Τοπικό μπάσκετ: Κυριακή οι γυναίκες στην Κάλυμνο

Αλλαγές σημειώθηκαν στο πρόγραμμα των αγώνων για τα τοπικά πρωταθλήματα μπάσκετ το τετραήμερο 25-28 Νοεμβρίου.

Το παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος γυναικών για τον Όμιλο Νήσων, ανάμεσα στην Ακαδημία Καλύμνου και τον Ιπποκράτη, θα διεξαχθεί Κυριακή και όχι Σάββατο, με ώρα έναρξης 13.00’. Επίσης, το ντέρμπι του Ιβίσκου με τον Ιάλυσο, για τον Όμιλο Ρόδου, θα ξεκινήσει στο κλειστό των Καλυθιών στις 19.15’ αντί στις 18.00’.

Με την αλλαγή αυτή, μετατίθεται το τζάμπολ και του αγώνα των ανδρών μεταξύ της Καλλιθέας και της Ελπίδας Πεταλούδων (21.15’).

Για το πρωτάθλημα ανδρών, αλλαγή ώρας υπάρχει και στο δευτεριάτικο παιχνίδι του Ηρακλή 2000 με την ΑΕ Δικαίου το οποίο θα ξεκινήσει μισή ώρα νωρίτερα (19.00’).

Τέλος, τα ματς στην Πάτμο τόσο την Παρασκευή όσο και το Σάββατο, ανάμεσα στον Ξάνθο και την ΑΕ Δικαίου για τις κορασίδες και τις νεανίδες αντίστοιχα, θα ξεκινήσουν στις 16.00’ αντί στις 18.00’ και τις 11.00’ που αρχικά είχαν οριστεί.

Αναλυτικά το νέο πρόγραμμα:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ

Όμιλος Ρόδου (6η αγωνιστική)

Σάββατο 26/11

Καλυθιές (21.15’) Καλλιθέα – Ελπίς

Κυριακή 27/11

Σύμη (12.00’) Σύμη – Ιάλυσος

Ροδίων Παιδεία (21.15’) Ροδίων Άθλησις – Διαγόρας

Ρεπό: Ήλιος

Όμιλος Νήσων (4η αγωνιστική)

Σάββατο 26/11

Κλειστό Κω (18.00’) Αίολος – ΕΑΚΑ

Δευτέρα 28/11

Κλειστό Κω (19.00’) Ηρακλής 2000 – ΑΕ Δικαίου

Ρεπό: Φοίβος

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Όμιλος Ρόδου (2η αγωνιστική)

Σάββατο 26/11

Καλυθιές (17.15’) Ιβίσκος – Ιάλυσος

Ρεπό: Διαγόρας

Όμιλος Νήσων (2η αγωνιστική)

Κυριακή 27/11

Κάλυμνος (13.00’) Ακαδημία – Ιπποκράτης

Ρεπό: Ανταγόρας

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Όμιλος Νήσων (8η αγωνιστική)

Σάββατο 26/11

Πάτμος (16.00’) Ξάνθος – ΑΕ Δικαίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ

Όμιλος Ρόδου (4η αγωνιστική)

Σάββατο 26/11

Βενετόκλειο (20.00’) Κολοσσός – Ιάλυσος

Ροδίων Παιδεία (21.15’) Ροδίων Άθλησις – Διαγόρας

Κυριακή 27/11

Σύμη (14.00’) Σύμη – Καλλιθέα

Όμιλος Νήσων (4η αγωνιστική)

Σάββατο 26/11

Κάλυμνος (11.30’) Ακαδημία – Ιπποκράτης

ΑΕ Δικαίου – ΕΑΚΑ 38-34

Ρεπό: Καλυμνιακός

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΊΔΩΝ

Όμιλος Νήσων (4η αγωνιστική)

Παρασκευή 25/11

Πάτμος (16.00’) Ξάνθος – ΑΕ Δικαίου

Σάββατο 26/11

Κλειστό Κω (16.00’) Ιπποκράτης – Ηρακλής 2000

Ανταγόρας – ΕΑΚΑ 0-20(α.α.).