Τα τελικά αποτελέσματα των εκλογών του ΤΕΕ Δωδεκανήσου

Ολοκληρώθηκε τις πρώτες πρωινές ώρες η καταμέτρηση της ψηφοφορίας στο ΤΕΕ Δωδεκανήσου για την εκλογή νέας αντιπροσωπείας του Τμήματος, που απαρτίζεται από 33 μέλη.

 

Πρώτη αναδείχθηκε η παράταξη Δωδεκανησιακή Πρωτοβουλία Μηχανικών με 215  ψήφους με επικεφαλής τον κ. Γιάννη Γλυνό.

Δεύτερη αναδείχθηκε η παράταξη Συνεργασία Μηχανικών με 203 ψήφους και επικεφαλής τον κ Ιάκωβο Γρύλλη.

Ακολουθούν :

Η Παράταξη Δημοκρατική Κίνηση Μηχανικών (Αντώνης Γιαννικουρής) με 156 ψήφους

Η Παράταξη Μηχανικών Ένωσης (Μπράτιτσης Μιχάλης) με 58 ψήφους και

Η Πανεπιστημονική Κίνηση (Κλεόβουλος Παπακωνσταντίνου) 28 ψήφους

Ο επικεφαλής της πρώτης Παράταξης  κ. Γιάννης ΓλυνόςΟ επικεφαλής της πρώτης Παράταξης κ. Γιάννης Γλυνός

Οι έδρες

Από τις πρώτες εκτιμήσεις, δεδομένου ότι η κατανομή των εδρών θα γίνει σε κεντρικό επίπεδο οι έδρες κατανέμονται ως εξής:

ΔΩΠΡΩΜΗ 11 έδρες

ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ 10 έδρες

ΔΚΜ 7

ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΝΩΣΙΣ 2έδρες

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ 2 έδρες

Μία έδρα είναι διεκδικούμενη από ΔΚΜ και την Ένωση Μηχανικών αντίστοιχα

 

Οι ψήφοι αναλυτικά:

Για την αντιπροσωπεία του Περιφερειακού Τμήματος Νομού Δωδεκανήσου:

 

Ψηφίσαντες: 684

Έγκυρα: 660

Άκυρα: 11

Λευκά: 13

Ο κος Ιάκωβος Γρύλλης η παράταξη του οποίου κατέλαβε τη δεύτερη θέσηΟ κος Ιάκωβος Γρύλλης η παράταξη του οποίου κατέλαβε τη δεύτερη θέση

1 ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ 156

2 ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ 28

3 ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΙΑΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΔΩ.ΠΡΩ.ΜΗ. 215

4 ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΝΩΣΙΣ 58

5 ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ 203

ΣΥΝΟΛΟ ΕΓΚΥΡΩΝ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΩΝ: 660

 

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΤΜΗΜΑ ΝΟΜΟΥ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

ΝΟΜΟΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

1 ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 30

2 ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 50

3 ΓΙΑΝΝΙΚΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 111

4 ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 17

5 ΘΑΡΡΕΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 24

6 ΚΑΚΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 23

7 ΚΑΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 33

8 ΚΑΜΠΑΣΤΑΝΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 38

9 ΚΑΤΣΑΔΟΥΡΟΣ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ 17

10 ΚΟΣΜΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 29

11 ΚΟΥΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 15

12 ΚΟΥΡΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 26

13 ΚΟΥΤΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 28

14 ΛΑΚΟΥΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ 43

15 ΜΠΟΚΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 25

16 ΜΠΡΙΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 25

17 ΝΙΣΥΡΙΟΣ ΜΙΧΑΗΛ 20

18 ΟΘΕΙΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 23

19 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΣΑΒΒΑΣ 16

20 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΝΑΠΟΛΕΩΝ 28

21 ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 9

22 ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΜΑΡΙΑ 27

23 ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ 12

24 ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΙΟΡΔΑΝΗΣ 21

25 ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΚΛΗΜΗΣ 31

26 ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 21

27 ΤΣΑΤΤΑΛΙΟΣ ΜΙΧΑΗΛ 31

28 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 32

29 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 23

30 ΧΡΥΣΟΥΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 34

31 ΨΑΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 31

Ο κ. Αντώνης Γιαννικουρής η παράταξη του οποίου έκανε δυναμική  και εντυπωσιακή εμφάνισηΟ κ. Αντώνης Γιαννικουρής η παράταξη του οποίου έκανε δυναμική και εντυπωσιακή εμφάνιση

