Ο ροδίτικος στίβος στα Χανιά

Αρκετοί πρωταθλητές και πρωταθλήτριες του στίβου θα αγωνιστούν το ερχόμενο Σάββατο 3 Ιουνίου στα 69α Βενιζέλεια, στο στάδιο «Ελενας Βενιζέλου».

Μεταξύ των άλλων έχουν δηλώσει συμμετοχή οι, Τριβυζάς στα 100μ και 200μ. Κυριακίδης στα 400μ., Τσάκωνας Γ. Μαντζουρογιάννης, Γαλαζούλας στο μήκος, Τσιάμης, Μονόπωλης, Ανδρικόπουλος, Ζιντζόβας στο τριπλούν και ο Μπατζάβαλης στον ακοντισμό.

Στις γυναίκες στα 100 και 200μ. θα αγωνιστούν, σύμφωνα με τις δηλώσεις, οι Πολίτη, Σπανουδάκη, Κεραμιδά, Βασιλείου Άννα και Ειρήνη, Μουρτά στα 400μ., Υφαντίδου στα 100μ. μ’ εμπόδια και Γράβαλου στο μήκος. 

Πέραν από τη Ροδίτισσα Ραφαέλα Σπανουδάκη του ΓΣ Ηλιούπολης στα 100 και 200μ., έχουν δηλώσει συμμετοχή η Νεφέλη Ράμμου, αθλήτρια του ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009, που προπονείται στην Αθήνα με το γκρουπ της Ιωάννας Σιώμου, στα 100μ. μ’ εμπόδια αλλά και η Αλάνα Μπερν στα 200μ., μέλος του ΓΣ Ηλιούπολης τώρα, έχοντας όμως ξεκινήσει στον ΓΑΣ Υγεία τον στίβο, γι’ αυτό και είναι ταυτισμένη με το ροδίτικο κλασικό αθλητισμό.

Υπενθυμίζεται ότι, σύμφωνα με απόφαση του ΣΕΓΑΣ, τα «Βενιζέλεια» συμπεριλαμβάνονται στους αγώνες για την επίτευξη ορίων και τη συμμετοχή στις μεγάλες διοργανώσεις της χρονιάς.

Οι μετακινήσεις των αθλητών
Όσοι αθλητές και αθλήτριες θα συμμετάσχουν στα «Βενιζέλεια», θα ταξιδέψουν σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα που έχουν καταρτήσει οι διοργανωτές. 

Πειραιάς-Χανιά Πέμπτη 1 Ιουνίου 21:00 με το καράβι ΑΝΕΚ Super Fast
Χανιά-Πειραιάς Σάββατο 3 Ιουνίου 21:00 με το καράβι ΑΝΕΚ Super Fast  Θεσσαλονίκη-Χανιά Παρασκευή 2 Ιουνίου 06:35 αεροπορικώς, πτήση ΟΑ 728
Χανιά-Θεσσαλονίκη Κυριακή 4 Ιουνίου 08:25 αεροπορικώς, πτήση ΟΑ 729

Οι συμμετοχές στα αγωνίσματα όπου θα έχουν παρουσία οι Ροδίτισσες:

 

 

 

 

 

 

100 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

 

 

 

 

ΣΕΙΡΑ

ΧΩΡΑ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

 

 

 

 

1

GRE

ΠΟΛΙΤΗ  ΚΟΡΙΝΑ

 

2

GRE

ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗ  ΡΑΦΑΕΛΑ

 

3

GRE

ΚΟΥΜΠΟΥΝΗ  ΜΑΡΙΑ

 

4

GRE

ΜΠΕΡΝ ΑΛΑΝΑ

 

5

GRE

ΚΕΡΑΜΙΔΑ ΓΡΗΓΟΡΙΑ

 

6

CYP

ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΡΑΜΟΝΑ

 

7

CYP

ΓΕΩΡΓΙΟΥ  ΕΙΡΗΝΗ

 

8

CYP

ΣΚΕΝΤΕΡ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

 

9

CYP

ΠΙΣΙΑΡΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑ

 

10

GRE

ΚΑΡΥΤΙΝΟΥ  ΖΑΦΕΙΡΙΑ

 

 

 

 

 

200 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

 

 

 

 

 

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

1

GRE

ΠΟΛΙΤΗ  ΚΟΡΙΝΑ

 

2

GRE

ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗ  ΡΑΦΑΕΛΑ

 

3

GRE

ΚΕΡΑΜΙΔΑ  ΓΡΗΓΟΡΙΑ

 

4

CYP

ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΡΑΜΟΝΑ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100Μ. ΕΜΠ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

 

 

 

 

 

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

1

GRE

ΡΑΜΟΥ  ΝΕΦΕΛΗ

 

2

GRE

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΑΝΑΪΣ

 

3

GRE

ΦΡΑΤΖΗ  ΔΗΜΗΤΡΑ

 

4

GRE

ΣΑΝΤΑ  ΚΛΕΑΝΘΗ

 

5

GRE

ΓΕΩΡΓΙΟΥ  ΑΛΚΗΣΤΙΣ

 

6

GRE

ΥΦΑΝΤΙΔΟΥ  ΣΟΦΙΑ

 

7

CYP

ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

 

8

 

 

 

 

 

 

 

Η Νεφέλη Ράμμου θα συμμετάσχει στα 100μ. μ’ εμπόδιαΗ Νεφέλη Ράμμου θα συμμετάσχει στα 100μ. μ’ εμπόδια