«Ανάσα»  για τον Αγιο Ισίδωρο

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας για το α’ όμιλο πέτυχε προχθές το βράδυ ο Άγιος Ισίδωρος ως γηπεδούχος στο Κορακόνερο με το 3-0 απέναντι στον Εθνικό.

Οι παίκτες του Σταμάτη Κουρδουνάκη έδειξαν από την αρχή πως ήθελαν περισσότερο τους τρεις βαθμούς και κατάφεραν να μπουν μπροστά στο σκορ μόλις στο 12’ αφού ο Αργύρης Γεωργαλλής πάσαρε στο Μιχάλη Γεωργαλλή, με τον τελευταίο να περνάει την μπάλα πάνω από το Στελλά κι εν συνεχεία να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με πλασέ.

Στο 28’ο Ορφανός ανέτρεψε τον Κουτρούλη μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής Αντωνάς έδειξε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Διακοπαρασκευάς για το 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άγιος Ισίδωρος αρχικά είχε την κατοχή και δύο ευκαιρίες για να…καθαρίσει οριστικά το ματς κάτι που δεν πέτυχε, γι’ αυτό ο Εθνικός πήρε εν συνεχεία τον έλεγχο και έφτασε κοντά στο να μειώσει με πλασέ του Αλευρόπουλου στο 55’, που πέρασε μόλις άουτ, και να δώσει νέο ενδιαφέρον στην εξέλιξή του. Όταν πια όλα είχαν κριθεί και συγκεκριμένα στις καθυστερήσεις, ο Κώτσος πλάσαρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής και έκανε το 3-0 για τον Άγιο Ισίδωρο.

Διαιτητής ήταν ο Σταμάτης Αντωνάς με βοηθούς τους Γιακουμάκη και Διακοφιλιππή.

Άγιος Ισίδωρος: Αναστασάς, Ταμπουράς, Καλαεντζής, Δημητράκης, Αντωνόπουλος, Βονάκης, Γεωργαλλής Μ. (80’ Σάββενας), Γεωργαλλής Α. (90’ Ζήσης), Κουτρούλης, Διακοπαρασκευάς (71’ Κιαουρτζής), Κώτσος.

Εθνικός: Στελλάς, Καρίκης, Τσακίρης, Μαυρής, Μπόσινας, Λυριστής, Τζαβάρας, (55΄Καρπάτσης), Χατζηνικολού (60’ Γιαλλούσης), Αλευρόπουλος, Μπαδιεριτάκης, Ορφανός (62’ Αφαντενός).