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΤΜΗΜΑ ΝΟΜΟΥ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

ΝΟΜΟΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

1 ΖΕΡΒΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 18

2 ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ 19

3 ΠΕΡΔΙΚΑΡΗΣ ΙΩΑΝ 10

 

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΙΑΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΔΩ.ΠΡΩ.ΜΗ.

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΤΜΗΜΑ ΝΟΜΟΥ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

ΝΟΜΟΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

1 ΑΡΓΥΡΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 34

2 ΑΡΓΥΡΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 56

3 ΓΕΡΓΑΤΣΟΥΛΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 18

4 ΓΙΩΤΑ ΜΑΝΙΑ 14

5 ΓΛΥΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 159

6 ΓΟΥΜΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 18

7 ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 39

8 ΖΟΥΜΠΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 42

9 ΚΑΠΝΟΥΛΛΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ-ΜΙΧΑΗΛ 33

10 ΚΑΤΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 23

11 ΚΟΖΑ ΧΡΥΣΑΦΙΝΑ 52

12 ΚΟΥΚΟΥΛΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 70

13 ΜΑΤΣΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 50

14 ΜΕΤΑΞΩΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 34

15 ΜΟΥΣΕΛΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 21

16 ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 60

17 ΠΑΛΑΙΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 57

18 ΠΑΥΛΟΥΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 30

19 ΡΑΜΜΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 65

20 ΡΑΠΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 18

21 ΡΟΥΦΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 19

22 ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 50

23 ΣΛΙΜΑΝ ΦΩΤΗΣ 45

24 ΣΤΑΦΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 24

25 ΣΤΕΡΓΙΑΔΗ ΜΑΡΙΑ 44

26 ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 33

27 ΣΦΥΡΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ 59

28 ΤΡΕΧΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 85

29 ΤΣΙΩΚΑ ΑΝΘΟΥΛΑ 25

30 ΧΑΤΖΑΝΤΩΝΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 30

31 ΧΑΤΖΗΓΙΑΚΟΥΜΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 39

32 ΧΑΤΖΗΛΑΖΑΡΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΙΖΑ) 71

ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΝΩΣΙΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΤΜΗΜΑ ΝΟΜΟΥ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

ΝΟΜΟΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

1 ΑΘΕΝΑ-ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 28

2 ΑΡΙΣΤΕΙΔΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 40

3 ΓΚΟΓΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 20

4 ΖΟΥΜΠΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 27

5 ΚΩΣΤΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 14

6 ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 22

7 ΜΕΛΕΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 37

8 ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 10

9 ΜΠΡΑΤΙΤΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 30

10 ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΣΟΦΙΑ 15

11 ΣΑΚΕΛΛΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 11

12 ΣΑΝΣΟΓΛΟΥ ΠΑΡΑΣΧΟΣ 12

13 ΣΤΕΡΓΕΝΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 18

14 ΦΑΝΑΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 18

15 ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΣ ΑΥΓΟΥΣΤΗΣ 22

 

ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΤΜΗΜΑ ΝΟΜΟΥ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

ΝΟΜΟΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

1 ΓΕΩΡΓΑΛΛΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 20

2 ΓΙΑΛΛΟΥΡΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΧΑΡΗΣ) 41

3 ΓΙΑΝΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 18

4 ΓΡΥΛΛΗΣ ΙΑΚΩΒΟΣ 158

5 ΔΡΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 23

6 ΚΑΛΛΙΟΥΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 22

7 ΚΑΡΑΚΙΖΑ-ΠΑΠΑΘΑΡΡΕΝΟΥ ΤΣΑΜΠΙΚΑ 25

8 ΚΑΣΔΑΓΛΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ 40

9 ΚΕΦΑΛΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 40

10 ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 57

11 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 29

12 ΜΠΑΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 25

13 ΜΠΕΡΤΖΟΥΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 14

14 ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 47

15 ΜΩΡΑΪΤΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 39

16 ΝΙΚΟΛΗ ΜΑΡΙΑ 62

17 ΞΕΝΑΚΗ ΑΘΗΝΑ 32

18 ΠΑΠΑΜΑΝΩΛΗ ΜΑΡΘΑ 38

19 ΠΑΠΑΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΜΙΧΑΗΛ 26

20 ΠΙΚΙΩΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 65

21 ΠΡΕΚΑ ΝΙΚΗ- ΜΑΡΙΑ 24

22 ΣΟΦΟΣ ΜΙΧΑΗΛ 36

23 ΣΠΑΡΤΑΛΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 23

24 ΣΠΑΡΤΑΛΗΣ ΙΩΣΗΦ - ΜΟΣΧΟΣ 21

25 ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 26

26 ΣΥΜΙΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 17

27 ΤΣΑΚΙΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 32

28 ΤΣΙΓΚΡΑΣ ΗΛΙΑΣ 80

29 ΤΣΙΚΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 37

30 ΤΣΙΜΠΙΔΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 54

31 ΦΑΡΚΩΝΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 26

32 ΦΡΑΝΤΖΗΣ ΦΙΛΗΜΩΝ 56

33 ΧΑΤΖΗΠΕΤΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 15

 

Για το Πειθαρχικό Συμβούλιο:

 

Ψηφίσαντες: 680

Έγκυρα: 609

Άκυρα: 11

Λευκά: 60

 

1 ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ 137

2 ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΙΑΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΔΩ.ΠΡΩ.ΜΗ. 265

3 ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΝΩΣΙΣ 41

4 ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ 166

 

ΣΥΝΟΛΟ ΕΓΚΥΡΩΝ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΩΝ: 609

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΤΜΗΜΑ ΝΟΜΟΥ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

ΝΟΜΟΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

1 ΖΕΡΒΟΣ ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΣ 39

2 ΚΑΡΥΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 33

3 ΚΟΡΝΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 26

4 ΠΡΑΝΤΗΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ 43

5 ΣΑΒΒΕΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 66

 

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΙΑΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΔΩ.ΠΡΩ.ΜΗ.

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΤΜΗΜΑ ΝΟΜΟΥ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

ΝΟΜΟΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

1 ΑΔΑΜΑΝΤΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 32

2 ΒΕΝΕΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 159

3 ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 79

4 ΖΑΝΕΤΤΟΥΛΛΗ ΣΤΕΡΓΟΥΛΑ 86

5 ΚΟΣΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 58

6 ΞΑΝΘΗΣ ΑΓΑΠΗΤΟΣ 106

7 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ-ΠΑΡΗΣ 22

 

ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΝΩΣΙΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΤΜΗΜΑ ΝΟΜΟΥ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

ΝΟΜΟΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

1 ΝΙΚΟΛΙΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 36

 

ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΤΜΗΜΑ ΝΟΜΟΥ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

ΝΟΜΟΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

1 ΓΚΑΒΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 54

2 ΖΑΝΝΕΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 48

3 ΖΑΡΙΦΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 57

4 ΜΑΤΘΑΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ 28

5 ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 22

6 ΤΣΙΡΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 22

7 ΧΑΛΚΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 19

 

ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

8 ΧΑΠΙΠΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 38