Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Δαμάγητος και Πολυβώτης

Από έναν βαθμό μοιράστηκαν χθες στα Κοσκινού ο γηπεδούχος Δαμάγητος με τον Πολυβώτη, στο παιχνίδι που αφορούσε το πρόγραμμα της 18ης αγωνιστικής για το β’ όμιλο της Β’ Κατηγορίας.

Η συνάντηση έληξε στο 0-0 ,έχοντας όμως οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο ημίχρονο με το Νίκο Χαροφύλλη και στην επανάληψη με τον Τάσο Σφακιανό μεγάλες ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ και να της δώσουν άλλη τροπή.

Παρόλα αυτά στην τελική προσπάθεια υστέρησαν χωρίς παράλληλα ο Δαμάγητος να έχει τη μεγάλη φάση για να διεκδικήσει κάτι σημαντικότερο από τον, ούτως ή άλλως, βαθμολογικώς αδιάφορο αγώνα.

Διαιτητής ήταν ο Κώστας Καραγιάννης με βοηθούς τους Διακοφιλιππή και Μπάρκα.

Δαμάγητος: Θέμελης (85’ λτ. Στεργενάκης), Ντελλάκης (45’ Κεφάλας), Κυριακάκης, Συρράκος (55’ λτ. Τζαβάρας), Μπιλλιάς, Σαΐτης Πηδιάκης, Βολιτάκης, Γρηγοριάδης, Ατσίδης, Σπάτα.
Πολυβώτης: Κετσές, Χατζηνικολάου ΒΚ., Πατρίκης, Καραγιάννης Δ., Παπαδάκης, Καραγιάννης Γ. (80’ Ιντζές), Χαρτοφύλλης Ν., Δερμιτζάκης, Φωτεινής, Σφακιανός Α., Χαρτοφύλλης Π. (40’ λτ. Γεωργάς).