Τα αποτελέσματα του 3ου Τουρνουά Παλαιμάχων Ρόδου «Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Φιλανθρωπίας»

Το Τμήμα Αθλητισμού & Νέας Γενιάς, της Δ/νσης Παιδείας, Πολιτισμού & Αθλητισμού Δήμου Ρόδου, σας ενημερώνει ότι το 3ο Τουρνουά Παλαιμάχων Ρόδου «Ποδοσφαιρικής Ιστορίας & Φιλανθρωπίας», εξελίσσεται με τις καλύτερες συνθήκες και βρίσκεται σε πλήρη αγωνιστική ανάπτυξη, με την αγαστή συνεργασία της Ε.Π.Σ.Δ και του Συνδέσμου Διαιτητών Δωδεκανήσου, ενώ στο μεσοδιάστημα και προ της ενάρξεώς του εκδόθηκαν περισσότερα από 350 Δελτία Παλαιμάχων Ποδοσφαιριστών, που αφορούν τις 12 ομάδες που λαμβάνουν μέρος σ’ αυτό, ενέργεια που θέτει τις βάσεις για την ευρυθμότερη διεξαγωγή του για την περίοδο 2016-2017, αλλά και για τα επόμενα έτη.

Επίσης, το πρόγραμμα των αγώνων της κάθε αγωνιστικής, τα αποτελέσματα, καθώς και κάθε άλλη χρήσιμη πληροφορία αναρτώνται, ανελλιπώς στην επίσημη Ιστοσελίδα της Ε.Π.Σ.Δ.

Επί τη ευκαιρία παραθέτουμε τα αποτελέσματα της 1ης Αγωνιστικής περιόδου καθώς και το πρόγραμμα των αγώνων της 2ης Αγωνιστικής:

Αποτελέσματα αγώνων 1ης Αγωνιστικής

1. Παλαίμαχοι Κλεάνθη Παραδεισίου – Παλαίμαχοι Ρόδου Διαγόρα: 3-4

Δευτέρα 21/11/2016 19:45, Γήπεδο Κοσκινού.

2. Παλαίμαχοι Απόλλωνα Καλυθιών – Παλαίμαχοι Αφάντου: 3-0

Τετάρτη 23/11/2016 15:30, Γήπεδο Καλυθιών.

3. Παλαίμαχοι Ευαγόρα Ρόδου – Παλαίμαχοι Λάρδου/Λίνδου/Πυλώνας: 2-1

Τετάρτη 23/11/2016 17:00, Γήπεδο Λίνδου.

4. Παλαίμαχοι Ηρακλή Μαριτσών – Παλαίμαχοι Ιαλυσού: 1-2

Τετάρτη 23/11/2016 18:00, Γήπεδο Μαριτσών.

5. Παλαίμαχοι Αστέρα Παστίδας – Παλαίμαχοι Άρη Αρχαγγέλου: 3-9

Πέμπτη 24/11/2016 15:00, Γήπεδο Παστίδας.

6. Παλαίμαχοι Αγίου Ισιδώρου – Παλαίμαχοι Ακουσιλάου Φανών: 4-1

Σάββατο 26/11/2016 19:00, Γήπεδο Κοσκινού.

Πρόγραμμα Αγώνων 2ης Αγωνιστικής

1. Παλαίμαχοι Λάρδου-Λίνδου-Πυλώνας– Παλαίμαχοι Κλεάνθη Παραδεισίου

Ποδοσφαιρικό Γήπεδο Κρεμαστής, Τετάρτη 30/11/2016, ώρα 15:30.

2. Παλαίμαχοι Ακουσιλάου Φανών – Παλαίμαχοι Απόλλωνα Καλυθιών

Ποδοσφαιρικό Γήπεδο Καλυθιών, Πέμπτη 01/12/2016, ώρα 17:00.

3. Παλαίμαχοι Άρη Αρχαγγέλου – Παλαίμαχοι Αγίου Ισιδώρου

Ποδοσφαιρικό Γήπεδο Αρχαγγέλου, Πέμπτη 01/12/2016, ώρα 19:00. 

4. Παλαίμαχοι Αφάντου – Παλαίμαχοι Ιαλυσού

Ποδοσφαιρικό Γήπεδο Καλυθιών, Παρασκευή 02/12/2016, ώρα 18:00.

5. Παλαίμαχοι Ρόδου-Διαγόρα – Παλαίμαχοι Ηρακλή Μαριτσών

Ποδοσφαιρικό Γήπεδο Μαριτσών, Παρασκευή 02/12/2016, ώρα 19:00.

6. Παλαίμαχοι Αστέρα Παστίδας – Παλαίμαχοι Ευαγόρα

Ποδοσφαιρικό Γήπεδο Παστίδας, Κυριακή 04/12/2016, ώρα 16:00.