Μίτινγκ Στίβου: Άρωμα Ρόδου σήμερα στα Χανιά…

Το μεγάλο ραντεβού των πρωταθλητών και πρωταθλητριών του στίβου θα είναι σήμερα στα 69α Βενιζέλεια, στο στάδιο «Ελενας Βενιζέλου».

Μεταξύ των άλλων έχουν δηλώσει συμμετοχή οι, Τριβυζάς στα 100μ και 200μ. Κυριακίδης στα 400μ., Τσάκωνας Γ. Μαντζουρογιάννης, Γαλαζούλας στο μήκος, Τσιάμης, Μονόπωλης, Ανδρικόπουλος, Ζιντζόβας στο τριπλούν και ο Μπατζάβαλης στον ακοντισμό.

Στις γυναίκες, στα 100 και 200μ. θα αγωνιστούν, σύμφωνα με τις δηλώσεις, οι Πολίτη, Σπανουδάκη, Κεραμιδά, ενώ Άννα και Ειρήνη Βασιλείου όπως επίσης η Μουρτά θα συμμετάσχουν στα 400μ. Η Υφαντίδου έχει δηλώσει συμμετοχή στα 100μ. μ’ εμπόδια και η Γράβαλου στο μήκος. 

Εκτός από τη Ροδίτισσα Ραφαέλα Σπανουδάκη του ΓΣ Ηλιούπολης στα 100 και 200μ., σήμερα θ’ αγωνιστεί η Νεφέλη Ράμμου, αθλήτρια του ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009, που προπονείται στην Αθήνα με το γκρουπ της Ιωάννας Σιώμου, στα 100μ. μ’ εμπόδια αλλά και η Αλάνα Μπερν στα 200μ. ως μέλος του ΓΣ Ηλιούπολης τώρα, έχοντας όμως ξεκινήσει στον ΓΑΣ Υγεία τον στίβο, γι’ αυτό και είναι ταυτισμένη με το ροδίτικο κλασικό αθλητισμό.

Υπενθυμίζεται ότι, σύμφωνα με απόφαση του ΣΕΓΑΣ, τα «Βενιζέλεια» συμπεριλαμβάνονται στους αγώνες για την επίτευξη ορίων και τη συμμετοχή στις μεγάλες διοργανώσεις της χρονιάς.

Οι συμμετοχές στα αγωνίσματα των αθλητριών από τα Δωδεκάνησα:

 

 

100 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

 

 

 

 

ΣΕΙΡΑ

ΧΩΡΑ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

 

 

 

 

1

GRE

ΠΟΛΙΤΗ  ΚΟΡΙΝΑ

 

2

GRE

ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗ  ΡΑΦΑΕΛΑ

 

3

GRE

ΚΟΥΜΠΟΥΝΗ  ΜΑΡΙΑ

 

4

GRE

ΜΠΕΡΝ ΑΛΑΝΑ

 

5

GRE

ΚΕΡΑΜΙΔΑ ΓΡΗΓΟΡΙΑ

 

6

CYP

ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΡΑΜΟΝΑ

 

7

CYP

ΓΕΩΡΓΙΟΥ  ΕΙΡΗΝΗ

 

8

CYP

ΣΚΕΝΤΕΡ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

 

9

CYP

ΠΙΣΙΑΡΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑ

 

10

GRE

ΚΑΡΥΤΙΝΟΥ  ΖΑΦΕΙΡΙΑ

 

 

 

 

 

200 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

 

 

 

 

 

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

1

GRE

ΠΟΛΙΤΗ  ΚΟΡΙΝΑ

 

2

GRE

ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗ  ΡΑΦΑΕΛΑ

 

3

GRE

ΚΕΡΑΜΙΔΑ  ΓΡΗΓΟΡΙΑ

 

4

CYP

ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΡΑΜΟΝΑ

 

 

 

 

 

 

 

100Μ. ΕΜΠ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

 

 

 

 

 

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

1

GRE

ΡΑΜMΟΥ  ΝΕΦΕΛΗ

 

2

GRE

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΑΝΑΪΣ

 

3

GRE

ΦΡΑΤΖΗ  ΔΗΜΗΤΡΑ

 

4

GRE

ΣΑΝΤΑ  ΚΛΕΑΝΘΗ

 

5

GRE

ΓΕΩΡΓΙΟΥ  ΑΛΚΗΣΤΙΣ

 

6

GRE

ΥΦΑΝΤΙΔΟΥ  ΣΟΦΙΑ

 

7

CYP

ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

 

 

Το πρόγραμμα των αγώνων στα Χανιά:  

 

 

15.40

80 μ

ΠΠ Α΄

15.45

ΑΛΜΑ ΣΕ  ΜΗΚΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

15.55

80 μ

ΠΚ Α΄

16.15

100 μ.

ΑΝΔΡΩΝ

16.20

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΠΠ Α΄

16.30

100 μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

16.45

600 μ.

ΠΠ – ΠΚ Β΄

16.55

600 μ.

ΠΠ - ΠΚ Α΄

17.10

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

17.15

100 μ. ΕΜΠΟΔΙΑ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

17.20

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ  (μόνο για τοπικές αθλήτριες)

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

17.35

8 Χ 50

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Α.Ο. ΚΥΔΩΝΑ

17.55

200 μ.

ΑΝΔΡΩΝ

18.05

200 μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

18.20

400 μ.

ΑΝΔΡΩΝ

18.30

400 μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

18.35

ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

ΑΝΔΡΩΝ

18.40

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

18.45

1.500μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

19.00

3.000μ.

ΑΝΔΡΩΝ

19.20

4 X 100μ.

ΑΝΔΡΩΝ

19.35

4 X 100μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

19.50

60 μ

ΠΠ Β΄

20.10

60 μ

ΠΚ Β΄

 

Η Ραφαέλα Σπανουδάκη θα συμμετάσχει στα 100 και 200μ. στα ΧανιάΗ Ραφαέλα Σπανουδάκη θα συμμετάσχει στα 100 και 200μ. στα Χανιά