Τσίμπησαν βαθμό κι ελπίζουν...

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 155 ΦΟΡΕΣ

Διαγόρας και Αστέρας Μασσάρων δεν σκόραραν στο Βάτι, με τη λευκή ισοπαλία να αφήνει γλυκόπικρη… γεύση

Από ένα ημίχρονο είχαν προχθές στο Βάτι ο τοπικός Διαγόρας και ο Αστέρας Μασσάρων, επιθυμώντας αμφότεροι τη νίκη για να ξεκολλήσουν από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Καλύτεροι με το ξεκίνημα οι φιλοξενούμενοι, προσπάθησαν να απειλήσουν, ενώ στο 40’ ο Κώστας είχε μεγάλη ευκαιρία με εξαιρετικό σουτ να σκοράρει αλλά ο Μαυρουδής απόκρουσε σε κόρνερ.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Πρέτσι ανατράπηκε στην περιοχή του Αστέρα, με το Βάτι να ζητά πέναλτι, για να έρθει το 51’ όταν ο Μίρτσεβ για λογαριασμό των Μασσαρενών έκανε το σουτ και η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

Στο 56’, μετά από αδράνεια στην άμυνα του Αστέρα, ο Αδάμος σούταρε αλλά ο Μήλιος μπλόκαρε και στο 70’ ο Διαγόρας Βατίου έχασε τη μεγάλη ευκαιρία να πάρει τη νίκη, αφού ο Χατζησάββας βρήκε με ωραία μπαλιά τον Τομάζο αλλά το πλασέ του τελευταίου είχε ως αποτέλεσμα η μπάλα να βρει στο αριστερό δοκάρι.

Το τελικό 0-0 αφήνει γλυκόπικρη… γεύση στις δύο ομάδες που συνεχίζουν τον αγώνα τους για να απομακρυνθούν από τις… επικίνδυνες θέσεις. Με βάση την εικόνα στο δεύτερο ημίχρονο πάντως, ο Διαγόρας Βατίου αδικείται από την ισοπαλία.

Από το Διαγόρα Βατίου διακρίθηκαν οι Μοσχής και Τομάζος ενώ από τον Αστέρα οι Διονυσακόπουλος και Πάττας.
Καλή ήταν η διαιτησία του Σάββα Τσοπανάκη και των βοηθών του Τσέτσου και Βασιλείου.

Διαγόρας Βατίου: Μαυρουδής, Ζερβός, Καραγιάννης, Μοσχής, Έλληνας, Αδάμος, Κατσαρής, Παπουρδάνος (78’ Τριανταφυλλίδης), Πρέτσι (46’ Θεοδώρου), Τομάζος, Χατζησάββας.
Αστέρας Μασ.: Μήλιος, Διονυσακόπουλος (86’ Λούππος), Καρπαθάκης, Κιλασίν Χ., Κιλασίν Ε., Καλοπήτας, Μπαϊρακτάρης, Κώστας, Μίρτσεβ (67’ Βασιλειάδης), Δημητριάδης (78’ Μαυριός), Πάττας.

Με 28 μετάλλια επέστρεψαν οι «Πιγκουίνοι» από τη Χαλκίδα!