Τεράστια επιτυχία για το Γιάννη Λιάσκα

Με τη συμμετοχή 120 αθλητών πραγματοποιήθηκε στις 4 Ιουνίου στο Ολυμπιακό Κλειστό του Γαλατσίου το 30ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σωματικής Διάπλασης και Fitness της ΕΟΣΔ IFBB. Ανάμεσα στους συμμετέχοντες ήταν και ο Ρόδιος Γιάννης Λιάσκας, αποδεικνύοντας πως έχει σπουδαίες ικανότητες μα και θέληση για το καλύτερο.

Ο Γιάννης Λιάσκας πήρε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία κάτω των 23 ετών αλλά και σ’ αυτήν Ανδρών ύψους +1,78, ενώ στον αγώνα με τους πρώτους όλων των κατηγόριων (Mens Physique) αναδείχθηκε επίσης νικητής, κάτι που σημαίνει πολλά για τη μετέπειτα παρουσία σε υψηλότερο επίπεδο.

Ο 21χρονος αθλητής είναι παράλληλα και φοιτητής στο ΤΕΦΑΑ του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης στην Κομοτηνή, συνδυάζοντας άψογα τον πρωταθλητισμό με τις σπουδές, κάτι αρκετά δύσκολο. Το επόμενο διάστημα αναμένεται να έχει παρουσία σε σημαντικότερους αγώνες δίνοντας συνέχεια σ’ αυτή την υπερπροσπάθειά του.