Το «καθάρισε» ο Μπάλα για την Αθλέτικο

Νίκη γοήτρου περισσότερο πέτυχε προχθές η Αθλέτικο στο Κορακόνερο όπου και συνάντησε το νεανικό Ευαγόρα.

Με ένα γκολ του Μπάλα στο 89’ χάρις σε σουτ του από τα 40μ., οι Αφαντενοί πήραν με το 0-1 τους βαθμούς κι έτσι ανέβηκαν στην 4η θέση της βαθμολογίας του β’ ομίλου στη Β’ Κατηγορία.

Στο πρώτο ημίχρονο η Αθλέτικο πίεσε και κατάφερε να δημιουργήσει καλές φάσεις στην εστία του Ζαχαρίου χωρίς όμως να βρει τον τρόπο να σκοράρει. Στην επανάληψη πια τα πράγματα ισορρόπησαν και φάνηκε πως όποια ομάδα πετύχαινε γκολ θα έπαιρνε και τη νίκη. Έτσι, οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν πιο τυχεροί κι έφυγαν κερδισμένοι μ’ αυτό το πανέμορφο γκολ.

Διαιτητής ήταν ο Βλάχος με βοηθούς τους Μάχλη και Ζαννετίδη

Ευαγόρας: Ζαχαρίου, Πιστόλας (15’ λ.τ. Κατίνας), Ταρατίτας, Πετράς, Ραφτής, Τσιριγώτης, Χατζηκωνσταντής, Καρυοφύλλης, Μανιάς (46΄Πλασάτης), Κουντούρης (25’ λ.τ. Χίντα), Παπαντωνίου.

Αθλέτικο: Γουργούλιας, Μοσχιδιού (75’ λ.τ. Κρητικός Στ.), Μακρυδημήτρης, Μοσχούς, Ηλίας, Καλογήρου, Μπακίρης, Χαμάλης (89’ Κρητικός Β.), Λόγγος, Στάθης (80’ Τζελάι), Μπάλα.