Απόβαση στην Εύβοια αύριο για 44 αθλητές και αθλήτριες του στίβου

Αύριο και την Κυριακή στο στάδιο της Χαλκίδας θα γίνουν οι αγώνες για το Νότιο Όμιλο του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Στίβου Παμπαίδων-Παγκορασίδων α’, με τους Δωδεκανήσιους να δίνουν βροντερό «παρών». 

Είναι χαρακτηριστικό άλλωστε πως οι σύλλογοι της περιοχής μας θα βρεθούν στις εγκαταστάσεις της Εύβοιας έχοντας συνολικά 13 Παμπαίδες και 31 Παγκορασίδες ενώ αρκετά μέλη αποστολών έχουν πολλές πιθανότητες να διεκδικήσουν μετάλλια βάσει των προηγούμενων επιδόσεών τους στα διασυλλογικά πρωταθλήματα.

 

Η δωδεκανησιακή αποστολή:

Παμπαίδες α’

Παύλος Τηλιακός (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 300μ.

Μηνάς Καπλάνογλου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 300μ., 4χ80

Γεώργιος Κώτσης (Εύδαμος Κω) 600μ., ύψος

Ιωάννης Σαββίγκος (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 1000μ., 4χ80

Ανδρέας Έλληνας (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 3000μ.

Παντελεήμων Κώστας (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 100μ. μ’ εμπόδια, 4χ80

Κωνσταντίνος Παρτσανάκης (Εύδαμος Κω) 100μ. μ’ εμπόδια, ακόντιο

Γεώργιος Τρικοίλης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 300μ. μ’ εμπόδια, επί κοντώ

Νικόλαος Αγγελής (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) επί κοντώ, 4χ80

Γεώργιος Αβδελίδης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) επί κοντώ, 4χ80

Γεώργιος Μουζάκης (Εύδαμος Κω) σφαίρα, ακόντιο

Σωτήριος Χατζηγεωργίου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) σφύρα

Γεώργιος Παντελίδης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4χ80

 

Παγκορασίδες α’

Αλεξάνδρα Μυτιληνιού (Ιπποκράτης ο Κώος) 80μ., 4χ80

Ανθούλα Σταυρούλη (ΓΑΣ Υγεία Ρόδου) 80μ.

Όλγα Σαββάκη (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 150μ., 4χ300

Δομινίκη Χατζηνικολάου (Εύδαμος Κω) 150μ.

Μυριάμ Μανσούρ (Εύδαμος Κω) 150μ., μήκος

Ειρήνη Τσίγκου (Νίκη Ρόδου) 150μ.

Γεωργία Παραστατίδου (ΓΑΣ Υγεία Ρόδου) 300μ.

Φωτεινή Σαββάκη (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 300μ., 4χ300

Δωροθέα Πλιάκα (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 300μ., μήκος

Ιόνα Κίκους (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 300μ., 4χ300

Σιντίκα Χουσεΐν (ΑΟ Σταματίου) 600μ.

Ευαγγελία Μπαϊράμη (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 1000μ., 4χ300

Ιωάννα Χρηστοφή (Εύδαμος Κω) 80μ. μ’ εμπόδια, μήκος

Μαρία Μπινόγλου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 300μ. μ’ εμπόδια, 4χ80

Ναταλία Μάγου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) σφύρα

Φωτεινή Μάγου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) πένταθλο

Ελμπιόνα Ζενέγια (ΑΟ Σταματίου) πένταθλο

Λάουρα Ζενέγια (ΑΟ Σταματίου) πένταθλο

Αρετή Σιμιτζή (ΑΟ Καλλιπάτειρα) πένταθλο

Φιλοθέη Φραζή (Εύδαμος Κω) πένταθλο

Ελένη Παλαιού (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4χ80

Ελπίδα Αναστασιάδη (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4χ80

Θεοδώρα Μαρίνοβα (Ιπποκράτης ο Κώος) 4χ80

Αικατερίνη Μαλάκη (Ιπποκράτης ο Κώος) 4χ80

Χάβα Ντέλιου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4χ80

Κωνσταντίνα Βασιλειάδη (Ιπποκράτης ο Κώος) 4χ80

Ήρα Μαμουζέλλου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4χ80

Βαλασία Παπαδοπούλου (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 4χ300

Παρασκευή Μανωλάκη (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 4χ300

Μαρία Τουρλούγκου (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 4χ300

Αναστασία Παπαντωνίου (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 4χ300