Με ελπίδες η Δωδεκανησιακή αποστολή στα Τρίκαλα

Για τα Τρίκαλα ταξιδεύουν σήμερα οι αποστολές από τα Δωδεκάνησα που θα συμμετάσχουν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Παίδων-Κορασίδων, αύριο και την Κυριακή εκεί.

Χάρις στο αναπτυξιακό έργο της περιοχής μας από αρκετούς συλλόγους, στη θεσσαλική πόλη υπάρχουν ξανά πιθανότητες για μετάλλια, ακόμα και στα αγωνίσματα με δυνατό ανταγωνισμό.

Συνολικά 19 αθλητές και 22 αθλήτριες από τους συλλόγους μας θα ξεκινήσουν αύριο την προσπάθειά τους στα Τρίκαλα για σημαντικές επιδόσεις και επιβράβευση της προσπάθειάς τους όλο το προηγούμενο διάστημα.

Η δωδεκανησιακή αποστολή:

Παίδες
Χρήστος Παπαδόπουλος (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 100μ., 200μ.
Γεώργιος Ζαλογιάννης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 100μ., 200μ.
Ευάγγελος Πούλιος (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 100μ., μήκος
Αντώνης Ρούσσος (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 200μ., 400μ.
Απόστολος Καραγιάννης (Εύδαμος Κω) 200μ., 110μ. μ’ εμπόδια
Θεόδωρος Γιαννόπουλος (Εύδαμος Κω) 400μ.
Σέργιος Διακοστεφανής (Εύδαμος Κω) 800μ.
Ιωάννης Σαββίγκος (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 3.000μ.

Άγγελος Παπαγρηγορίου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 110μ. μ’ εμπόδια, επί κοντώ
Ηλίας Τοτολίδης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 110μ. μ’ εμπόδια, 4χ100
Σάββας Ρούσσος (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 400μ. μ’ εμπόδια, 4χ100
Θεόδωρος Γιαννόπουλος (Εύδαμος Κω) 400μ. μ’ εμπόδια
Συμεών Πετρόπουλος (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 400μ. μ’ εμπόδια, 4χ100
Αλέξανδρος Παθιάκης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) επί κοντώ, 4χ100

Νικόλαος Αγγελής (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) επί κοντώ , 4χ100
Νικόλαος Κατραμάδος (ΓΣΝ Λέρου) μήκος, τριπλούν
Μάρκελο Μέμα (ΑΟ Σταματίου) σφύρα
Παναγιώτης Πανσεληνάς (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) δέκαθλο
Νικόλαος Μήλιος (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) δέκαθλο

Κορασίδες
Χουσεΐν Γκιουνάη (ΑΟ Σταματίου) 100μ.
Αικατερίνη Τρουμούχη (Εύδαμος Κω) 400μ., 800μ.
Παρασκευή Λουκίσσα (ΓΑΣ Υγεία Ρόδου) 800μ.
Μιχαέλα Κλωνάρη (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 800μ.

Καλλιόπη Σκαρπέτη (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 1500μ., 3.000μ.
Σμαραγδή Μωραΐτη (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 100μ’ μ’ εμπόδια
Αικατερίνη Στεφανάκη (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 100μ. μ’ εμπόδια
Φιλοθέη Φραζή (Εύδαμος Κω) 100μ. μ’ εμπόδια

Μαρία Κολυμπίρη (ΑΟ Σταματίου) ύψος
Ιωάννα Χρηστοφή (Εύδαμος Κω) μήκος
Μυριάμ Μανσούρ (Εύδαμος Κω) μήκος
Μαρία Μαγκούλια (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) δίσκος, σφαίρα
Μαρία Μεταξωτού (Εύδαμος Κω) σφαίρα, ακόντιο

Τσαμπίκα Αλαφάκη (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) ακόντιο
Μαλένα Μαρίνου (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) ακόντιο, 4χ400
Νίκη Ράμμου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) σφύρα
Ευαγγελία Καμπουράκη (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 4χ400

Ιόνα Κίκους (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 4χ400
Γεωργία Μιαούλη (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 4χ400
Νικολέτα Κουτή (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) έπταθλο
Δέσποινα Μανωλά (ΑΟ Σταματίου) έπταθλο
Φωτεινή Μάγου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) έπταθλο