Πρώτη συνάντηση του Αλέξανδρου Αλεξιάδη με τη διοίκηση του Ιάλυσου

Ο Ιάλυσος συνέχισε και χθες την προετοιμασία του για τον τελευταίο αγώνα του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής γι’ αυτή την περίοδο, με αντίπαλο τον ουραγό Ηλυσιακό, ο οποίος θέλει μόνο νίκη για να μείνει στην Γ΄ Εθνική Κατηγορία αν και τώρα …είναι πολύ αργά…

Την παραμονή του στην κατηγορία, ο Ιάλυσος την κατάφερε στο ματς της 28ης αγωνιστικής κόντρα στον Ερμή Ζωνιανών. Η νίκη με 2-1 αλλά και η καλή εμφάνιση των «ερυθροκίτρινων», πιστώνεται και στον προπονητή του, που ομολογουμένως έχει «κερδίσει» τους ποδοσφαιριστές του με τις γνώσεις του αλλά και με τον χαρακτήρα του.

Αυτό και μόνο το γεγονός, αναγκάζει την Διοίκηση του Μιχάλη Χατζηνικήτα να έχουν δώσει τον πρώτο λόγο στον Αλέξανδρο Αλεξιάδη για το πόστο της τεχνικής ηγεσίας τη νέα περίοδο. Οι δυο πλευρές θα συζητήσουν μαζί κι ο κόουτς της ομάδας πέρα από την έκθεση που έχει ήδη καταθέσει , θα πει τις απόψεις του για τη νέα ποδοσφαιρική περίοδο, αλλά και για το ρόστερ της ομάδας, το οποίο φυσικά διαμορφώνεται ανάλογα με τους στόχους.

Σύμφωνα με τις πληροφορίες που υπάρχουν, Διοίκηση και προπονητής του Ιάλυσου θα συναντηθούν αύριο Παρασκευή και θα συζητήσουν το ενδεχόμενο μιας νέας συνεργασίας σε πρώτη φάση. Από την πλευρά του ο Αλέξανδρος Αλεξιάδης θα θέσει στη διάθεση του Δ.Σ. τα πλάνα του για τη νέα χρονιά, χωρίς αυτό να σημαίνει πώς με αυτή την πρώτη συνάντηση θα συμφωνήσουν οι δυο πλευρές για την συνέχιση της συνεργασίας.

Θα υπάρξουν κι άλλες και μάλιστα όσο διαρκούν οι προπονήσεις με τις δοκιμές νέων παικτών, θα γίνουν ανάλογες συναντήσεις. Φυσικά στο μυαλό όλων είναι το όσο το δυνατόν καλύτερο φινάλε στο φετινό πρωτάθλημα με αντίπαλο τον ουραγό Ηλυσιακό.

Βέβαια είναι καθαρή από τώρα η πρόθεση του Αλέξανδρου Αλεξιάδη, να χρησιμοποιήσει στο ματς αυτό νέα παιδιά που δεν έχουν μεγάλο χρόνο συμμετοχής στο πρωτάθλημα, σε συνδυασμό με την ανάλογη εμπειρία, προκειμένου να είναι καλή η εικόνα της ομάδας στον αγωνιστικό χώρο αλλά και να κυνηγηθεί μια ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα.