ΓΣ Ηλιούπολης
Αναγέννηση Άρτας – ΑΓΣ Ιωαννίνων
ΑΕΠ Ολυμπιάς – ΑΟ Καλαμάτα 80

Άρατος 1893 Κιάτου – ΑΟ Αιγιαλέων
ΑΟ Ξυλοκάστρου – ΑΣΠ Ερμής
ΕΑ Πατρών – ΑΣΠ Απόλλων
Νικητής ΓΣ Αρχέλαος / ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας – Νικητής ΓΣ Γρεβενών / ΦΕΣ Αριστοτέλης
ΕΠΕΣΘ 3 – ΑΣ Μακεδονικός

ΕΠΕΣΘ 1 – ΑΜΣ Νέστωρ
Πήγασος Πολίχνης – ΧΑΝΘ
ΑΠΣ Αίας Ευόσμου – ΑΣ Ελπίς
ΕΠΕΣΘ 2 – ΟΠΑΘ Περσέας
ΑΕΝ Πανοράματος – ΑΣ Άρης

ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής
ΑΣΑ Έβρος – ΑΟ Σερρών
ΑΟ Καβάλας – ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας
ΑΕ Λάρισας – ΑΣ Αργώ Βόλου
ΑΕΣΠ Φοίνικας – Ροδίων Άθλησις
ΦΟ Καμποχώρων – ΑΟ Μυτιλήνης

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΓΣ Πετρούπολης – ΑΣΠ Ίωνες
ΓΣ Χαλανδρίου – ΖΑΟΝ
ΟΦΑ Απολλώνιος – ΑΕ Αθήνα Μαγκουφάνας
ΑΕ Αμπελοκήπων – ΓΣΛ Ηρακλής
ΓΣ Αστέρας Αγίου Δημητρίου – ΑΟ Παλλήνη
ΔΑΣ Δραπετσώνας – ΑΣ Ηλιούπολη

ΦΟ Βριλησσίων – ΑΟΝ Αμαζόνες
ΑΟ Θρίαμβος – ΣΦΑΜ ‘Ο Φοίβος’
ΑΠΣ Αλίμου – ΓΣ Πανιώνιος
Νίκη Αμαρουσίου – ΑΟ Ηλυσιακός
ΑΟ Αιγάλεω – ΑΕ Αγίας Παρασκευής
ΓΕ Ηρακλείου – ΓΑΣ Μεσσαράς

Κύδων Χανίων – ΟΠ Ρεθύμνου
Φιλαθλητικός Πρέβεζας – ΑΣ Γιάννενα
ΑΣ Βολίς Κέρκυρας – ΠΑΣ Ιωνικός 80
ΕΣΠΕΜ 1 – ΓΑΣ Αρχέλας
ΕΣΠΕΜ 3 – ΕΣΠΕΜ 4

ΕΟ Σταυρούπολης – ΔΑΣ Ωραιοκάστρου
ΧΑΝΘ – ΣΑΑΚ Ανατόλια
ΑΣ Καμπανιακός – ΜΑΣ Νέα Γενεά
Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 – ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης
ΑΕΣ Μυγδονιακός – ΕΠΕΣΘ 1
ΜΕΝΤ – ΠΑΟΚ

ΕΣΠΕΜ 2 – ΑΣΚ Λαγκαδά
ΓΣ Νίκαιας – ΑΟ Λαμία 2013
ΑΣ Αργώ Βόλου – ΑΣ Ασκληπιός
ΑΠΣ Φθία Λαμίας – ΕΑ Λάρισας
ΓΣ Νίκη Βόλου – Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
ΑΣΠ Κόρινθος – ΓΣ Μεσσηνιακός

Παναχαϊκή 2014 – ΓΣ Σπαρτιακός
ΓΕ Παναχαϊκή – ΑΣΠ Απόλλων
Απόλλων Καλαμάτας – ΕΑ Πατρών
ΑΣΑ Έβρος – ΑΟ Νέας Βύσσας
ΑΟ Καβάλας – ΓΣΓ Νίκη
Ροδίων Άθλησις – ΡΣΦΠ Τεχλινίς