Σβήνει το όνειρο της ανόδου για το «Ροδίων Άθλησις»

Σβήνει το όνειρο  της ανόδου για το «Ροδίων Άθλησις»

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 142 ΦΟΡΕΣ

Ηττήθηκε από τη Δραπετσώνα με 3-1 σετ και πλέον έχασε το πλεονέκτημα έναντι των αντιπάλων του

Το «Ροδίων» μακριά από καλές εμφανίσεις για άλλη μια φορά και με πολλά λάθη στο παιχνίδι του, υπέστη ήττα σοκ την Κυριακή από την Δραπετσώνα με 3-1 σετ στις εγκαταστάσεις του και έχασε το πλεονέκτημα σε ότι αφορά την άνοδο στην Α1 Εθνική Κατηγορία βόλεϊ των Ανδρών.

Οι παίκτες του Νίκου Τρατσέλα έχασαν εύκολα το α΄ σετ με 14-25 και πιο δύσκολα το β΄ με 21-25.

Αντέδρασαν στο γ΄ σετ μπροστά στο φάσμα της ήττας και το πήραν με 25-20, αλλά έχασαν το δ΄ με το ίδιο σκορ και μαζί τον αγώνα και το πλεονέκτημα για την κατάκτηση της δεύτερης θέσης.

Στο «παιχνίδι» αυτό, υπερτερεί πλέον ο Απόλλων Αθηνών, ο οποίος γνώρισε την ήττα από τον πρωτοπόρο Εθνικό, αλλά έχει ένα ματς λιγότερο και υπολείπεται δύο πόντων του Ροδίων του οποίου υπερτερεί πλέον σε περίπτωση ισοβαθμίας, έχοντος να αντιμετωπίσει ομάδες υποδεέστερες όπως ο Πανιώνιος και η Μυτιλήνη.

Αναλυτικά τα σετ: 14-25 σε 22’το α΄, 21-25 σε 22’το β΄, 25-20 σε 27’ το γ΄, 20-25 σε 25’ το δ΄.
Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι κ.κ. Προκοπίου- Τσίτσικας.

ΑΕΡΑ-ΙΑΛΥΣΟΣ: Κάθονται σε αναμμένα κάρβουνα!

Β’ Κατηγορία: Ο Αγγελάκης νέος τεχνικός των Πανθήρων

Συνέχεια αγώνων στο ροδίτικο μπριτζ

Λαμπαδηδρόμος στο Καστελλόριζο ο δρομέας και προπονητής του Ανταίου, Σάββας Πότσος

Στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Μουάιτάι ο Κλεάνθης Κυριάκου!

Νικητής με απίστευτο ρεκόρ στον Μαραθώνιο Ρόδου ο Κενυάτης Μόουζες Κίπτοο Κούργκατ

Γ' Εθνική: Μεγάλο παιχνίδι στ’ Αφάντου